Muzyka - marsz

Artykuły - Marsz (6)

 • Marsz żywych trupów

  Marsz żywych trupów

  Aż 1000 fanów towarzyszyło amerykańskiej formacji The Flaming Lips w corocznym marszu z okazji Halloween.
 • "Hej, naprzód marsz!"

  "Hej, naprzód marsz!"

  Pod koniec lutego 2006 roku, po bardzo długim - trwającym w sumie siedem lat - okresie milczenia, do aktywnego życia powróciła grupa Proletaryat, jedna z legend rodzimego ciężkiego rocka. Zespół został założony w Pabianicach w listopadzie 1987 roku przez wokalistę Tomasza "Oley'a" Olejnika, gitarzystę Jarosława "Siemiona" Siemienowicza i basistę Dariusza "Kacpra" Kacprzaka. Grupa ma na koncie takie płyty jak "Proletaria
 • Gadget i "Marsz żałobny"

  Gadget i "Marsz żałobny"

  Szwedzka grindcore'owa grupa Gadget zarejestrowała materiał na nowa płytę "Funeral March". Następca debiutanckiego longplaya "Remote" z 2004 roku będzie miał swą premierę 8 maja z logiem amerykańskiej firmy Relapse.
 • Ozzy Osbourne: Marsz na stole

  Ozzy Osbourne: Marsz na stole

  Kolejnymi wspomnieniami z szalonego życia Ozzy'ego Osbourne podzieliła się z prasą Sharon, żona wokalisty Black Sabbath. Tym razem menedżerka artysty ujawniła szczegóły spotkania z niemieckimi szefami wytwórni płytowej, których będący w odmiennym stanie świadomości Ozzy nazwał "nazistami".
 • Szczyt G8: Marsz i koncert

  Szczyt G8: Marsz i koncert

  W środę, 6 lipca, w hotelu Gleneagles, w szkockim hrabstwie Pertshire, rozpocznie się szczyt G8, na którym spotkają się przywódcy siedmiu najbogatszych państw świata i Rosji. Jednym z tematów obrad będzie walka z ubóstwem w Afryce. To efekt wielkiej akcji Live 8, przygotowanej przez Boba Geldofa w sobotę, 2 lipca.
 • Radiohead: Marsz wokalisty

  Radiohead: Marsz wokalisty

  Thom Yorke, wokalista Radiohead, znany jest nie tylko z oryginalnego głosu, ale również z zaangażowania w problemy społeczne. Artysta weźmie udział w specjalnym marszu wspierającym organizację Trade Justice Movement.