market

Artykuły - Market (530)

 • Handel: Wiele marek w tym roku zniknie z rynku

  Handel: Wiele marek w tym roku zniknie z rynku

  Branża handlowa, która nieustannie ulega transformacji w wyniku zmieniających się preferencji i oczekiwań konsumentów, musi kolejny raz szybko dostosować się do nowej rzeczywistości. Z powodu globalnej pandemii, wiele sklepów i restauracji zostało zamkniętych. Według prognoz branżowych, wiele marek w tym roku zniknie z rynku.
 • Praktiker wchodzi na rynek kapitałowy

  Praktiker wchodzi na rynek kapitałowy

  Praktiker Polska Sp. z o.o., wiodąca polska sieć marketów budowlano-remontowych, będzie pozyskiwać finansowanie na dalszy rozwój. Spółka przygotowuje się do wprowadzenia do obrotu obligacji na platformie Catalyst.
 • Świąteczne zakupy spożywcze tylko w dyskontach

  Świąteczne zakupy spożywcze tylko w dyskontach

  Polska jest wyjątkiem na tle pozostałych państw europejskich, które zostały przeanalizowane. Respondenci w większość krajów zamierzają kupić artykuł spożywcze w hipermarketach oraz supermarketach.
 • Kaufland coraz potężniejszy w naszym kraju. Nowy sklep w Kielcach

  Kaufland coraz potężniejszy w naszym kraju. Nowy sklep w Kielcach

  Kaufland jest coraz bliżej realizacji swojego planu, który zakłada, że do końca 2015 roku będzie mieć w Polsce 200 sklepów. Ostatnio sieć otworzyła 189. market w Kielcach - informuje spółka. Kielecki sklep jest siódmym w województwie świętokrzyskim.
 • Mniejsze sklepy będą napędzać handel. Udziały zdobywa internet

  Mniejsze sklepy będą napędzać handel. Udziały zdobywa internet

  Klienci coraz częściej wybierają zakupy w sklepach typu convenience, kosztem sklepów wielkopowierzchniowych. Choć supermarkety i dyskonty wygenerowały w ubiegłym roku ponad 50 proc. wartości sprzedaży osiągniętej na rynku artykułów spożywczych, to w siłę rosną mniejsze sklepy. Przyszłością branży jest e-handel - w ciągu 10 lat w ten sposób zakupy może robić nawet 30 proc. klientów.
 • W Danii za zakupy można płacić... zdjęciami

  W stolicy Danii działa już pierwszy z powstającej sieci sklepów Free Market, w których za zakupy można płacić własnymi danymi oraz zdjęciami z mediów społecznościowych.
 • Wyniki naboru projektów na Filmteractive Market 2014

  Liczba zgłoszonych projektów na Filmteractive Market 2014 dwukrotnie przewyższyła nabór ubiegłorocznej edycji. Osiem najlepszych spośród nich będzie można zobaczyć podczas imprezy już we wrześniu w Łódzkiej Filmówce.
 • UOKiK zbada hipermarketową fuzję

  UOKiK zbada hipermarketową fuzję

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zbada planowane przejęcie przez Grupę Auchan hipermarketów Real - poinformowała rzeczniczka Urzędu Małgorzata Cieloch. Sprawa będzie przekazana polskiemu urzędowi antymonopolowemu przez Komisję Europejską.
 • Nasza Biedronka dała im grube miliardy

  Nasza Biedronka dała im grube miliardy

  Familia Soares dos Santos zarobiła w 2012 r. najwięcej spośród siedmiu najbogatszych portugalskich rodzin. Właściciele grupy Jeronimo Martins (JM), do której należy polska sieć handlowa Biedronka, zwiększyli swój majątek o 714 mln euro.