Mariusz Kamiński

Synonimy:
Kamiński Mariusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mariusz Kamiński (305)

 • Oświadczenia majątkowe odstraszą ekspertów od przetargów

  Oświadczenia majątkowe odstraszą ekspertów od przetargów

  Postępowania będą albo mniej innowacyjne, albo bardziej pogrążą się w szarej strefie. Takie paradoksalnie mogą być skutki wejścia w życie ustawy o jawności życia publicznego.
 • Mariusz Kamiński: "Nie chcemy inwigilować cudzoziemców"

  Mariusz Kamiński: "Nie chcemy inwigilować cudzoziemców"

  Minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zapewnia, że ustawa antyterrorystyczna nie uderza w cudzoziemców, ale zwiększa poziom bezpieczeństwa. Nadzwyczajna podkomisja sejmowa przyjęła projekt ustawy antyterrorystycznej. Dalszy etap prac odbywać się będzie na poziomie komisji administracji i spraw wewnętrznych.
 • Mariusz Kamiński: Jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed zamachem

  Mariusz Kamiński: Jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed zamachem

  "Polskie służby mają swój potencjał, mają swoje mocne i słabe strony" - powiedział koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, pytany o kondycję tychże. "Nie będę o tym publicznie dywagował" - podkreślił. Zapewnił przy tym, że Polacy mogą się czuć bezpiecznie. "Co więcej, pracujemy cały czas, aby nasze służby były jak najbardziej skuteczne, odpowiednio wyposażone w instrumenty prawne i środki, żeby niwelować zagrożenia, z którymi się stykamy" - tłumaczył Kamiński.
 • Obrona i prokuratura: Umorzyć sprawę b. szefów CBA

  Obrona i prokuratura: Umorzyć sprawę b. szefów CBA

  Warszawski sąd okręgowy w środę o godz. 14 ma podjąć decyzję w sprawie b. szefów CBA, w tym Mariusza Kamińskiego, skazanych nieprawomocnie za złamanie prawa podczas operacji Biura w "aferze gruntowej" z 2007 r., a ułaskawionych w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę.
 • RMF24: Mariusz Kamiński wiedział o inwigilacji Zbigniewa Maja?

  RMF24: Mariusz Kamiński wiedział o inwigilacji Zbigniewa Maja?

  Przez wiele dni CBA mogło prowadzić inwigilację komendanta głównego policji Zbigniewa Maja, a to wszystko za wiedzą koordynatora specsłużb - Mariusza Kamińskiego - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Nie wiedzieli o tym przełożeni Zbigniewa Maja, czyli kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 • Kamiński: Gdy CBA rozpracowywało insp. Maja, ABW dało mu certyfikat

  Kamiński: Gdy CBA rozpracowywało insp. Maja, ABW dało mu certyfikat

  - W tym samym czasie, gdy CBA skierowało do prokuratury materiały dotyczące inspektora Zbigniewa Maja, ABW przyznało mu certyfikat dostępu do tajemnic - poinformował w środę minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PiS).
 • W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu ws. Mariusza Kamińskiego

  W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu ws. Mariusza Kamińskiego

  Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sędziowie zdecydują, czy umorzyć jego sprawę, po tym jak były szef CBA, a obecny koordynator ds. służb specjalnych został ułaskawiony przez prezydenta.
 • ​PO: To podstawa do postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu

  ​PO: To podstawa do postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu

  Instrumentalne traktowanie prawa, smutny dzień - tak politycy PO ocenili decyzję prezydenta o ułaskawieniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Według nich, jest to łamanie konstytucji, które może stać się podstawą do postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu.
 • Mariusz Kamiński: Decyzja o ułaskawieniu "służy interesowi publicznemu"

  Mariusz Kamiński: Decyzja o ułaskawieniu "służy interesowi publicznemu"

  Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego. Były szef CBA komentuje tę decyzję.
 • ​Mariusz Kamiński: Wyrok wykorzystywany do gry politycznej

  ​Mariusz Kamiński: Wyrok wykorzystywany do gry politycznej

  Wiceprezes PiS, były szef CBA Mariusz Kamiński w środowym oświadczeniu stanowczo protestuje, aby sprawę jego wyroku dotyczącego tzw. afery gruntowej wykorzystywano do gry politycznej. Podkreślił, że nie można o nim mówić jako o skazanym, gdyż wyrok jest nieprawomocny.

Filmy - Mariusz Kamiński (18)