Mariusz Kamiński

Synonimy:
Kamiński Mariusz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mariusz Kamiński (305)

 • Oświadczenia majątkowe odstraszą ekspertów od przetargów

  Oświadczenia majątkowe odstraszą ekspertów od przetargów

  Postępowania będą albo mniej innowacyjne, albo bardziej pogrążą się w szarej strefie. Takie paradoksalnie mogą być skutki wejścia w życie ustawy o jawności życia publicznego.
 • Mariusz Kamiński: "Nie chcemy inwigilować cudzoziemców"

  Mariusz Kamiński: "Nie chcemy inwigilować cudzoziemców"

  Minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński zapewnia, że ustawa antyterrorystyczna nie uderza w cudzoziemców, ale zwiększa poziom bezpieczeństwa. Nadzwyczajna podkomisja sejmowa przyjęła projekt ustawy antyterrorystycznej. Dalszy etap prac odbywać się będzie na poziomie komisji administracji i spraw wewnętrznych.
 • Mariusz Kamiński: Jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed zamachem

  Mariusz Kamiński: Jesteśmy w stanie zabezpieczyć się przed zamachem

  "Polskie służby mają swój potencjał, mają swoje mocne i słabe strony" - powiedział koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, pytany o kondycję tychże. "Nie będę o tym publicznie dywagował" - podkreślił. Zapewnił przy tym, że Polacy mogą się czuć bezpiecznie. "Co więcej, pracujemy cały czas, aby nasze służby były jak najbardziej skuteczne, odpowiednio wyposażone w instrumenty prawne i środki, żeby niwelować zagrożenia, z którymi się stykamy" - tłumaczył Kamiński.
 • Obrona i prokuratura: Umorzyć sprawę b. szefów CBA

  Obrona i prokuratura: Umorzyć sprawę b. szefów CBA

  Warszawski sąd okręgowy w środę o godz. 14 ma podjąć decyzję w sprawie b. szefów CBA, w tym Mariusza Kamińskiego, skazanych nieprawomocnie za złamanie prawa podczas operacji Biura w "aferze gruntowej" z 2007 r., a ułaskawionych w 2015 r. przez prezydenta Andrzeja Dudę.
 • RMF24: Mariusz Kamiński wiedział o inwigilacji Zbigniewa Maja?

  RMF24: Mariusz Kamiński wiedział o inwigilacji Zbigniewa Maja?

  Przez wiele dni CBA mogło prowadzić inwigilację komendanta głównego policji Zbigniewa Maja, a to wszystko za wiedzą koordynatora specsłużb - Mariusza Kamińskiego - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Nie wiedzieli o tym przełożeni Zbigniewa Maja, czyli kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 • Kamiński: Gdy CBA rozpracowywało insp. Maja, ABW dało mu certyfikat

  Kamiński: Gdy CBA rozpracowywało insp. Maja, ABW dało mu certyfikat

  - W tym samym czasie, gdy CBA skierowało do prokuratury materiały dotyczące inspektora Zbigniewa Maja, ABW przyznało mu certyfikat dostępu do tajemnic - poinformował w środę minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński (PiS).
 • W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu ws. Mariusza Kamińskiego

  W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu ws. Mariusza Kamińskiego

  Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zapadnie decyzja sądu w sprawie Mariusza Kamińskiego. Sędziowie zdecydują, czy umorzyć jego sprawę, po tym jak były szef CBA, a obecny koordynator ds. służb specjalnych został ułaskawiony przez prezydenta.
 • ​PO: To podstawa do postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu

  ​PO: To podstawa do postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu

  Instrumentalne traktowanie prawa, smutny dzień - tak politycy PO ocenili decyzję prezydenta o ułaskawieniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Według nich, jest to łamanie konstytucji, które może stać się podstawą do postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu.
 • Mariusz Kamiński: Decyzja o ułaskawieniu "służy interesowi publicznemu"

  Mariusz Kamiński: Decyzja o ułaskawieniu "służy interesowi publicznemu"

  Prezydent Andrzej Duda ułaskawił Mariusza Kamińskiego. Były szef CBA komentuje tę decyzję.
 • ​Mariusz Kamiński: Wyrok wykorzystywany do gry politycznej

  ​Mariusz Kamiński: Wyrok wykorzystywany do gry politycznej

  Wiceprezes PiS, były szef CBA Mariusz Kamiński w środowym oświadczeniu stanowczo protestuje, aby sprawę jego wyroku dotyczącego tzw. afery gruntowej wykorzystywano do gry politycznej. Podkreślił, że nie można o nim mówić jako o skazanym, gdyż wyrok jest nieprawomocny.

Filmy - Mariusz Kamiński (14)

 • Mariusz Kamiński: Nie interesuje mnie prawo łaski, tylko pełne uniewinnienie. Sąd się myli

  "Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że nie będzie twarzą kampanii, ale tą kampanią kierował. Dlaczego nie było go widać? Bo kampania była spersonalizowana" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM wiceprezes PiS Mariusz Kamiński. "Jarosław Kaczyński jest naszym kandydatem na premiera, jest liderem opozycji. Jestem przekonany, że będziemy mogli razem zmieniać Polskę po jesiennych wyborach" - dodaje. Andrzej Duda ułaskawi Mariusza Kamińskiego? "Nawet o tym nie myślę". Zdaniem Kamińskiego "ten wyrok jest absurdalny co do zasady". "Nie interesuje mnie prawo łaski. Interesuje mnie pełne uniewinnienie przed sądem" - mówi gość Kontrwywiadu. "Sąd się myli. Czekam cierpliwie na pisemne uzasadnienie wyroku i będę mógł składać apelację" - komentuje Mariusz Kamiński.
 • Kamiński: Możliwy jest scenariusz „wszyscy przeciwko PiS”

  „Scenariusz, że wszyscy są przeciwko PiS-owi jest możliwy” - mówi o przyszłych koalicjach w sejmikach wojewódzkich wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński. „PSL jest mało wiarygodnym koalicjantem” - dodaje. Na pytanie o wybory parlamentarne odpowiada: Mamy pomysł na zwycięstwo i - mam nadzieję - samodzielnie rządy. Koalicja z Gowinem i Ziobrą? „Sprawdziła się. Myślimy o kroku dalej. Musimy znaleźć klucz, żeby pozyskać wyborców rozczarowanych PO” - mówi Mariusz Kamiński. „Będziemy szukali rozwiązań, które ocieplą nasz wizerunek” - mówi Kamiński i dodaje, że Andrzej Duda jako kandydat na prezydenta może ten wizerunek ocieplić. „To nowa twarz PiS-u i mocny kandydat w wyborach” - ocenia.
 • Kamiński: Poseł Kaczmarek mnie zawiódł

  Nie jestem dumny z poczynań posła Kaczmarka. Jego decyzja o wycofaniu się z PiS była słuszna - mówi o b. agencie CBA znanym jako agent Tomek, b. szef CBA, dziś wiceprezes PiS Mariusz Kamiński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Poseł Kaczmarek powinien skupić się teraz na uporządkowaniu swojego życia prywatnego. Czy ma szanse na powrót? - Jego przyszłość zależy od tego, czy uporządkuje swoje życie prywatne - deklaruje gość RMF FM. - Poseł Kaczmarek zawiódł mnie, bo dał powód do ataków. Poważny funkcjonariusz tak się nie zachowuje. Poseł Kaczmarek może liczyć na moją pomoc w sprawach zawodowych. W sprawach prywatnych musi radzić sobie sam. Jest dorosły. - Przeprosił. Ja przyjmuję przeprosiny - dodaje.
 • Kamiński: Tusk zaniża poziom demokracji

  Już widzimy sztuczki PO przy referendum. Nie mamy obsesji fałszerstw, ale wiemy, że czasami przy tego typu inicjatywach dochodzi do manipulacji. W większości dzielnic Warszawy nie poinformowano, gdzie będą komisje wyborcze, a to co zrobił Tusk, nawoływanie do bojkotu referendum, jest sprzeczne z europejskimi standardami. To zaniżanie poziomu demokracji w Polsce - mówi wiceprezes PiS Mariusz Kamiński.