Marit Bjoergen

Synonimy:
Bjoergen,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marit Bjoergen (885)

 • PŚ w biegach narciarskich. Johaug prosi Bjoergen o powrót do reprezentacji

  PŚ w biegach narciarskich. Johaug prosi Bjoergen o powrót do reprezentacji

  Najlepsza obecnie biegaczka narciarska, Norweżka Therese Johaug zwróciła się otwarcie w mediach do legendarnej Marit Bjoergen, która zakończyła karierę przed dwoma laty, o „awaryjny” powrót do reprezentacji w sztafecie na mistrzostwach świata w Obersdorfie (23 lutego-7 marca) „dla dobra kraju i drużyny”.
 • Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

  Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

  Zaskakujący wynik dały najnowsze badania popularności norweskich sportowców. Na pierwszym miejscu znalazła się była rywalka Justyny Kowalczyk Marit Bjoergen, która przed dwoma laty zakończyła karierę, a dopiero na dziesiątym napastnik Borussii Dortmund Erling Haaland.
 • Marin Bjoergen kontra Theres Johaug. „Brutalne przebudzenie"

  Marin Bjoergen kontra Theres Johaug. „Brutalne przebudzenie"

  Marit Bojergen po zakończeniu zawodowej kariery nie porzuciła myśli o realizacji sportowych celów. Jednym z nich jest zwycięstwo w Biegu Wazów, ale najpierw trzeba powrócić do formy. „Potrzebowałam dwóch lat przerwy i dwójki dzieci Bjoergen, aby móc z nią wygrać” – powiedziała Therese Johaug o swojej dawnej rywalce z reprezentacji.
 • Biegi narciarskie. Marit Bjoergen w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Biegi narciarskie. Marit Bjoergen w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Utytułowana biegaczka narciarska Marit Bjoergen, która przed dwoma laty zakończyła karierę, zdecydowała się na powrót do rywalizacji i jest od wtorku członkiem zawodowego zespołu długodystansowego, w którym w latach 2015-2017 startowała Justyna Kowalczyk.
 • PŚ w narciarstwie: 63. zwycięstwo Shiffrin, 59. Johaug

  PŚ w narciarstwie: 63. zwycięstwo Shiffrin, 59. Johaug

  Amerykańska alpejka Mikaela Shiffrin wygrała w sobotę w slalom gigant w austriackim Lienz, odnosząc 63. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tego samego dnia 59. zwycięstwo w zawodach cyklu zanotowała Norweżka Therese Johaug, która triumfowała w szwajcarskim Lenzerheide w biegu na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego inaugurującym zmagania w 14. edycji Tour de Ski.
 • Marit Bjoergen wystartuje w memoriale tragicznie zmarłej koleżanki

  Marit Bjoergen wystartuje w memoriale tragicznie zmarłej koleżanki

  1 maja zorganizowany zostanie memoriał norweskiej biegaczki narciarskiej Vibeke Skofterud, która zginęła 29 lipca w wypadku skutera wodnego. Wystartuje w nim słynna Marit Bjoergen, która przed rokiem zakończyła karierę, a 23 marca urodziła drugie dziecko.
 • Marit Bjoergen urodziła drugie dziecko

  Marit Bjoergen urodziła drugie dziecko

  Słynna biegaczka narciarska Norweżka Marit Bjoergen, która przed rokiem zakończyła karierę, urodziła w weekend drugie dziecko. Przyszło ono na świat podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w tym sezonie.
 • Nazwisko Bjoergen ponownie na liście startowej norweskiego biegu

  Nazwisko Bjoergen ponownie na liście startowej norweskiego biegu

  24 lutego rozegrany zostanie memoriał tragicznie zmarłej biegaczki Vibeke Skofterud. Na liście startowej znalazło się nazwisko Bjoergen, lecz nie jest to legendarna biegaczka Marit, lecz jej syn Marius, który wystartuje w klasie trzylatków na 500 metrów.
 • Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Mijający rok czasem pożegnań ze sportem wielu gwiazd

  Marit Bjoergen, Ole Einar Bjoerndalen, Daria Domraczewa, Petter Northug, Emil Hegle Svendsen, a w Polsce m.in. Agnieszka Radwańska, Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Weronika Nowakowska. W 2018 roku karierę zakończyło wielu znakomitych sportowców.
 • Rok 2018 w światowym sporcie. Podsumowanie

  Rok 2018 w światowym sporcie. Podsumowanie

  Rok 2018 w światowym sporcie był rokiem dwóch wielkich imprez sportowych: zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu i piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, w których, po raz pierwszy od 2006 roku, wzięła udział reprezentacja Polski.