Marit Bjoergen

Synonimy:
Bjoergen,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marit Bjoergen (888)

 • Biegi narciarskie. Ambitne plany Marit Bjoergen. Biegaczka podpisała nową umowę

  Biegi narciarskie. Ambitne plany Marit Bjoergen. Biegaczka podpisała nową umowę

  Pomimo zakończenia profesjonalnej kariery biegaczki narciarskiej, Marit Bjoergen nie zamierza porzucić nart w kąt. Utytułowana sportsmenka ma ambitne plany na kolejny sezon. W jej planach startowych jest aż pięć wyścigów.
 • Narciarskie MŚ. Therese Johaug dogoniła Pettera Northuga

  Narciarskie MŚ. Therese Johaug dogoniła Pettera Northuga

  Therese Johaug zrównała się w liczbie złotych medali mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym ze swoim rodakiem Petterem Northugiem. W czwartek w Oberstdorfie Norweżka triumfowała z koleżankami w sztafecie i po raz 13. stanęła na najwyższym stopniu podium w imprezie tej rangi.
 • Narciarskie MŚ. Bjoergen liderką klasyfikacji wszech czasów

  Narciarskie MŚ. Bjoergen liderką klasyfikacji wszech czasów

  Biegaczka Marit Bjoergen jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Norweżka, która zakończyła już karierę, zdobyła 18 złotych medali.
 • PŚ w biegach narciarskich. Johaug prosi Bjoergen o powrót do reprezentacji

  PŚ w biegach narciarskich. Johaug prosi Bjoergen o powrót do reprezentacji

  Najlepsza obecnie biegaczka narciarska, Norweżka Therese Johaug zwróciła się otwarcie w mediach do legendarnej Marit Bjoergen, która zakończyła karierę przed dwoma laty, o „awaryjny” powrót do reprezentacji w sztafecie na mistrzostwach świata w Obersdorfie (23 lutego-7 marca) „dla dobra kraju i drużyny”.
 • Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

  Marit Bjoergen wciąż najpopularniejszym sportowcem w Norwegii

  Zaskakujący wynik dały najnowsze badania popularności norweskich sportowców. Na pierwszym miejscu znalazła się była rywalka Justyny Kowalczyk Marit Bjoergen, która przed dwoma laty zakończyła karierę, a dopiero na dziesiątym napastnik Borussii Dortmund Erling Haaland.
 • Marin Bjoergen kontra Theres Johaug. „Brutalne przebudzenie"

  Marin Bjoergen kontra Theres Johaug. „Brutalne przebudzenie"

  Marit Bojergen po zakończeniu zawodowej kariery nie porzuciła myśli o realizacji sportowych celów. Jednym z nich jest zwycięstwo w Biegu Wazów, ale najpierw trzeba powrócić do formy. „Potrzebowałam dwóch lat przerwy i dwójki dzieci Bjoergen, aby móc z nią wygrać” – powiedziała Therese Johaug o swojej dawnej rywalce z reprezentacji.
 • Biegi narciarskie. Marit Bjoergen w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Biegi narciarskie. Marit Bjoergen w byłym zespole Justyny Kowalczyk

  Utytułowana biegaczka narciarska Marit Bjoergen, która przed dwoma laty zakończyła karierę, zdecydowała się na powrót do rywalizacji i jest od wtorku członkiem zawodowego zespołu długodystansowego, w którym w latach 2015-2017 startowała Justyna Kowalczyk.
 • PŚ w narciarstwie: 63. zwycięstwo Shiffrin, 59. Johaug

  PŚ w narciarstwie: 63. zwycięstwo Shiffrin, 59. Johaug

  Amerykańska alpejka Mikaela Shiffrin wygrała w sobotę w slalom gigant w austriackim Lienz, odnosząc 63. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tego samego dnia 59. zwycięstwo w zawodach cyklu zanotowała Norweżka Therese Johaug, która triumfowała w szwajcarskim Lenzerheide w biegu na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego inaugurującym zmagania w 14. edycji Tour de Ski.
 • Marit Bjoergen wystartuje w memoriale tragicznie zmarłej koleżanki

  Marit Bjoergen wystartuje w memoriale tragicznie zmarłej koleżanki

  1 maja zorganizowany zostanie memoriał norweskiej biegaczki narciarskiej Vibeke Skofterud, która zginęła 29 lipca w wypadku skutera wodnego. Wystartuje w nim słynna Marit Bjoergen, która przed rokiem zakończyła karierę, a 23 marca urodziła drugie dziecko.
 • Marit Bjoergen urodziła drugie dziecko

  Marit Bjoergen urodziła drugie dziecko

  Słynna biegaczka narciarska Norweżka Marit Bjoergen, która przed rokiem zakończyła karierę, urodziła w weekend drugie dziecko. Przyszło ono na świat podczas ostatnich zawodów Pucharu Świata w tym sezonie.