Maria Skłodowska-Curie (film)

Artykuły - Maria Skłodowska-Curie (film) (9)

 • "Maria Skłodowska-Curie" [recenzja]: Edukacyjny klasyk

  "Maria Skłodowska-Curie" [recenzja]: Edukacyjny klasyk

  Reżyserka Marie Noëlle staje się powoli specjalistką od ekranowych biografii. Mierzyła się już z historią Ludwika II ("Ludwik Szalony"), tym razem przyszedł czas na dwukrotną laureatkę Nobla. Warto wspomnieć, że biopic o Ludwiku II wypadł równie zachowawczo, co biografia Skłodowskiej-Curie. W porównaniu np. do obrazu Hansa Jürgena Syberberga "Ludwik - requiem dla dziewiczego króla" (1972), film Noëlle jest wręcz nieznośnie tradycyjny.
 • "Maria Skłodowska-Curie": Premiera w Krakowie

  "Maria Skłodowska-Curie": Premiera w Krakowie

  W środę, 22 lutego, w kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta krakowska premiera filmu "Maria Skłodowska-Curie". Na czerwonym dywanie pojawili się: odtwórczyni głównej roli Karolina Gruszka, Iza Kuna, grająca siostrę noblistki, reżyserka Marie Noëlle oraz producent Mikołaj Pokromski. W polskich kinach film zagości już 3 marca.
 • "Maria Skłodowska-Curie": Film o prawdziwej kobiecie

  "Maria Skłodowska-Curie": Film o prawdziwej kobiecie

  Największym odkryciem było dla mnie to, jak wewnętrznie wolną osobą była Maria Skłodowska-Curie - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Karolina Gruszka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie, który wejdzie na ekrany kin 3 marca.
 • "Maria Skłodowska-Curie": Jak zagrać geniusza?

  "Maria Skłodowska-Curie": Jak zagrać geniusza?

  Jak zagrać geniusza? Jak uchwycić jego wrażliwość i sposób myślenia? Czy ktoś "normalny" może to zrobić?" - to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musiała mierzyć się Karolina Gruszka w filmie "Maria Skłodowska-Curie". Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki, w którą wcieliła się aktorka, zagości w kinach 3 marca.
 • Karolina Gruszka ambasadorką akcji "Poczuj chemię do Skłodowskiej"

  Karolina Gruszka ambasadorką akcji "Poczuj chemię do Skłodowskiej"

  Karolina Gruszka, odtwórczyni tytułowej roli w filmie "Maria Skłodowska-Curie" została ambasadorką akcji #PoczujChemięDoSkłodowskiej.
 • ​"Maria Skłodowska-Curie" triumfuje w Niemczech

  ​"Maria Skłodowska-Curie" triumfuje w Niemczech

  20 stycznia poznaliśmy zwycięzców Bavarian Film Awards - najważniejszych, obok German Film Awards, niemieckich nagród filmowych. Wśród zdobywców prestiżowych wyróżnień znalazł się film "Maria Skłodowska-Curie" - wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Obraz z Karoliną Gruszką w roli tytułowej triumfował w dwóch kategoriach. Został nagrodzony za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię!
 • "Maria Skłodowska-Curie": Jej świat to pasja, siła i miłość

  "Maria Skłodowska-Curie": Jej świat to pasja, siła i miłość

  "Maria Skłodowska-Curie" to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To również niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków - miasta sztuki i odkryć, które zmieniały świat.
 • Kobieta z krwi i kości: Karolina Gruszka jako Maria Curie-Skłodowska

  Kobieta z krwi i kości: Karolina Gruszka jako Maria Curie-Skłodowska

  "Zależy nam na tym, żeby zbliżyć się do Marii Curie na tyle, by stworzyć intymny portret kobiety, która nie była wyłącznie naukowcem, ale przede wszystkim odważnym człowiekiem z krwi i kości. Potrafiła kochać, była wolna, podążała za swoją pasją i wychodziła przed szereg" - opowiada Karolina Gruszka, odtwórczyni głównej roli w filmie o dwukrotnej polskiej laureatce Nagrody Nobla w dwóch różnych dziedzinach przyrodniczych. Zdjęcia do filmu "Maria Curie" reżyserowanego przez Marie Noëlle odbywają się w Niemczech, Francji i Polsce - m.in. w Krakowie i zjawiskowym łódzkim Pałacu Poznańskich.
 • Karolina Gruszka: Maria Curie była bardzo silna

  Karolina Gruszka: Maria Curie była bardzo silna

  „To, co mnie najbardziej zafascynowało w postaci Marii Curie to jej siła, jakaś wewnętrzna wolność. Ona nie podporządkowywała się konwenansom, dokładnie wiedziała, jakie jest jej przeznaczenie i realizowała je” – mówi Karolina Gruszka, aktorka grająca główną rolę w kręconym właśnie filmie "Maria Curie".

Zdjęcia - Maria Skłodowska-Curie (film) (9)

 • film.interia.pl
  Role życia: Podobni do oryginałów?
 • film.interia.pl
  Piotr Głowacki jako Albert Einstein w filmie "Maria Curie"
 • film.interia.pl
  Piotr Głowacki jako Albert Einstein w filmie "Maria Curie"
 • film.interia.pl
  Piotr Głowacki jako Albert Einstein w filmie "Maria Curie"
 • film.interia.pl
  Karolina Gruszka jako Skłodowska-Curie
 • film.interia.pl
  Karolina Gruszka jako Skłodowska-Curie

Filmy - Maria Skłodowska-Curie (film) (11)

 • Marie Noëlle: Szukałam polskiej aktorki do roli Marii Skłodowskiej-Curie

  "Szukałam kobiecej kobiety, która ma w sobie czułość odpowiednią dla matki i kochanki. Równocześnie musiała mieć siłę i determinację, skupienie. Dokładnie to znalazłam w Karolinie" - powiedziała Marie Noëlle. O czym jeszcze reżyserka rozmawiała z Anną Zając z Interii? Sprawdźcie! Film "Maria Skłodowska-Curie" debiutuje 24 lutego 2017 roku na ekranach polskich kin.
 • Marie Noëlle: Maria Skłodowska-Curie była piekną kobietą

  Reżyserka filmu "Maria Skłodowska-Curie", Marie Noëlle, uważa, że bohaterka jej obrazu była piękną kobietą. "W Polsce uważacie, że była brzydka. Nie mogłam tego pojąć" - dodaje francuska artystka. O czym jeszcze reżyserka rozmawiała z Anną Zając z Interii? Sprawdźcie! Film "Maria Skłodowska-Curie" debiutuje 24 lutego 2017 roku na ekranach polskich kin.
 • Karolina Gruszka zaprasza na film "Maria Skłodowska-Curie"

 • Karolina Gruszka: Biografia polskiej noblistki może zaskakiwać

  Dwukrotna laureatka nagrody Nobla prowadziła bardzo ciekawe życie. Tych rzeczy o Marii Skłodowskiej-Curie nie uczymy się w szkole. O czym aktorka rozmawiała z Anną Zając z Interii? Sprawdźcie! Film "Maria Skłodowska-Curie" debiutuje 24 lutego 2017 roku na ekrana polskich kin.