Maria Magdalena

Artykuły - Maria Magdalena (0)

 • Walentynki tylko w rytmie "Cheri Cheri Lady"

  Walentynki tylko w rytmie "Cheri Cheri Lady"

  Dyskotekowi idole z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia - Thomas Anders i Modern Talking Band oraz Sandra - wystąpią na walentynkowym koncercie 16 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Nie zabraknie ich największych przebojów, "Cheri Cheri Lady" czy "Maria Magdalena".
 • Chrystus w stylu "Kodu Da Vinci"

  Chrystus w stylu "Kodu Da Vinci"

  Naukowcy ze sceptycyzmem przyjęli rewelacje autorów filmu dokumentalnego, wyprodukowanego przez znanego reżysera Jamesa Camerona, o rzekomym grobowcu Jezusa i jego rodziny. Przypomina się, że dokument pojawił się wkrótce po wielkim sukcesie filmu "Kod Da Vinci" , w którym Maria Magdalena ma dziecko z Jezusem.
 • Maria Magdalena o "Pasji"

  Maria Magdalena o "Pasji"

  Monica Bellucci ("Nieodwracalne") wyraziła swoje zdanie na temat filmu "The Passion", w którym występuje. Dzieje męki Chrystusa, realizowane we Włoszech przez Mela Gibsona ("Znaki"), za sprawą niektórych publikacji medialnych otoczyła aura skandalu. Piękna aktorka zaprzeczyła pogłoskom, że obraz będzie mieć antysemicką wymowę, tym bardziej, że pracowali przy nim ludzie wielu wyznań i narodowości.

Filmy - Maria Magdalena (1)

 • Jezus był żonaty? Starożytny manuskrypt zawiera prawdziwą sensację!

  Czyżby fabuła "Kodu Leonarda da Vinci" miała więcej wspólnego z rzeczywistością, niż nam się wydaje? Dwaj tropiciele biblijnych zagadek- dokumentalista Simcha Jacobovici i religioznawca Barrie Wilson - odkryli, że pewien starożytny manuskrypt przechowywany w Bibliotece Brytyjskiej zawiera skomplikowany szyfr, za pomocą którego nieznany autor przedstawił dzieje Jezusa, Marii Magdaleny i dzieci zrodzonych z ich związku! Manuskrypt został spisany około 1,5 tysiąca lat temu w dialekcie wschodnioaramejskim, a jego autentyczność nie ulega wątpliwości. Postać Marii Magdaleny od dawna fascynuje historyków, biblistów i pisarzy. Ewangelie niewiele nam o niej mówią. Miała ona przyłączyć się do Jezusa i jego uczniów po tym, jak Mesjasz uwolnił ją od siedmiu złych duchów. Według ewangelistów Marka i Jana, Jezus w szczególny sposób wyróżnił Magdalenę, ukazując się jej jako pierwszej po swoim zmartwychwstaniu. Z czasem Kościół zredukował jednak jej rolę, a ją samą zaczęto utożsamiać z nawróconą jawnogrzesznicą. Czy dalsze badania potwierdzą poprawność sensacyjnej interpretacji wspomnianego manuskryptu? Simcha Jacobovici zapewnia, że jest gotów bronić swojego odkrycia. - To całkowicie zmienia nasz sposób postrzegania chrześcijaństwa! Dla pierwszych wyznawców Jezusa Chrystusa on sam i jego oblubienica byli równorzędnymi bóstwami - twierdzi badacz.