Marek Zagórski

Artykuły - Marek Zagórski (12)

 • Aukcja 5G w tym roku? "Bardzo nam na tym zależy"

  Aukcja 5G w tym roku? "Bardzo nam na tym zależy"

  Czy do aukcji 5G dojdzie jeszcze w tym roku? - Takie jest założenie. Przyjmujemy, że prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej - nowy lub któryś z wiceprezesów pełniący obowiązki - uruchomi aukcję tak szybko, jak to będzie możliwe - mówi w rozmowie z Interią minister cyfryzacji Marek Zagórski.
 • Minister cyfryzacji dla Interii: Aplikacja ProteGo Safe to nie inwigilacja, to pomoc na czas pandemii

  Minister cyfryzacji dla Interii: Aplikacja ProteGo Safe to nie inwigilacja, to pomoc na czas pandemii

  - Nikt nie ma wątpliwości, że taka aplikacja jest potrzebna - mówi Interii Marek Zagórski, minister cyfryzacji pytany o aplikację ProteGo Safe. Od następnego tygodnia resort cyfryzacji będzie przekonywać Polaków, że aplikacja nie szkodzi, a ma pomóc w walce z pandemią. - Nie ma złych cech, które próbuje się jej przypisać, tj. inwigilacji, śledzenia, zbierania danych o tym z kim się spotykaliśmy i w jakim celu - tłumaczy szef resortu cyfryzacji.
 • Strategiczna rola państwa przy sieci 5G

  Strategiczna rola państwa przy sieci 5G

  Skarb Państwa będzie mieć dominującą pozycję w spółce Polskie 5G, która będzie - w formule operatora hurtowego - udostępniać usługi szerokiemu rynkowi - zapowiada minister cyfryzacji Marek Zagórski.
 • Od 23 kwietnia dzięki mTożsamości odbierzemy list polecony bez dowodu

  Od 23 kwietnia dzięki mTożsamości odbierzemy list polecony bez dowodu

  - Od 23 kwietnia do odebrania listu poleconego na poczcie nie będzie już potrzebny dowód, do potwierdzenia tożsamości wystarczy smartfon z bezpłatną aplikacją mObywatel - zapowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.
 • Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji

  Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji

  Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek Marka Zagórskiego na nowego ministra cyfryzacji. Dotychczas był on wiceszefem tego resortu. Poprzednio funkcję tę sprawowała Anna Streżyńska, odwołana z funkcji w styczniu, wskutek rekonstrukcji rządu. Nadzór nad MC przejął wtedy premier Mateusz Morawiecki.
 • Marek Zagórski ma zostać ministrem cyfryzacji

  Marek Zagórski ma zostać ministrem cyfryzacji

  Marek Zagórski ma zostać nowym ministrem cyfryzacji. Jednocześnie przestanie być wiceprezesem partii Porozumienie (Jarosława Gowina) - podała na portalu "Rzeczpospolita".
 • Dopłaty dla Polski mogą być niższe

  Dopłaty bezpośrednie dla części polskich rolników po 2013 r. mogą być niższe niż obecnie; zyskają natomiast gospodarstwa małe i młodzi rolnicy - uważa prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej Marek Zagórski.
 • KE pomoc tylko dla grup producenckich

  KE pomoc tylko dla grup producenckich

  Decyzje o kształcie unijnej reformy rynku owoców i warzyw zapadną na początku czerwca. Propozycja przedstawiona przez Komisję Europejską nie zadowala polskiej strony - poinformował wiceminister rolnictwa Marek Zagórski. Dotychczas w UE rynek ten nie był regulowany.
 • Od maja koniec okresu przejściowego

  Po 1 maja br. nadal będzie możliwe wsparcie finansowe dla rolnictwa ze środków budżetu państwa, ale zmienią się dotychczasowe zasady udzielania pomocy - poinformował we wtorek wiceminister rolnictwa Marek Zagórski podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa.
 • Polsko-ukraińska wojna weterynaryjna

  Polskie świadectwa weterynaryjne są od lat znane stronie ukraińskiej i opowiadają wszystkim unijnym przepisom - uważa wiceminister rolnictwa Marek Zagórski, w reakcji na zarzuty szefa ukraińskich służb weterynaryjnych Iwana Bisiuka, który w wywiadzie prasowym powiedział, że Ukraina nie jest zadowolona z kontroli w polskich masarniach.

Filmy - Marek Zagórski (6)

 • Zagórski: Do końca kadencji chcemy wprowadzić zapisy do lekarza przez internet

  Już 1,2 mln Polaków założyło Internetowe Kontro Pacjenta. Minister cyfryzacji Marek Zagórski zapewnia w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, że dane te „będą zawsze bezpieczne”. „Mamy świadomość jakie niesie ze sobą ryzyko i jakie są koszty, gdyby takie dane wyciekły” – mówił. Pytany o to, kiedy będziemy mogli się rejestrować do lekarza przez internet, Zagórski powiedział, że odpowiada za to minister zdrowia, ale „jest założenie, że do końca kadencji będziemy to realizować”. Dodał, że obecnie jest sceptyczny co do głosowania w wyborach powszechnych przez internet. „Na razie nad tym nie pracujemy” – mówił gość Marcina Zaborskiego. Zagórski zaznacza, że wzrost liczby osób zakładających Internetowe Kontro Pacjenta było związane z e-receptą. Wówczas przyrosło "400 tysięcy w ciągu kilku dni". Marcin Zaborski pytał swojego gościa także o to, czy służby specjalne będą miały wgląd w dane pacjentów. Służby mają dostęp do danych w różnych rejestrach zgodnie z przepisami prawa i zgodnie z procedurami, np. wynikającymi z postanowień sądów - mówił minister cyfryzacji. Zapewnił, że "nie można ot tak sobie zajrzeć do danych". Szef resortu zapewnił także, że do końca tego roku wszystkie szkoły, "które będą chciały" będą miały dostęp do szybkiego internetu. Mówił, że chodzi łącznie o 22 tysiące placówek. Połowę mamy już zrealizowanych - podkreślił.
 • Wystąpienie ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego podczas V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa w Katowicach

  W ostatnim czasie powstała „Strategia Cyberbezpieczeństwa RP na lata 2019 – 2024”. Strategia zakłada realizację kilku celów szczegółowych: zwiększenie odporności na ataki, zwiększenie poziomu technologicznego w zakresie narzędzi chroniących, podnoszenie świadomości oraz zwiększenie współpracy międzynarodowej. Kolejnym krokiem w kierunku poprawy cyberbezpieczeństwa można nazwać podpisanie memorandum przez Orange, Polkomtel, T-Mobile, Polski Funduszu Rozwoju oraz Exatel odnośnie budowy sieci 5G w Polsce, co pozwoli optymalizować koszty i przyspieszyć czas budowy - mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
 • Jak walczyć z dezinformacją

  Dezinformacja dotyka nas na płaszczyźnie prywatnej, politycznej oraz biznesu. Fałszywe informacje rozsiewane przez konkurencje mogą bardzo zaszkodzić biznesowi. Trzeba zwracać uwagę przedsiębiorcom żeby umieli się przed tym bronić oraz zaczęli od samoregulacji i wprowadzenia kodeksów etycznych – mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji.
 • Projektanci Innowacji PFR. Zagórski: Polacy są kreatywni

  - Jako Polacy jesteśmy kreatywni, ale rzeczywiście potrzebujemy mentoringu. Pokazania, jak kreatywność wdrożyć w praktykę. Dla nas szalenie istotne jest, by pobudzać naturalne talenty, które mamy – mówi Interii Marek Zagórski, minister cyfryzacji.