Marek Michalak

Artykuły - Marek Michalak (41)

 • Po śmierci niemowlęcia: "Nieszczęśliwy wypadek"

  Po śmierci niemowlęcia: "Nieszczęśliwy wypadek"

  Od zeszłego roku obowiązują przepisy, które nakładają na służbę zdrowia i służby socjalne obowiązek monitorowania losów nowo narodzonych dzieci - przypomina rzecznik praw dziecka Marek Michalak po tragicznym wydarzeniu w Kamienne Górze, gdzie zmarło kilkumiesięczne niemowlę.
 • "Rzeczpospolita": Dziecięca psychiatria w depresji

  "Rzeczpospolita": Dziecięca psychiatria w depresji

  Brakuje pieniędzy na opiekę psychiatryczną dla dzieci i młodzieży, a potrzebujących wsparcia przybywa - alarmuje "Rzeczpospolita".
 • RPD chce, by dzieci z Suwałk wróciły do matki

  RPD chce, by dzieci z Suwałk wróciły do matki

  Będę wnioskował do sądu o zmianę postanowienia - żeby dzieci z rodziny, w której doszło do tragedii, wróciły do matki - poinformował rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Chodzi o rodzinę z Suwałk, umieszczoną w tamtejszym Centrum Interwencji Kryzysowej.
 • Samobójstwo 16-letniego Sebastiana. RPD: Do tej tragedii nie powinno dojść

  Samobójstwo 16-letniego Sebastiana. RPD: Do tej tragedii nie powinno dojść

  Rzecznik praw dziecka Marek Michalak powiedział we wtorek w Suwałkach, że w jego ocenie dobro dzieci z rodziny umieszczonej w tamtejszym Centrum Interwencji Kryzysowej "nie zostało właściwie zabezpieczone na różnych etapach postępowania".
 • Badania RPD: 60 proc. Polaków akceptuje "klapsy"

  Badania RPD: 60 proc. Polaków akceptuje "klapsy"

  Ponad połowa Polaków (60 proc.) akceptuje "klapsy", ponad jedna trzecia (38 proc.) akceptuje tzw. lanie, a niemal jedna trzecia (29 proc.) uznaje bicie za skuteczną metodę wychowawczą - wynika z badań zleconych przez RPD. Wyniki te są niepokojące - ocenił Marek Michalak.
 • SLD żąda dymisji rzecznika praw dziecka Marka Michalaka

  SLD żąda dymisji rzecznika praw dziecka Marka Michalaka

  Politycy SLD zażądali w czwartek dymisji rzecznika praw dziecka Marka Michalaka w związku z wydaniem publikacji na temat przemocy wobec dzieci, której współautorami są Izabela i Maciej Michalakowie - według mediów - brat i bratowa rzecznika.
 • "Super Express": Twoje dziecko boi się dentysty? Jest ofiarą pedofila

  "Super Express": Twoje dziecko boi się dentysty? Jest ofiarą pedofila

  "Rzecznik praw dziecka Marek Michalak przekonuje, że maluchy, które boją się stomatologa i np. nie otwierają szeroko ust na fotelu dentystycznym, mogą być wykorzystywane seksualnie bądź być ofiarą przemocy psychicznej stosowanej przez rodziców. RPD wydał w tej sprawie broszurę. Na bzdurnym podręczniku suchej nitki nie pozostawiają psycholodzy. A jakby tego było mało, autorami tego "wybitnego" dzieła dla stomatologów są Izabela i Maciej Michalak, czyli brat i bratowa rzecznika" - informuje "Super Express".
 • RPD złożył ślubowanie przed Sejmem

  RPD złożył ślubowanie przed Sejmem

  Marek Michalak, który w lipcu został po raz drugi wybrany na stanowisko rzecznika praw dziecka, złożył we wtorek ślubowanie przed Sejmem. Od tego momentu może już formalnie rozpocząć kolejną pięcioletnią kadencję.
 • Michalak ponownie RPD, Kwiatkowski prezesem NIK

  Michalak ponownie RPD, Kwiatkowski prezesem NIK

  Senat zatwierdził wybór Marka Michalaka na rzecznika praw dziecka oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
 • Michalak ponownie wybrany na rzecznika praw dziecka

  Michalak ponownie wybrany na rzecznika praw dziecka

  Sejm wybrał Marka Michalaka na rzecznika praw dziecka, będzie to jego druga kadencja na tym stanowisku. Michalak nie miał kontrkandydatów; zgłosił go klub PO.