Marek Magierowski

Artykuły - Marek Magierowski (19)

 • ​Marek Magierowski nowym ambasadorem RP w Izraelu?

  ​Marek Magierowski nowym ambasadorem RP w Izraelu?

  Wiceszef MSZ Marek Magierowski jest najpoważniejszym kandydatem na polskiego ambasadora w Tel Awiwie - podaje serwis 300polityka.pl.
 • Marek Magierowski w MSZ

  Marek Magierowski w MSZ

  Marek Magierowski, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, został wiceministrem spraw zagranicznych - poinformował rzecznik rządu.
 • ​"Prezydent gotów na nowe otwarcie w relacjach z Donaldem Tuskiem"

  ​"Prezydent gotów na nowe otwarcie w relacjach z Donaldem Tuskiem"

  Prezydent Andrzej Duda jest gotów na nowe otwarcie w relacjach z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem; być może za jakiś czas dojdzie do spotkania pomiędzy nimi - poinformował w środę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
 • "Polityka Macierewicza nie niepokoi prezydenta"

  "Polityka Macierewicza nie niepokoi prezydenta"

  ​"Zawsze pojawia się żal, kiedy ktoś tak doświadczony i z tak wspaniałą kartą w życiorysie odchodzi" - tak rezygnację generała Jerzego Guta skomentował szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski. Jednocześnie Magierowski podkreślił, że Andrzej Duda ma zaufanie do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.
 • Kryzys parlamentarny. Prezydent obwinia opozycję

  Kryzys parlamentarny. Prezydent obwinia opozycję

  "Prezydent Andrzej Duda apeluje przede wszystkim do opozycji, żeby umożliwiła normalną pracę w parlamencie" - powiedział w niedzielę szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.
 • Rzecznik prezydenta: "Niektórzy wykorzystują kryzys uchodźczy"

  Rzecznik prezydenta: "Niektórzy wykorzystują kryzys uchodźczy"

  W drugim dniu wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda wystąpi na szczycie ONZ w sprawie migracji i uchodźców. W sesji weźmie udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
 • Ustawa frankowa "już wkrótce, już za chwilę"

  Ustawa frankowa "już wkrótce, już za chwilę"

  Prezydencji projekt tzw. ustawy frankowej wkrótce trafi do Sejmu i będzie procedowany - zapowiedział w piątek szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Dodał, że projekt ma jednocześnie ulżyć poszkodowanym frankowiczom i zachować stabilność sektora bankowego.
 • Marek Magierowski: Projekt ustawy "frankowej" wkrótce trafi do Sejmu

  Marek Magierowski: Projekt ustawy "frankowej" wkrótce trafi do Sejmu

  Prezydencji projekt tzw. ustawy frankowej wkrótce trafi do Sejmu i będzie procedowany - zapowiedział w piątek szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Dodał, że projekt ma jednocześnie ulżyć poszkodowanym frankowiczom i zachować stabilność sektora bankowego.
 • Andrzej Duda odrzuca "pewne" pomysły unijne. "Są nierealistyczne"

  Andrzej Duda odrzuca "pewne" pomysły unijne. "Są nierealistyczne"

  "Myślę, że należało by usiąść jeszcze raz do stołu, zastanowić się w gronie przywódców państw europejskich nad tym, w jaki sposób przyjmować uchodźców" – powiedział w programie "Minęła dwudziesta" w TVP Info dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
 • Marek Magierowski: Uchwała SN to element eskalacji konfliktu

  Marek Magierowski: Uchwała SN to element eskalacji konfliktu

  Uchwała sędziów SN to element eskalacji konfliktu wokół TK; prezydent Andrzej Duda chciałby, aby wszystkie strony sporu poczekały na wyniki pracy zespołu ekspertów powołanego w Sejmie - powiedział w środę szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Filmy - Marek Magierowski (7)

 • Magierowski: Prezydent został zapewniony, że reforma edukacji jest dobrze zaplanowana

  „Prezydent rozmawiał ze wszystkimi środowiskami, które były zainteresowane reformą edukacji” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Opowiadał, że dla prezydenta ostatnie tygodnie były „wytężone”. Dodał jednak, że głowa państwa raczej nie korzystała z ekspertyz prawnych przy omawianiu ustaw. „Nie było konieczności” – mówił rozmówca Marcina Zaborskiego.
 • Magierowski o zachowaniu Dody: Pani Dorota powinna ubierać się nieco cieplej

  Pan Prezydent stwierdził, że tort był naprawdę pyszny, ale myślę, że pani Dorota powinna ubierać się nieco cieplej, bo idą mrozy – stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marek Magierowski. Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta bagatelizował znaczenie incydentu na gali jednego z pism, podczas której piosenkarka częstowała głowę państwa tortem w wyzywającym stroju. - Znamy scenariusz, ale nie wszystko da się przewidzieć. Wręczenie kawałka tortu panu prezydentowi, pani prezydentowej nie było planowane – mówił. W audycji była też mowa o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej. - Prezydent uważa, że ten kolejny filar polskich sił zbrojnych jest bardzo potrzebny – zadeklarował gość Marcina Zaborskiego. - Albo ktokolwiek stawi czoła Specnazowi albo nikt nie stawi czoła Specnazowi – powiedział Magierowski.
 • Magierowski o incydencie w Piekarach Śląskich

  Żadnego zagrożenia nie było. Wszystkie procedury zadziałały tak, jak należy - powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Marek Magierowski, Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, komentując popołudniowy incydent w Piekarach Śląskich. Zatrzymano tam mężczyznę z nożem i strzykawką, który miał czekać na prezydenta Andrzeja Dudę. - Nie przypominam sobie, żeby do takiego incydentu doszło wcześniej, od początku prezydentury Andrzeja Dudy - stwierdził Magierowski. Dodał, że całe zdarzenie w żaden sposób nie wpłynęło na plany prezydenta.
 • M. Magierowski: Wielu polskich polityków tłumaczyło Obamie, jak dużym zagrożeniem jest Rosja

  To był pewien proces dochodzenia do świadomości, skąd napływa największe zagrożenie. Prezydent Duda powtarzał, że NATO musi pokazać, że umie dostosowywać się do nowych warunków - powiedział Marek Magierowski. Dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta skomentował w ten sposób decyzje o rozmieszczeniu czterech batalionów sił NATO w Polsce i krajach bałtyckich, która zapadła na szczycie Sojuszu w Warszawie. (TVN24/X-News)