Fakty - Marek Kuchciński

Synonimy:
Kuchciński Marek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Marek Kuchciński (35)

 • ​"Super Express": Zadziwiające wydatki Marszałka Sejmu

  ​"Super Express": Zadziwiające wydatki Marszałka Sejmu

  Marszałek Sejmu Marek Kuchciński pobiera tysiące złotych na paliwo i taksówki, choć niemal całą dobę dysponuje służbową limuzyną z ochroną - czytamy w "Super Expressie".
 • Marek Kuchciński: Niepełnosprawni wykorzystywani w grze politycznej

  Marek Kuchciński: Niepełnosprawni wykorzystywani w grze politycznej

  Proszę o niewykorzystywanie instrumentalne do eskalacji napięcia i gry politycznej osób starszych i niepełnosprawnych - napisał w czwartek na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Zapewnił, że rząd pracuje nad realnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących wsparcia.
 • Marszałek Marek Kuchciński ogranicza wstęp do Sejmu

  Marszałek Marek Kuchciński ogranicza wstęp do Sejmu

  Do przyszłego piątku 21 lipca w Sejmie nie będą wydawane jednorazowe karty wstępu, z których korzystają goście klubów poselskich bądź posłów; zmiany te nie dotyczą przedstawicieli mediów - poinformował PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.
 • ​PO chce odwołania marszałka Sejmu

  ​PO chce odwołania marszałka Sejmu

  PO złoży wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu - poinformował we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann. Zdaniem wicemarszałka Ryszarda Terleckiego z PiS to "szalony pomysł" opozycji.
 • PO: Marszałek Kuchciński blokuje usta opozycji i zastrasza posłów

  PO: Marszałek Kuchciński blokuje usta opozycji i zastrasza posłów

  Posłowie PO uważają, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński blokuje usta opozycji i zastrasza posłów. Jako przykład podali karę finansową nałożoną przez prezydium Sejmu na Tomasza Lenza (PO). Prezydium Sejmu w środę podjęło decyzję o obniżeniu posłowi Lenzowi uposażenia poselskiego o połowę na okres jednego miesiąca (uposażenie poselskie wynosi 9892,30 zł brutto).
 • Poszukiwanie tożsamości czy gra pozorów?

  Poszukiwanie tożsamości czy gra pozorów?

  Jest tak silna potrzeba funkcjonowania Andrzeja Dudy w sposób niezależny od rządu, partii rządzącej czy prezesa tej partii, że każdy, nawet najmniejszy gest, który może świadczyć o samodzielności prezydenta, jest interpretowany jako przełom. Jednak kilka symbolicznych ruchów nie sprawi, że to nastąpi. Prezydent nigdy nie będzie w pełni samodzielny - mówi w rozmowie z Interią dr Olgierd Annusewicz, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
 • ​Nowoczesna chce ujawnienia treści listu Kuchcińskiego do prezydenta Dudy

  ​Nowoczesna chce ujawnienia treści listu Kuchcińskiego do prezydenta Dudy

  Klub Nowoczesnej zwrócił się do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o udostępnienie informacji publicznej na temat treści listu, jaki wysłał do prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent poprosił marszałka o wyjaśnienia dot. głosowania nad wyborem Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK.
 • PO, PSL i Kukiz'15 krytykują inicjatywę marszałka Sejmu

  PO, PSL i Kukiz'15 krytykują inicjatywę marszałka Sejmu

  PO, Kukiz’15 i PSL są przeciwne powołaniu zespołu ekspertów, który całościowo zająłby się problematyką Trybunału Konstytucyjnego. Z kolei Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej wątpi, by zespół pomógł w rozwiązaniu sporu. O planach powołania zespołu napisał dziś w specjalnym oświadczeniu marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
 • ​Marszałek Sejmu: Akty terroru nie mogą być tolerowane

  ​Marszałek Sejmu: Akty terroru nie mogą być tolerowane

  W obliczu tragedii jesteśmy zjednoczeni z rodzinami ofiar; akty terroru nie mogą być tolerowane - napisał we wtorek na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński, odnosząc się do eksplozji na lotnisku i stacjach metra w stolicy Belgii.
 • ​List ambasador Izraela do marszałka Sejmu ws. m.in. wypowiedzi Kukiza

  ​List ambasador Izraela do marszałka Sejmu ws. m.in. wypowiedzi Kukiza

  Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari napisała list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, w którym wyraziła zaniepokojenie m.in. niedawną wypowiedzią przewodniczącego klubu Kukiz'15 Pawła Kukiza. "Piszę do pana zaniepokojona ostatnimi wydarzeniami, w trakcie których doszło do antyżydowskich ekscesów" - oświadczyła Azari.

Filmy - Marek Kuchciński (2)