Marek Falenta

Artykuły - Marek Falenta (14)

 • Afera taśmowa: Marek Falenta broni się i oskarża

  Afera taśmowa: Marek Falenta broni się i oskarża

  Biznesmen Marek Falenta, oskarżony ws. nielegalnych podsłuchów w stołecznych restauracjach, nie przyznał się w czwartek w sądzie do stawianych mu zarzutów. Wygłosił oświadczenie, ale odmówił odpowiedzi na pytania sądu i stron.
 • Afera podsłuchowa: Czy uda się rozpocząć proces?

  Afera podsłuchowa: Czy uda się rozpocząć proces?

  Warszawski sąd ponownie spróbuje dziś zacząć proces oskarżonych w sprawie afery podsłuchowej. W miniony wtorek sprawa nie ruszyła, bo adwokat Marka Falenty poprosił o przerwę ze względu na inne ważne służbowe obowiązki.
 • "Gazeta Wyborcza": Prokuratura nie chce zeznań Marka Falenty

  "Gazeta Wyborcza": Prokuratura nie chce zeznań Marka Falenty

  Dziennikowi udało się zapoznać z głównymi tezami aktu oskarżenia w sprawie podsłuchowej. Czy Marek Falenta nie będzie zeznawał w sądzie?
 • ​Radosław Sikorski do Marka Falenty: Spadaj, aferzysto

  ​Radosław Sikorski do Marka Falenty: Spadaj, aferzysto

  Radosław Sikorski, który spośród polityków PO bodaj najbardziej ucierpiał na aferze podsłuchowej, w ostrych słowach odpowiedział biznesmenowi Markowi Falencie na Twitterze.
 • ​Kto stał za Markiem Falentą?

  ​Kto stał za Markiem Falentą?

  Poniedziałkowy "Newsweek" publikuje fragmenty zeznań ze śledztwa przeciwko biznesmenowi Markowi Falencie, głównemu podejrzanemu w aferze podsłuchowej.
 • "Gazeta Wyborcza": Tajne policyjne dane w posiadaniu Marka Falenty?

  "Gazeta Wyborcza": Tajne policyjne dane w posiadaniu Marka Falenty?

  Czego szukała policja w domu zatrzymanego przez warszawską prokuraturę Marka Falenty?
 • Falenta dla "Gazety Polskiej": Tusk wprowadził opinię publiczną w błąd

  "Szokujące jest to, że większość mediów wydała na mnie wyrok, ufając temu, co powiedział premier, który nie tylko nie sprawdził tego, o czym mówił, ale dla ratowania notowań rządu niedoinformowany wprowadził opinię publiczną w błąd" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Marek Falenta, biznesmen podejrzany o udział w nielegalnym nagrywaniu najważniejszych osób w państwie.
 • "Rzeczpospolita" o aferze taśmowej: To nie Rosja

  "Rzeczpospolita" o aferze taśmowej: To nie Rosja

  Brak dowodów na zaangażowanie obcych państw w aferę podsłuchową - donosi "Rzeczpospolita".
 • "Gazeta Wyborcza": Marek Falenta agentem CBA?

  "Gazeta Wyborcza": Marek Falenta agentem CBA?

  Czy Marek Falenta, główny podejrzany w aferze podsłuchowej, to informator służb specjalnych? - pyta "Gazeta Wyborcza".
 • ABW o słowach Falenty dla RMF FM: To kłamstwo

  ABW o słowach Falenty dla RMF FM: To kłamstwo

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zaprzecza rewelacjom biznesmena Marka Falenty. W rozmowie z dziennikarzem RMF FM Falenta stwierdził, że informację o podsłuchach, założonych w warszawskich restauracjach, przekazał specsłużbom już rok temu. Biznesmen podejrzewany o zlecenie nielegalnych nagrań polityków twierdzi, że swoją wiedzą dzielił się z oficerami ABW i CBA, a ci przekazali ją do centrali. CBA w tej sprawie nadal milczy.

Filmy - Marek Falenta (2)

 • Marek Falenta powinien odbyć karę. Sąd Najwyższy: Nie ma nadzwyczajnych okoliczności

  Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku o odroczenie wykonania wyroku Marka Falenty. - Należy normalnie wykonywać karę, która została orzeczona - podkreślił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Falenta został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności w związku z aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 roku. (TVN24/x-news)
 • Marek Falenta: Zostałem wrobiony

  Jestem niewinny. Chciałem tylko sprzedawać tani węgiel - zapewnia w Kontrwywiadzie RMF FM Marek Falenta, biznesmen i główny podejrzany w aferze podsłuchowej. Jak mówi, wydaje mu się, że został wrobiony przez "baronów węglowych". - Jestem na rynku od 17 lat, posiadam około 30 firm, zatrudniam dwa tysiące ludzi. Nie podjąłbym takiej akcji. Nie jestem samobójcą - podkreśla.