Marcin Brosz

Artykuły - Marcin Brosz (247)

Filmy - Marcin Brosz (27)

• Górnik Zabrze. Trener Marcin Brosz po meczu z Wisłą Płock. Wideo

Po 10. meczach bez wygranej jedenastka z Płocka znów zwycięska. Wisła wygrała 2-0 z Górnikiem na jego terenie. O wszystkim zdecydowała druga połowa. W załączonym materiale, konferencja trenera Górnika Zabrze Marcina Brosza.
  • Górnik Zabrze. Trener Marcin Brosz przed meczem z Wisłą Płock. Wideo

W ostatnich ligowych meczach w wyjściowy składzie „Górników” jest czterech młodzieżowców. Kolejnych czterech czy pięciu jest w meczowej kadrze i dostaje szansę w drugiej połowie. Podobnie będzie z pewnością w starciu z „Nafciarzami” dzisiaj. Co do składu i ewentualnych rozwiązań, to pytany o wszystko przez nas trener Brosz tłumaczy. - W ostatnich meczach wychodzimy na boisko z czwórką młodzieżowców w składzie i tą tendencję będziemy chcieli podtrzymać. Jeśli chodzi o zmiany personalne, to są związane z różnymi względami, czy to z powodu kontuzji czy dyspozycji, szukamy różnych rozwiązań indywidualnych – odpowiada szkoleniowiec Górnika
  • Górnik Zabrze. Trener Marcin Brosz po meczu z Wartą Poznań. Wideo

Trwa świetna seria beniaminka z Poznania. Tym razem "Zieloni" okazali się lepsi od Górnika wygrywając 2-1. Bramki dla Warty zdobywali Jan Grzesik i w drugiej połowie Mateusz Kupczak. Dla zabrzan trafił Jesus Jimenez. Dzięki wygranej z Górnikiem drużyna Piotra Tworka ma na koncie 32 punkty, tyle samo co poniedziałkowi rywale.
  • Górnik Zabrze. Trener Marcin Brosz przed meczem z Zagłębiem Lubin. Wideo

"Górnikom” bardzo zależy na tym, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę. W tym roku tylko raz udało się wygrać, ze Stalą Mielec u siebie 2-1. Dwa mecze zabrzanie zremisowali, a trzy przegrali. - To co się rzuca w oczy, przeglądając te wszystkie statystyki, które otrzymujemy, to nie tylko skuteczność, ale też te sytuacje, które sobie stwarzamy. Wcześniej było ich znacznie więcej, niż jest to teraz. To jeden z tych powodów, że nie strzelamy tylu bramek, ile na początku rozgrywek. Na pewno dążymy do tego, żeby tych sytuacji było więcej i je wykorzystywać, ale tutaj też dokonujemy różnych roszad w składzie, żeby dać sobie szanse. Zagłębie to drużyna, w której są indywidualności, jest Starzyński, Szysz, Drażić. My postaramy się przeciwstawić zespołem, kolektywem, a także determinacją oaz intensywnością i grą do przodu. Celem są punkty, chcemy żeby zostały w Zabrzu – mówi Marcin Brosz, szkoleniowiec górniczej jedenastki.