maratończyk

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Maratończyk (Film (1976)[Marathon Man] Reż.John Schlesinger) ,

Artykuły - Maratończyk (14)

 • Tanzańczyk Patryk Niangero wygrał 12. Cracovia Maraton

  Tanzańczyk Patryk Niangero wygrał 12. Cracovia Maraton

  2 godzin i 19 minut potrzebował Tanzańczyk Patryk Niangero, by zameldować się na mecie 12. Cracovia Maratonu. Najszybszym Polakiem był Andrzej Lachowski, który stracił do lidera nieco ponad 7,5 minuty i zajął 4. miejsce.
 • Maratończyk Witold Radke: Po czterech kontynentach pora na Afrykę

  Maratończyk Witold Radke: Po czterech kontynentach pora na Afrykę

  Witold Radke ukończył dotychczas 83 maratony, w tym 73 za granicą. Startował w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. - Po czterech kontynentach pora na Afrykę. W Wielkanoc rozpocząłem przygotowania do sezonu - poinformował 69-letni wałbrzyszanin.
 • Piwo dla maratończyka? Koniecznie!

  Piwo dla maratończyka? Koniecznie!

  Bezalkoholowe piwo pszeniczne sprzyja zdrowiu sportowców, zmniejszając reakcję zapalną po biegu.
 • Maratończyk czy sprinter? Jakim jesteś pracownikiem

  Maratończyk czy sprinter? Jakim jesteś pracownikiem

  Świetna samokontrola i pełna koncentracja na postawionym zadaniu to tylko pozornie cechy idealnego pracownika.
 • Zmarł Henryk Braun, najstarszy maratończyk

  W wieku 97 lat zmarł Henryk Braun, zawodnik Warty Poznań, czołowy polski maratończyk w latach pięćdziesiątych, medalista mistrzostw świata weteranów.
 • Weteran jak maratończyk

  Weteran jak maratończyk

  "Biegnę jak maratończyk" to nowa solowa płyta Felicjana Andrzejczaka, byłego wokalisty Budki Suflera, którego głos pamiętamy z wielkiego przeboju "Jolka, Jolka pamiętasz...".
 • Nowy wzorzec wydajności

  Celem zarówno pracowników, jak i osób zarządzających jest osiągnięcie wysokiej wydajności przy równoczesnym utrzymaniu niskich kosztów energetycznych ludzi zaangażowanych w wykonanie zadania. Paradoksalnie to właśnie energia, rozumiana jako zdolność do wykonywania pracy, a nie czas, jest podstawową walutą, którą można zamienić na wysoką wydajność. Można bardzo dobrze zarządzać czasem, zaplanować i wykorzystać każdy moment. Skąd jednak w takim podejściu czerpać zapał i entuzjazm do realizowania tego planu? Odpowiedź stanowi model zarządzania energią własną, opisujący cztery obszary funkcjonowania człowieka: fizyczny, emocjonalny, umysłowy i duchowy.
 • Na wózku inwalidzkim z Berlina do Łodzi

  Niepełnosprawny maratończyk łódzkiego AZS Krzysztof Jarzębski przygotowuje się do kolejnego niezwykłego wyczynu. W lipcu zamierza w ciągu doby pokonać na wózku inwalidzkim trasę 500 kilometrów z Berlina do Łodzi.
 • Maratończyk na "koksie"

  Maratończyk na "koksie"

  Włoskiemu maratończykowi Alberico Di Cecco grozi kara dwuletniej dyskwalifikacji za stosowanie dopingu EPO - poinformował Włoski Komitet Olimpijski (CONI).
 • Maratończyk na dopingu

  Maratończyk na dopingu

  Etiopski lekkoatleta Ambesse Tolossa został zdyskwalifikowany do 2010 roku przez rodzimą federację i pozbawiony zwycięstwa w ubiegłorocznym maratonie w Honolulu, za stosowanie niedozwolonych środków wspomagających.