mandat

Synonimy:
mandatu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mandat (722)

Filmy - Mandat (25)

 • Jak przewieźć choinkę, by nie dostać mandatu?

  Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka wyjaśnił jak prawidłowo przewozić choinkę na dachu samochodu. Jak prawidłowo zabezpieczyć drzewko? Za co można dostać mandat? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak karać piratów drogowych?

  Czy kary dla piratów drogowych są adekwatne? Czy mandaty powinny być wyższe? Co można zrobić, aby zmusić kierowców do przepisowej jazdy? O tym dyskutowali Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia pomagającego ofiarom wypadków oraz Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Za co grzybiarze mogą dostać mandat?

  Niektóre grzyby są objęte ochroną prawną zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami ministerialnymi. Niszczenie i pozyskiwanie tych gatunków jest nie tylko nielegalne, lecz także karane. Które grzyby są pod ochroną? Marcin Sawicki spotkał się z rzeczniczką Lasów Państwowych Anną Malinowską, która opowiedziała o przykrych skutkach grzybobrania. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 5000 zł za wyprowadzanie psa bez smyczy?

  Jak zmieniły się przepisy dotyczące wyprowadzania psów? – Doszło do zaostrzenia kar w przypadku niezachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – wyjaśniła adwokat Eliza Kuna. Jakiej wysokości kary są przewidziane? Jak wyprowadzać psa, aby nie dostać mandatu? Powiedziała o tym psi behawiorysta Katarzyna Iwańczuk. (Dzień Dobry TVN/x-news)