wydarzenia - małżeństwa

Synonimy:
małżeństwo,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Małżeństwa (209)

 • ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  ​Senat: Komisje przeciw możliwości zawierania małżeństw przez 16-latków

  Senackie komisje negatywnie zaopiniowały we wtorek projekt nowelizacji przepisów przewidujący zrównanie wieku wymaganego do małżeństwa dla kobiet i mężczyzn poprzez obniżenie tego wieku dla mężczyzn - w określonych sytuacjach - z 18 do 16 lat.
 • Brazylia: Małżeństwa dzieci powszechnym problemem społecznym

  Brazylia: Małżeństwa dzieci powszechnym problemem społecznym

  Małżeństwa dzieci są powszechnie akceptowane w Brazylii, gdzie dziewczęta szukają starszych mężczyzn, aby uciec od przemocy seksualnej i przemocy w domu lub z powodu ciąży w młodym wieku i braku możliwości zatrudnienia - wynika z najnowszych badań.
 • RMF24: Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Po 14 latach odnaleziono ciała

  RMF24: Tajemnicze zaginięcie małżeństwa. Po 14 latach odnaleziono ciała

  Po 14 latach odnaleziono ciała małżeństwa, które zaginęło w Gliwicach. Sprawę ich tajemniczej śmierci rozwiązali policjanci kryminalni z Katowic. Zwłoki były ukryte w lesie. Sprawcom zamieszanym w porwanie i zamordowanie małżeństwa grozi dożywocie.
 • Niósł żonie śniadanie do łóżka. Został wzięty za włamywacza

  Niósł żonie śniadanie do łóżka. Został wzięty za włamywacza

  Kobieta postrzeliła męża biorąc go za włamywacza. Ten chciał zrobić żonie miłą niespodziankę i przynieść jej śniadanie do łóżka.
 • "Nasz Dziennik" Forpoczta destrukcji

  "Nasz Dziennik" Forpoczta destrukcji

  "Nasz Dziennik" krytykuje rządowy projekt ustawy o aktach stanu cywilnego. Gazeta powołuje się na ocenę Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Najpierw praca, potem małżeństwo

  Osoby bez własnego źródła utrzymania odkładają plany związane z założeniem rodziny. Dlatego m.in. liczba ślubów spada od pięciu lat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", opierając się na danych Głównego Urzędu Statystycznego.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Małżeństwa za mało globalne

  Polacy głównie żenią się i wychodzą za mąż za swoich. W żadnym innym spośród 22 krajów europejskich odsetek małżeństw zawieranych z cudzoziemcami nie jest tak niski jak u nas - wynika z badań Eurostatu, a informuje o tym "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Papież skrytykował małżeństwa bezdzietne z wyboru

  Papież skrytykował małżeństwa bezdzietne z wyboru

  Papież Franciszek skrytykował małżeństwa bezdzietne z własnego wyboru. Podczas mszy w Domu świętej Marty powiedział, że to rezultat "mentalności dobrobytu", zgodnie z którą lepiej zwiedzać świat, mieć willę i psa niż dzieci.
 • "Nasz Dziennik": Konsekwencje życia "na kocią łapę"

  "Keep calm and don't kocia łapa" - taką nazwę nosi akcja Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, mająca na celu obudzenie wrażliwości na sens i wartość małżeństwa oraz uświadomienie konsekwencji życia w nieformalnych związkach, informuje "Nasz Dziennik".
 • Medal za 75 lat wspólnego życia. "Piękny przykład dla młodych"

  Medal za 75 lat wspólnego życia. "Piękny przykład dla młodych"

  94-letnia pani Filomena i 101-letni pan Wiktor Stokowscy z Otwocka otrzymali w czwartek prezydencki medal za 75 lat wspólnego życia. To piękny przykład dla młodych w przeddzień walentynek - mówił wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.