malina

Artykuły - Malina (8)

 • IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  IERiIGŻ: Ceny malin mogą wielu zaskoczyć

  Zdaniem analityków zbiory truskawek dobiegają końca, rozpoczyna się skup malin. Ceny mogą być atrakcyjne zwłaszcza dla producentów malin. Na ten gatunek owoców jest obecnie duży popyt, bo przez ostatnie dwa lata zbiory u czołowego producenta malin Serbii były słabe.
 • Polska jest czołowym producentem malin w świecie

  Polska jest czołowym producentem malin w świecie

  Polska produkuje ok. 20 proc. światowej produkcji malin i jest liderem w tej dziedzinie na świecie - powiedział prezydent Międzynarodowej Organizacji Producentów Malin Antonio Dominquez w sobotę podczas konferencji sadowników w Kraśniku (Lubelskie).
 • Wpuszczeni w szwedzkie maliny

  Wpuszczeni w szwedzkie maliny

  Model szwedzki wychwalają po dziś dzień popularni ekonomiści i opiniotwórcze media. Cały świat wydał biliony dolarów na rozwiązania, które w rzeczywistości nie zadziałały. Kryzys trwa już piąty rok i chociaż od 2 lat wszyscy ogłaszają jego koniec, na horyzoncie tego nie widać. Tymczasem, opinia publiczna uważa rozwiązania szwedzkie za roztropne i godne podziwu.
 • Poznaliśmy zwycięzców Gospodarczych Malin 2013

  Poznaliśmy zwycięzców Gospodarczych Malin 2013

  Ministerstwo Finansów w kategorii "Instytucja", były minister finansów Jan-Vincent Rostowski w kategorii "Polityk/Urzędnik" oraz firma Erbud w kategorii "Przedsiębiorca/Firma" zostali zwycięzcami czwartej edycji Gospodarczych Malin - antynagród, które trafiają do instytucji i osób mających w danym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.
 • Skup malin ruszył z niskimi cenami

  Skup malin ruszył z niskimi cenami

  Na Lubelszczyźnie rozpoczęły się zbiory malin. Zakłady przetwórcze zaoferowały plantatorom na początku skupu ok. 2 zł za kilogram owoców. - Taka cena nie pokrywa kosztów produkcji - powiedział Marian Smentek ze Związku Sadowników RP.
 • Kęty podadzą szacunki wyników za III kw. po 24.

  Grupa Kęty poda szacunki wyników za trzeci kwartał tego roku między 24 a 26 września - poinformował Michał Malina, specjalista ds relacji inwestorskich Kęt.
 • 400 euro za hektar truskawek lub malin

  400 euro za hektar truskawek lub malin

  W pracach nad reformą unijnego rynku owoców i warzyw Polsce udało się wynegocjować dodatkowe wsparcie dla plantatorów truskawek i malin. Przez najbliższe pięć lat będą oni dostawać dodatkowe dopłaty w wysokości 230 euro od hektara.
 • Truskawki i maliny dostaną wsparcie

  Truskawki i maliny dostaną wsparcie

  Jest wstępna zgoda, aby polscy rolnicy, zajmujący się uprawą owoców miękkich, dostali w przyszłym roku dotacje unijne - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Nowym Dworze Gdańskim (Pomorskie) wicepremier i minister rolnictwa Andrzej Lepper.