InteriaTV - Małgorzata Kidawa-Błońska

Synonimy:
Kidawa-Błońska Małgorzata,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Małgorzata Kidawa-Błońska (46)

 • Małgorzata Kidawa-Błońska: Ja i moi koledzy zrzuciliśmy się na kaucję za Sławomira Nowaka

  „Ja i wiele moich koleżanek, i wielu kolegów złożyliśmy się (na kaucję za Sławomira Nowaka). Każdy dawał taką kwotę, jaką mógł, to złożyło się z małych i większych kwot” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. „Chcieliśmy pokazać, że każdy człowiek w naszym kraju powinien mieć proces sprawiedliwy i szybki – nie może być tak, że przez tyle miesięcy ktoś jest w zawieszeniu i nie ma nawet szansy wpłacić kaucji, bo cały jego majątek został zajęty” – dodała. O sprawie Sławomira Nowaka polityk Platformy Obywatelskiej mówiła: „To jest już wiele miesięcy, chciałabym, żeby ta sprawa jak najszybciej trafiła do sądu”.
 • Kidawa-Błońska: Borys Budka opanował kryzys

  „Sytuacja jest trudna. Nie tylko dla Platformy, nie tylko dla KO, ale w ogóle nasza scena polityczna wygląda nieciekawie, a to co dzieje się przez ostatnie sześć lat w naszym kraju nie napawa nadzieją. Ja rozumiem Polaków, że patrzą na to co my robimy z dużym zniecierpliwieniem, że starają się zrozumieć, dlaczego politycy zachowują się w taki, a nie inny sposób” – tak sytuację polityczną w Polsce oceniła w Porannej rozmowie w RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska.
 • Kidawa-Błońska w "Graffiti": Zależy nam, żeby rodziło się jak najwięcej dzieci

  - Nam zależy, żeby rodziło się jak najwięcej dzieci. Takie (obecnie obowiązujące -red.) prawo powoduje, że kobiety boją się podejmować taką decyzję, więc zróbmy prawo dla ludzi. Każda aborcja to indywidualna decyzja kobiety - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w "Graffiti" w Polsat News.
 • Kidawa-Błońska w "Graffiti": Wierzę, że Rzeszów będzie miał dobrego prezydenta

  Grzegorz Kępka pytał swojego gościa, Małgorzatę Kidawę-Błońską o sytuację w Rzeszowie, gdzie urząd złożył dotychczasowy prezydent miasta. Chciał wiedzieć czy Edward Słupek jest "wspólnym kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa", co wynika z przekazu regionalnych struktur PSL. Wicemarszałek Sejmu przyznała, że "nic nie mówi jej to nazwisko". - Jeżeli chcemy, żeby Rzeszów był miastem, gdzie samorząd ma znaczenie, powinien być wspólny kandydat całej opozycji i wierzę, że dojdzie do takiego porozumienia. Wszystkie ugrupowania szukają najlepszego kandydata z ich środowiska, ale trzeba wybrać jedną osobę. Wierzę, że Rzeszów będzie miał dobrego prezydenta, który będzie reprezentował zarówno samorząd jak i opozycję - mówiła posłanka PO.
 • Małgorzata Kidawa-Błońska o proteście mediów: Wczorajszy dzień był dla nas bardzo trudny

  „Oczywiście, że będziemy głosować przeciwko” – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, przekonując, że Platforma Obywatelska będzie przeciwko rządowemu projektowi podatku reklamowego dla mediów. „Wczorajszy dzień był dla nas bardzo trudny. To, że nie można informacji uzyskać… wydaje mi się, że wiele osób się przekonało, jak ważny jest wybór w mediach” – dodała wicemarszałek Sejmu, komentując wczorajszy protest mediów.Udało się opozycji wystąpić razem - w obronie mediów - podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu z Platformy Obywatelskiej nawiązała w rozmowie z Robertem Mazurkiem do jednobrzmiącego projektu uchwały Sejmu. Wzywa ona rząd do "wycofania się z projektu ustawy o składce od wpływów reklamowych". Uważam, że to duży sukces mediów, bo sprawiliście, że się zjednoczyliśmy - mówiła gość Roberta Mazurka.
 • Kidawa-Błońska: Warszawa kolejny raz w historii jest na pierwszej linii frontu

  Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem "Graffiti" Polsatu News. Była kandydatka na prezydenta Polski była pytana między innymi o ruch Rafała Trzaskowskiego.
 • Kidawa-Błońska o Ziobrze: Nie powinien trwać w rządzie

  - Wygląda na to, że to słabość charakteru pana ministra powodowała, że za wszelką cenę będzie chciał być w rządzie - przekonuje w "Graffiti" Polsatu News Małgorzata Kidawa-Błońska mówiąc o Zbigniewie Ziobrze.
 • Kidawa-Błońska o partii Szymona Hołowni: Nie wierzę w to, że będzie ją budował posłami KO

  Czy posłowie Koalicji Obywatelskiej – Klaudia Jachira, Franciszek Sterczewski i Tomasz Zimoch odejdą do partii Szymona Hołowni? „Nie bardzo w to wierzę. Nie są członkami PO, są z nami w naszej koalicji, działają. Nie dawali sygnałów, że chcą od nas odejść” – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w Porannej rozmowie w RMF FM.
 • Kidawa-Błońska: To Prawo i Sprawiedliwość musi znaleźć porozumienie z kobietami

  Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do tej sytuacji i to ono musi tą sytuację rozwiązać - tak o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej podczas Porannej Rozmowy w RMF FM.
 • Kidawa-Błońska: PiS zamiast przedstawić kandydata na RPO, próbuje obejść prawo

  „Koalicja i opozycja znalazła bardzo dobra kandydatkę, która nie zyskała akceptacji Zjednoczonej Prawicy. Minęło już tyle tygodni od czasu, kiedy powinno się zgłosić kandydaturę, Zjednoczona Prawica nie przedstawiła żadnej propozycji, żadnej osoby, więc nie ma do czego się odnieść” – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. „Na razie nie przedstawiają kandydatury, a szukają rozwiązań prawnych, żeby nie trzeba było w tej chwili wybierać rzecznika. Czyli znowu obchodzenie prawa, znów tchórzostwo” – dodała wicemarszałek Sejmu.