InteriaTV - malaria

Filmy - Malaria (3)

  • Malaria - choroba, która zbiera swoje żniwo

    Konsorcjum badawcze "Target Malaria", działające w Burkina Faso chce wyeliminować malarię - chorobę, na którą umiera wiele, nawet najmłodszych osób.
  • Czeka nas plaga komarów! To efekt zmiany klimatu

    Naukowcy alarmują: zmiana klimatu będzie sprzyjać wzrostowi populacji komarów na północy Europy - a co za tym idzie, rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych przez te owady, w tym groźnych chorób tropikalnych. W Europie Północnej nie tylko ociepla się klimat, ale też wzrasta ilość opadów. Dla komarów to idealne warunki. W ostatnim dziesięcioleciu tropikalne choroby pojawiły się w miejscach, gdzie dotychczas ich nie odnotowywano: malaria atakowała w Grecji, gorączka Zachodniego Nilu w Europie Wschodniej, a chikungunya – we Włoszech i Francji. Jak się okazuje, to dopiero preludium do tego, co nas czeka...
  • Jedziesz w tropiki? Uważaj na tę chorobę!

    Malaria to śmiertelnie niebezpieczna choroba pasożytnicza, która, pomimo wysiłków Światowej Organizacji Zdrowia, wciąż zagraża milionom ludzi na obszarach tropikalnych i subtropikalnych. O ile jednak rdzenni mieszkańcy tych obszarów mają wykształconą częściową odporność na niektóre patogeny wywołujące tę chorobę, o tyle strzec się jej powinni zwłaszcza turyści podróżujący w tropiki.