Fakty - maks

Artykuły - Maks (52)

 • Tusk: Służby pracują na "absolutny maks"

  Tusk: Służby pracują na "absolutny maks"

  Premier Donald Tusk powiedział w Tarnobrzegu, że na razie nie ma potrzeby ogłaszania stanu klęski żywiołowej. Dodał, że jeśli okaże się to jednak koniecznie, decyzję podejmie wraz z rządem i nie będzie patrzył na kalendarz wyborczy.
 • Prognoza pogody na 23 i 24 marca

  Europa północna oraz krańce zachodnie kontynentu znajdą się pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominował będzie rozległy wyż z centrami nad Ukrainą i w rejonie Balearów. Polska pozostanie w zasięgu wyżu znad Ukrainy, tylko na północy kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżu znad południowej Szwecji i związanego z nią frontu atmosferycznego. W ciągu dnia z południowego zachodu zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 22 i 23 marca

  Europa południowa i środkowa będzie pod wpływem wyżów, a pozostałe obszary kontynentu - w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem wyżu, którego centrum będzie się przemieszczało na wschód przez południowe województwa. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsza polarnomorska masa powietrza - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 19 i 20 marca

  Europa południowa będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Morzem Śródziemnym, pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem ośrodków niżowych znad Atlantyku i Morza Norweskiego. Polska będzie pod wpływem zatoki związanej z niżem z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie mało aktywny front ciepły. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarnomorskie - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 17 i 18 marca

  Nad Europą będzie dominował rozległy wyż z centrum nad Alpami, tylko Wyspy Brytyjskie i Skandynawia znajdą się w zasięgu niżu znad północnego Atlantyku. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Alpami, w chłodnej arktycznej masie powietrza. W ciągu dnia zaznaczy się wpływ przemieszczającej się z zachodu na wschód płytkiej zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym, za którym napłynie cieplejsze polarnomorskie powietrze - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 16 i 17 marca

  Europa południowa i zachodnia będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Alpami, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego niżu znad Rosji. Polska znajdzie się w zasięgu klina wyżowego znad Alp. Z północnego zachodu nadal napływać będzie chłodna polarnomorska masa powietrza - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 12 i 13 marca

  Europa zachodnia będzie w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnim Atlantykiem. Pozostałe obszary kontynentu znajdować się będzie pod wpływem niżów znad północnej Rosji i Ukrainy. Polska będzie w obszarze lekko obniżonego ciśnienia, na krańcach północno zachodnich w drugiej części dnia zaznaczy się płytka zatoka niżowa związana z niżem znad północnej Rosji. Pozostaniemy w tej samej stosunkowo chłodnej masie powietrza pochodzenia polarno-morskiego - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 11 i 12 marca

  Nad Europą północną i południową będą dominować niże, w pasie centralnym od Wysp Brytyjskich aż po Morze Czarne rozciągać się będą wyże. Polska południowa znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Śródziemnego, a północna część kraju w wyżu rozciągającym się od Atlantyku po Rosję. Nadal pozostaniemy w cieplejszej masie powietrza - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 10 i 11 marca

  Europa północna oraz południowa jest w zasięgu układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrum nad Ukrainą. Zalegająca mroźna arktyczna masa powietrza zastępowana będzie przez napływające z północnego zachodu nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie - informuje IMiGW.
 • Prognoza pogody na 9 i 10 marca

  W Europie północno-wschodniej i południowej będą dominowały niże. Od Wysp Brytyjskich przez centrum po wschód kontynentu rozciągał się będzie wyż. Polska będzie w zasięgu tego wyżu, tylko północna część kraju znajdzie się na skraju zatoki niżowej znad Morza Barentsa - informuje IMiGW.