majowka

Artykuły - Majowka (22)

 • Gorąca majówka na rynkach

  Rozpoczynający się tydzień przyniesie sporo dni wolnych nie tylko w Polsce. Jednocześnie rynkowo będzie to jeden z najgorętszych tygodni wiosny z posiedzeniem Fed i kluczowymi danymi z USA i Chin. Rozpoczynamy go z Wall Street na historycznych maksimach oraz drogim dolarem.
 • Majówka nie służy polskim inwestorom

  Majówka nie służy polskim inwestorom

  Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek. To oczywiście nie służyło obrotom. Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co rozdaje karty na wielu rynkach finansowych na świecie.
 • PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  PIT Last Minute: Po majówce małżeństwa nie rozliczą się wspólnie

  Dla niektórych urzędów skarbowych 2 maja - gdy upływa termin złożenia zeznania podatkowego za 2016 r. - jest dniem z wydłużonymi godzinami otwarcia, dla innych dniem wolnym od pracy. Składając rocznego PIT przez internet nie będziemy musieli szukać otwartej placówki podczas majówki. Tax Care w ramach akcji "PIT Last Minute" dodatkowo przestrzega, że w deklaracjach złożonych po majówce nie rozliczymy się razem z małżonkiem, z dzieckiem oraz nie przekażemy 1 proc. podatku.
 • Firmowa majówka może zwiększyć przychód pracownika

  Firmowa majówka może zwiększyć przychód pracownika

  Jeśli przedsiębiorca ufundował pracownikom majówkowy wyjazd integracyjno-szkoleniowy z własnych środków obrotowych, może rozliczyć go w kosztach firmy. Jeśli pracownik wziął w nim udział, pokrywany przez pracodawcę koszt wyjazdu będzie stanowił jego dodatkowy przychód, od którego pracownik zapłaci PIT. Inaczej sytuacja będzie wyglądać, kiedy majówka została sfinansowana ze środków ZFŚS.
 • Nie mamy gdzie wyjeżdżać na majówkę

  Nie mamy gdzie wyjeżdżać na majówkę

  Polacy mają najmniej domów wakacyjnych w Europie. Najbliższego weekendu nie trzeba jednak spędzać pod własnym dachem. Para, która chciałaby tuż przed majówką zarezerwować miejsce w hotelu, nie powinna mieć problemu ze znalezieniem pokoju. W większości kurortów oferta wciąż nie jest mocno przebrana. Średnia stawka za pokój to 286 zł za dobę - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Przedłużona majówka

  Rynek finansowy pozostaje w świątecznej atmosferze, gdyż poniedziałkowa sesja odbędzie się bez udziału Londynu, a Tokio jest zamknięte aż do czwartku. Jednak w piątek nie przeszkadzało to w wystąpieniu wyraźnych zmian na rynku walutowym z powrotem siły USD i silną przeceną GBP.
 • Trudny powrót z majówki

  Wczoraj rano pisałem o giełdowym powiedzeniu "Sprzedaj w maju i odejdź", argumentując przy okazji, iż tym razem jest ono dość aktualne. Jak się okazało chętnych do sprzedaży nie brakuje. Po 3 sesjach w maju jesteśmy poniżej minimów z kwietnia.
 • Optymizm przed majówką

  Wtorek przyniósł wyraźną poprawę na giełdach. W Warszawie nadal sytuacja zróżnicowana. Indeksy dużych spółek przez większą część dnia szły w górę, jednak skala zwyżki była znacznie mniejsza niż we Frankfurcie. Małe i średnie firmy wciąż słabe, podobnie jak aktywność inwestorów.
 • To nie będzie spokojna majówka

  Weekend za naszą wschodnią granicą nie należał do spokojnych. Porwanie i przetrzymywanie przedstawicieli OBWE przez prorosyjskich separatystów wprowadza ten konflikt w nową odsłonę, bezpośrednio angażując kraje Europy Zachodniej. Ukraina to jednak tylko jeden z wielu wątków, które powinni śledzić inwestorzy. Pomimo zbliżającej się majówki.
 • Gdy na karcie zostają długi po majówce

  Gdy na karcie zostają długi po majówce

  Tegoroczna majówka dla wielu z nas była wyjątkowa długa i dla niektórych trwała aż 9 dni. Wypoczynek, w szczególności na wyjeździe, wiązał się jednak ze sporymi wydatkami. Co więc zrobić, gdy zbyt mocno pofolgowaliśmy sobie na urlopie i zaciągnęliśmy dług na karcie kredytowej? Expander radzi, by kredyt rozłożyć na raty - dzięki temu znacznie obniża się oprocentowanie zadłużenia.