magnez

Artykuły - Magnez (30)

 • Magnez – pierwiastek życia

  Magnez – pierwiastek życia

  Dlaczego właśnie on, spośród licznej grupy składników mineralnych, zaskarbił sobie tak zaszczytne określenie w literaturze medycznej? Wpływ magnezu na dobrą kondycję organizmu trudno przeceniać. Co warto wiedzieć na temat niedoborów i nadmiaru tego pierwiastka w diecie? Z jakich produktów najlepiej pozyskać magnez?
 • Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Pyszne i zdrowe dary jesieni

  Owoce i warzywa kuszą nas smakiem, aromatem i intensywnymi kolorami. Sprawdź, co zrobić, by także maluch je polubił i czerpał z nich to, co najlepsze.
 • 5 czynników, które wypłukują magnez z organizmu

  5 czynników, które wypłukują magnez z organizmu

  Magnez to jeden z pierwiastków mających znaczny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Odgrywa istotną w metabolizowaniu tłuszczów, białek i węglowodanów. Wspiera prawidłowe działanie mózgu, mięśni oraz serca.
 • Masz mało magnezu?

  Masz mało magnezu?

  Byle co wprawia cię w szał? A może nie masz na nic siły, choć szczególnych powodów brak? Sprawdź poziom magnezu. Nawet mały niedobór powoduje nerwowość i rozdrażnienie. Pierwsze objawy to też skurcze nóg, bóle stóp, drgające mięśnie. Mogą pojawić się mdłości, osłabienie, zaburzenia widzenia, owrzodzenie jamy ustnej.
 • Bez magnezu nie ma zdrowia

  Bez magnezu nie ma zdrowia

  Trzeba dbać o właściwy poziom pierwiastka życia, który trudno się wchłania, a łatwo wypłukuje.
 • Czym grozi niedobór magnezu?

  Czym grozi niedobór magnezu?

  Pierwiastek ten usprawnia pracę szarych komórek, poprawia pamięć i myślenie. Odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Bez odpowiedniej ilości magnezu nie pracują prawidłowo nasze mięśnie.
 • Magnez - cudowny metal

  Magnez - cudowny metal

  W pewnym uproszczeniu można stwierdzić, że znaczna część objawów chorobowych, na które najczęściej się skarżymy, może być spowodowana niedoborem magnezu. To zdanie jest prawdziwe, ale jest też w nim pewna pułapka, którą wyjaśnimy w dalszej kolejności.
 • Czy warto przy menopauzie zażywać suplementy diety?

  Czy warto przy menopauzie zażywać suplementy diety?

  Preparaty bez recepty mogą uzupełniać niedobór witamin, minerałów i hormonów.
 • Kłopoty z tarczycą czy niedobór magnezu

  Kłopoty z tarczycą czy niedobór magnezu

  Niedobór magnezu wywołuje wiele zaburzeń zdrowotnych o różnym stopniu nasilenia, m.in: przyspieszone lub niemiarowe bicie serca (kołatanie), bolesne skurcze mięśni, drżenie rąk czy powiek.
 • Menopauza. Ratunek znajdziesz nie tylko w hormonach

  Menopauza. Ratunek znajdziesz nie tylko w hormonach

  Nie zawsze trzeba sięgać po leki. Istnieje wiele naturalnych metod, które pomogą ci zachować dobrą formę.

Filmy - Magnez (3)

 • Magnez w diecie. W jakich produktach znajdziemy go najwięcej?

  Magnez jest bardzo ważny w diecie każdego człowieka. Jego dzienne zapotrzebowanie to ok. 350 mg dla mężczyzn i 280 mg dla kobiet. Jego wchłanianie wspomaga witamina B6. Najczęstszym powodem niedoboru magnezu jest spożywanie wysoko przetworzonej żywności. Niedobór magnezu może być przyczyną: zaburzeń rytmu serca, nagłych skurczy mięśni, problemów z koncentracją, nudności, stanów lękowych oraz łamliwości włosów i paznokci. Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery. (Agencja TVN/x-news)
 • Niedobór magnezu ma podobne objawy jak poważne choroby

  Jesień za oknem, zima przed nami, nic dziwnego, że często wpadamy w zły nastrój, źle śpimy i brakuje nam energii. To niepokojące objawy, bo czasami oznaczają poważne choroby, takie jak nerwica czy początek depresji, ale na szczęście przyczyna może być mniej groźna i na dodatek łatwo można temu zaradzić. Po prostu – niedobór magnezu.Brak tego pierwiastka objawia się między innymi rozdrażnieniem bez powodu, trudnością z zasypianiem, przygnębieniem, stanami lękowymi, bólami głowy, skurczami mięśni i wysokim tętnem.
 • Jak zrobić domowy olejek magnezowy?

  Olejek magnezowy to jeden z najbardziej nowoczesnych sposobów dostarczania organizmowi magnezu, którego wiecznie mamy jakby za mało. Wypłukiwany przez kolejne kawy i ciągły stres, potrzebuje być bezustannie uzupełniany. Właśnie dlatego warto przygotowywać domowy olejek magnezowy - nakładany na skórę, dostarcza bezpośrednio do komórek cenny magnez. Zobaczcie, jak go zrobić w domu!