Maduro

Artykuły - Maduro (9)

 • Rząd Maduro wydala ambasadora Niemiec. Widmo sankcji

  Rząd Maduro wydala ambasadora Niemiec. Widmo sankcji

  Rząd Nicolasa Maduro wydala z Wenezueli ambasadora Niemiec Daniela Krienera, odrzucając wezwanie Unii Europejskiej o ponowne rozważenie decyzji w tej sprawie. - Nie wykluczone, że UE będzie musiała nałożyć kolejne sankcje na reżim prezydenta Wenezueli - zapowiedział w czwartek wieczorem szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas.
 • Maduro chce stworzyć kryptowalutę, by walczyć z "blokadą"

  Maduro chce stworzyć kryptowalutę, by walczyć z "blokadą"

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział w niedzielę, że aby walczyć z finansową "blokadą" kraju wprowadzi kryptowalutę, "petro", mającą pokrycie w rezerwach surowców. Wenezuela dotknięta jest poważnym kryzysem mimo największych na świecie rezerw ropy.
 • Maduro chce spotkać się z Trumpem podczas zgromadzenia ONZ we wrześniu

  Maduro chce spotkać się z Trumpem podczas zgromadzenia ONZ we wrześniu

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył przed wybranym niedawno Zgromadzeniem Konstytucyjnym, że chce osobiście spotkać się z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Prezydenci będą mieli szansę porozmawiać podczas najbliższej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wrześniu.
 • Maduro przedłużył ważność banknotów o nominale 100 bolivarów

  Maduro przedłużył ważność banknotów o nominale 100 bolivarów

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro przedłużył w sobotę ważność, wycofanych wcześniej z obiegu, banknotów o nominale 100 bolivarów do 2 stycznia. Ma to przeciwdziałać dramatycznemu brakowi gotówki, chaosowi i grabieżom sklepów w kraju.
 • Parlament zawiesza procedurę przeciwko prezydentowi Maduro

  Parlament zawiesza procedurę przeciwko prezydentowi Maduro

  Kontrolowany przez opozycję wenezuelski parlament zawiesił mającą się rozpocząć we wtorek procedurę przeciwko socjalistycznemu prezydentowi Nicolasowi Maduro, oskarżanemu przez nią o prowadzenie nierozważnej i wyniszczającej kraj polityki gospodarczej.
 • Główne porty Wenezueli pod zarządem wojskowym

  Główne porty Wenezueli pod zarządem wojskowym

  Prezydent Nicolas Maduro poinformował w swym cotygodniowym wystąpieniu radiowym, że pięć głównych portów kraju znajdzie się pod ścisłym zarządem i kontrolą wojska. Prezydent powołał też do życia strukturę odpowiedzialną za funkcjonowanie portów.
 • Wenezuela: Stan wyjątkowy w gospodarce przedłużony

  Wenezuela: Stan wyjątkowy w gospodarce przedłużony

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro przedłużył w piątek o trzy miesiące stan wyjątkowy w gospodarce.
 • Prezydent ogłosił podwyżkę cen benzyny w Wenezueli

  Prezydent ogłosił podwyżkę cen benzyny w Wenezueli

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił w środę czasu lokalnego pierwszą od 20 lat podwyżkę cen benzyny, które i tak pozostaną najniższe na świecie. Popularna 95 podrożeje za litr 60-krotnie.
 • Rewolucja w zakupach

  Rewolucja w zakupach

  Mieszkańcy Wenezueli, żeby zrobić zakupy, muszą teraz nie tylko mieć pieniądze, ale też... zeskanować swój odcisk palca. Działanie urządzenia skanującego linie papilarne zaprezentował w państwowej telewizji prezydent kraju Nicolas Maduro. Rząd rozprowadzi blisko 20 tys. takich maszyn, kolejne zostaną dostarczone sklepom w przyszłości.

Filmy - Maduro (3)

 • Nowa "suwerenna" waluta w Wenezueli. Ze względu na hiperinflację, boliwarowi ucięto pięć zer

  Od soboty (20.08) obowiązuje w Wenezueli nowa zdewaluowana waluta. „Suwerenny boliwar” będzie miał wartość 1/100000 poprzedniego. Zmiany ogłosił prezydent Wenezueli Nicolas Maduro w związku z hiperinflacją. Jednocześnie 35-krotnie podniesiono pensję minimalną w kraju, w którym inflacja, według niektórych szacunków, może sięgać nawet miliona procent. Zdjęcia z niedzieli (21.08) pokazują mieszkańców Caracas, którzy wypłacają pieniądze z bankomatów. (RUPTLY/x-news)
 • Już 60 ofiar protestów w Wenezueli

  Już 60 osób zginęło w trwających od początku kwietnia w Wenezueli antyrządowych protestach. Jak podała prokuratura, w szpitalu w mieście Lecheria zmarł w niedzielę młody mężczyzna, który został rannych w starciach z policją podczas sobotniej demonstracji.
 • Maduro: Opozycja próbuje dokonać zamachu stanu

  Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył we wtorek opozycję o to, że usiłuje dokonać "parlamentarnego zamachu stanu". To reakcja na przeprowadzone w parlamencie głosowanie, w którym większość deputowanych opowiedziała się za rozpoczęciem procesu ws. usunięcia go z urzędu.