Fakty - macierzyństwo

Artykuły - Macierzyństwo (6)

 • Młodszym matkom częściej umierają dzieci

  Młodszym matkom częściej umierają dzieci

  ​Dzieci młodszych matek częściej umierają w pierwszych latach życia - zauważyli naukowcy z Institute of Child Health, którzy przeanalizowali dane na temat śmiertelności dzieci w Wielkiej Brytanii w latach 1980-2010.
 • Dobrze dobrą mamą być

  Dobrze dobrą mamą być

  Pełnej dojrzałości do macierzyństwa kobieta nigdy nie osiąga, twierdzą psycholodzy. Do tego idealnego stanu dąży ona jednak przez całe życie.
 • Ciąża po przejściach

  Ciąża po przejściach

  Dobra wiadomość dla par niepłodnych, kobiet dojrzałych i po radykalnych operacjach onkologicznych. Udoskonalenie metod zamrażania komórek jajowych daje szansę na udane macierzyństwo.
 • Macierzyństwo poprawia pracę mózgu

  Macierzyństwo poprawia pracę mózgu

  Chcesz zwiększyć sprawność umysłu? Zdecyduj się na dziecko. Choć początki macierzyństwa kojarzą się z nieprzespanymi nocami i ciągłym zmęczeniem, amerykańscy naukowcy doszli do wniosku, że ciąża i macierzyństwo zwiększają sprawność umysłu.
 • Coraz trudniej być w Polsce matką

  Coraz trudniej być w Polsce matką

  Dziś Dzień Matki. Jednak z roku na rok coraz mniej Polek decyduje się na macierzyństwo, a państwo robi niewiele, żeby je do tego zachęcić.
 • Matki Polki

  Matki Polki

  Dziś Dzień Matki. Jednak z roku na rok coraz mniej Polek decyduje się na macierzyństwo, a państwo robi niewiele, żeby je do tego zachęcić. Mimo tego, paradoksalnie bycie matką staje się ostatnio modne.