Macierewicz

Artykuły - Macierewicz (294)

 • Strumień pieniędzy do polskiej zbrojeniówki to fikcja? Macierewicz zbroił się za granicą

  Strumień pieniędzy do polskiej zbrojeniówki to fikcja? Macierewicz zbroił się za granicą

  Choć na sprzęt dla wojska wydajemy coraz więcej, to mniejsza część tego budżetu trafia do polskiego przemysłu. Od kilku lat corocznie jest to ok. 4 mld zł.
 • Macierewicz o misji ORP "Czernicki": To przykład na ochronę południowej flanki NATO

  Macierewicz o misji ORP "Czernicki": To przykład na ochronę południowej flanki NATO

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował stosunki Polski z NATO, podczas uroczystości powitania okrętu ORP "Kontradmirał Xawery Czernicki". W porcie wojennym w Świnoujściu mówił, że "Polska potrzebuje obecności wojsk NATO, ale będzie uczestniczyć także w obronie flanki południowej". Macierewicz dodał, że misja ORP "Czernicki" jest tego doskonałym przykładem, a w pewnym jej momencie szef MON obawiał się, że żołnierzom "coś niedobrego może się zdarzyć".
 • Macierewicz: Sojusz polsko-amerykański umocniony

  Macierewicz: Sojusz polsko-amerykański umocniony

  To wspaniały dzień dla Polski i całej Europy, w którym sojusz polsko-amerykański został umocniony jak nigdy w ciągu ostatnich 200 lat – ocenił w czwartek po zakończeniu wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce szef MON Antoni Macierewicz.
 • Macierewicz: Państwo polskie wielkim marzeniem i dokonaniem Lecha Kaczyńskiego

  Macierewicz: Państwo polskie wielkim marzeniem i dokonaniem Lecha Kaczyńskiego

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wziął w środę udział w nadaniu imienia Lecha Kaczyńskiego Szkole Podstawowej w Bujnach (Łódzkie). "Państwo polskie było wielką ideą i marzeniem Lecha Kaczyńskiego oraz jego wielkim dokonaniem" - podkreślił minister w czasie uroczystości.
 • Wotum nieufności dla Macierewicza. PO złożyła wniosek

  Wotum nieufności dla Macierewicza. PO złożyła wniosek

  Wniosek o wotum nieufności dla szefa MON Antoniego Macierewicza został złożony przez Platformę Obywatelską. "Polacy oczekują odwołania Macierewicza, aby wyjaśnić skandale, które 'toczą' MON" – mówią politycy PO.
 • Macierewicz: Trzy pierwsze brygady WOT w zasadzie gotowe

  Macierewicz: Trzy pierwsze brygady WOT w zasadzie gotowe

  "Żołnierze wojsk obrony terytorialnej będą się intensywnie i systematycznie szkolić" – powiedział w środę minister obrony Antoni Macierewicz, odnosząc się do podpisania przez prezydenta ustawy powołującej WOT jako odrębny rodzaj sił zbrojnych.
 • Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Zapowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza dotyczące zakupów zbrojeniowych nie pokrywają się z tym, co mówi (i robi) wojsko. Różnice w terminach dostaw idą w lata.
 • Szef MON: W przyszłym roku trójnarodowa brygada osiągnie gotowość

  Szef MON: W przyszłym roku trójnarodowa brygada osiągnie gotowość

  Polsko-litewsko-ukraińska brygada osiągnie gotowość operacyjną w przyszłym roku - zapowiedział w poniedziałek w Lublinie szef MON Antoni Macierewicz. Jak podkreślił, jednostka jest bardzo jasnym sygnałem dla wszystkich, którzy chcieliby naruszać pokój w Europie.
 • PiS żąda zerwania współpracy polskich służb specjalnych z rosyjskimi

  PiS żąda zerwania współpracy polskich służb specjalnych z rosyjskimi

  Posłowie PiS Marek Opioła i Antoni Macierewicz zaapelowali na czwartkowej konferencji w Sejmie o zerwanie przez polskie służby specjalne współpracy ze służbami rosyjskimi. Domagają się też zbadania "szczelności" służb po katastrofie smoleńskiej.
 • Zażalenia na umorzenie sprawy Macierewicza - w sądzie

  Zażalenia na umorzenie sprawy Macierewicza - w sądzie

  Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafiło 20 zażaleń na umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych z 2007 r. Stało się tak, gdyż prokurator, prowadzący śledztwo, ich nie uwzględnił.

Filmy - Macierewicz (11)

 • Premier: Dziękuję A. Macierewiczowi za modernizację armii. Dzięki temu jesteśmy chwaleni w NATO

  Mateusz Morawiecki podziękował Antoniemu Macierewiczowi za modernizację armii. Premier na spotkaniu z mieszkańcami Łodzi przekonywał, że Polska jest chwalona na forum NATO, bo dopiero za rządów PiS wydatki na obronność sięgnęły oczekiwanych dwóch procent PKB. - Dlaczego jesteśmy dzisiaj tak chwaleni przez dowództwo NATO, przez prezydenta, który jest głównym i jedynym gwarantem, jako prezydent Stanów Zjednoczonych, gwarantem bezpieczeństwa? Między innymi dlatego, że zmieniliśmy metodologię liczenia wydatków na obronność. Zmiany, które wprowadziliśmy w 2016 i 2017 roku pozwoliły wypełnić ten cel 2 proc. i przeznaczyć dodatkowych kilka miliardów na nowoczesny sprzęt – stwierdził Morawiecki. (TVN24/x-news)
 • "Czyszczenie po Antonim Macierewiczu trwa". Audyt w MON, posłowie PO pytają o wydatki na organizację szczytu NATO

  Posłowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że według ich informacji w MON trwa audyt dotyczący okresu, kiedy resortem kierował Macierewicz. Posłowie Platformy - Czesław Mroczek, Paweł Suski i Cezary Tomczyk - ponownie odwiedzili siedzibę MON w ramach interwencji poselskiej. Jak relacjonował Mroczek, ich pytania dotyczyły sytuacji w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, działalności podkomisji smoleńskiej, stanu programów modernizacyjnych, spraw kadrowych i organizacji szczytu NATO w 2016 roku. – Czyszczenie po Antonim Macierewiczu trwa i odpowiada za nie Mariusz Błaszczak. Chcemy wiedzieć jakie płyną z tego wnioski – powiedział Tomczyk. Paweł Suski poinformował, że posłowie PO nie otrzymali dotąd informacji na temat wydatków, jakie resort poniósł organizując szczyt NATO w Warszawie. – Te wydatki wynosiły ponad 160 milionów złotych – powiedział Suski.
 • Generał J. Kraszewski odzyskał uprawnienia. Koniec konfliktu na linii MON-prezydent

  Generał Jarosław Kraszewski wraca do pracy. Kraszewski odzyskał dostęp do informacji niejawnych, a prezydent Andrzej Duda najważniejszego wojskowego doradcę. Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński poinformował, że upoważniony przez premiera, uchylił decyzję SKW o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa generałowi. - Jedna ze służb rzuciła kalumnię na oficera bez żadnych konsekwencji. Jak to się stało, że konstytucyjny minister pozbawił zwierzchnika sił zbrojnych głównego doradcy? W moim przekonaniu to była ingerencja w system bezpieczeństwa państwa - ocenił gen. broni rez. dr Mirosław Różański. Sprawa wywołała konflikt pomiędzy pałacem prezydenckim, a Ministerstwem Obrony Narodowej za czasów byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. - Morale wojska było niszczone, bo minister obrony nie uznawał zwierzchnictwa prezydenta nad siłami zbrojnymi - skwitował gen. Roman Polko.
 • Politycy PiS o rekonstrukcji i składzie nowego rządu (TV Interia)

  Politycy PiS o rekonstrukcji i składzie nowego rządu (TV Interia).