Łzy

Artykuły - Łzy (191)

Zdjęcia - Łzy (25)

 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.
 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.
 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.
 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.
 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.
 • muzyka.interia.pl
  15-lecie grupy Łzy - Warszawa, 2 lutego 2012 r.

Filmy - Łzy (20)

 • Dlaczego powinniśmy regularnie płakać?

  Płacz nie kojarzy nam się z niczym pozytywnym. Najczęstszymi powodami do płaczu jest ból, cierpienie, żal, smutek... Łzy pozwalają oczyścić się z nadmiaru negatywnych emocji i pomagają stanąć na nogi. A jakie inne korzyści płyną z regularnego płakania? Oto kilka z nich.
 • Brat i nowo narodzona siostra. Finał rozczula

  Emocjonalne nagranie brata ze swoją przedwcześnie narodzoną siostrą, która wróciła do domu ze szpitala. Chłopiec nie mógł powstrzymać łez śpiewając jej kołysankę. Oglądajcie do końca.
 • Adam Konkol szczerze o swojej chorobie

  Bywały dni, gdy podczas koncertu stałem za głośnikiem i plułem krwią – wyznaje Adam Konkol, lider zespołu Łzy. Muzyk od lat cierpi na naczyniową chorobę płuc, która niejednokrotnie zagrażała jego życiu. Dzięki nowoczesnej terapii od roku czuje się jednak znacznie lepiej. Adam Konkol miał 5 lat, gdy wykryto u niego zespół Eisenmengera. To powikłanie wrodzonych wad serca związanych z lewo-prawym przeciekiem krwi. U chorych dochodzi do stopniowego nadciśnienia płucnego, które w większości przypadków prowadzi do szybkiej śmierci. Leczenie polega głównie na zapobieganiu powikłaniom, a w skrajnych przypadkach na przeszczepie płuco-serca. W ramach profilaktyki chorzy przede wszystkim powinni unikać wysiłku fizycznego. Obecnie Adam Konkol ma 39 lat i jest jednym z najdłużej żyjących ludzi z zespołem Eisenmengera na świecie. Nie ukrywa jednak, że jeszcze rok temu był w tak złym stanie fizycznym, że chciał wyłączyć się z życia publicznego. Problemem były dla niego tak prozaiczne czynności, jak wejście po schodach czy wzięcie córeczki na ręce. Na szczęście zapisał się do programu leczenia farmakologicznego, który przyniósł zaskakujące rezultaty. Już po trzech dniach brania leków Konkol poczuł się znacznie lepiej i bez większych problemów wszedł po schodach na 1. piętro. Zdołał też przejechać kilometr na rowerze stacjonarnym. – Mogę powiedzieć z ręką na sercu, że był to mój pierwszy kilometr na rowerze od 30 lat. Nie byłem w stanie znieść wysiłku fizycznego, jakim jest pedałowanie. A dzisiaj, gdyby nie to, że muszę się trochę ograniczać, to chętnie jechałbym dalej - opowiada. Mimo ograniczeń wynikających z choroby Konkol prowadzi niezwykle aktywny tryb życia. Na polskiej scenie muzycznej obecny jest od blisko 20 lat: występował w zespołach The Pilators oraz Araka, a w 1996 r. założył grupę Łzy. 10 lat później stworzył formację Boyler, w której gra do dziś. Jest też twórcą boysbandu 4Love, gitarzystą, tekściarzem i kompozytorem.
 • Łzy rozpoczynają promocję nowej płyty

  Pod koniec marca na półki sklepowe trafił najnowszy album grupy Łzy, zatytułowany „Zbieg okoliczności”. Z tej okazji zespół zaplanował specjalne tournée po Polsce, które rozpocznie się 1 maja. Nowy krążek Łez ma być powrotem do muzycznych korzeni formacji. Zespół oprócz klasycznego, rockowego brzmienia, stawia na dużą dawkę elektroniki, a także na instrumenty smyczkowe. To efekt ponownej współpracy z Michałem Jelonkiem.