łyżwy

Artykuły - łyżwy (18)

• ME w łyżwiarstwie figurowym: Triumf Rosjan w parach sportowych

ME w łyżwiarstwie figurowym: Triumf Rosjan w parach sportowych

Rosjanie Tatiana Wołosożar i Maksim Trankow wygrali w Zagrzebiu rywalizację par sportowych w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Magdalena Klatka i Radosław Chruściński (Unia Oświęcim) zajęli 15. miejsce.
  • Najszybsi na lodzie

Najszybsi na lodzie

Kanadyjczyk Kyle Croxall został Mistrzem Świata Red Bull Crashed Ice 2012. Dokonał tego na oczach 100 tys. widzów zgromadzonych wokół toru w kanadyjskim mieście Quebec. Tuż za nim na drugim miejscu uplasował się zwycięzca kanadyjskiej rywalizacji - Fin Arttu Pihlainenem.
  • Młodziak upokorzył liderów

Młodziak upokorzył liderów

Kolejny przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Crashed Ice przyniósł masę niespodzianek. W zawodach rozegranych w szwedzkim Are, na najtrudniejszym torze w historii tej dyscypliny, wygrał młody zawodnik Adam Horst, który nie dał żadnych szans liderom klasyfikacji.
  • ME w łyżwiarstwie figurowym: Siódmy tytuł Pliuszczenki, Cieplucha 19.

ME w łyżwiarstwie figurowym: Siódmy tytuł Pliuszczenki, Cieplucha 19.

Po raz siódmy w karierze Rosjanin Jewgienij Pliuszczenko wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w rywalizacji solistów. W angielskim Sheffield sukces odniósł Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) plasując się na 19. pozycji.
  • ME w łyżwiarstwie figurowym: Cieplucha w ścisłym finale

Maciej Cieplucha (ŁTŁF Łódź) zajął w czwartkowym programie krótkim mistrzostw Europy w łyżwiarstwie figurowym w angielskim Sheffield 20. miejsce i zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym zaprezentuje się 24 zawodników.
  • Mistrzostwa świata, Europy i Polski - wyjątkowy weekend panczenistów

Dawno nie było takiego weekendu, aby w tym samym czasie odbywały się trzy ważne imprezy łyżwiarskie: mistrzostwa świata, Europy i kraju - przyznał sekretarz generalny i szef wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Grzegorz Kałowski.
  • Prują 70 km/h na łyżwach!

Prują 70 km/h na łyżwach!

Zawody Red Bull Crashed Ice powracają do USA, a wraz z nimi moc lodowych wzlotów i upadków, których możemy spodziewać się podczas otwierającego nowy sezon przystanku w Saint Paul. Broniący tytułu mistrza świata Arttu Pihlainen z Finlandii spróbuje wyprzedzić grupę zwinnych Kanadyjczyków oraz pędzących z zawrotną prędkością łyżwiarzy z całego świata.
  • Trenerzy ustalili skład reprezentacji na ME w łyżwiarskim wieloboju

Trenerzy ustalili skład reprezentacji na ME w łyżwiarskim wieloboju

Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska oraz Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański startować będą od piątku do niedzieli w mistrzostwach Europy w wieloboju łyżwiarskim w Budapeszcie.
  • Skobriew nie obroni mistrzostwa Europy w łyżwiarskim wieloboju

Rosjanin Iwan Skobriew nie wystąpi w weekend w mistrzostwach Europy w łyżwiarskim wieloboju. W Budapeszcie miał bronić tytułu, ale z powodu kontuzji barku musiał wycofać się z zawodów.
  • PŚ w short tracku: Tylko dwoje Polaków wystąpi w Moskwie

Tylko dwoje reprezentantów Polski Paula Bzura i Bartosz Konopko (oboje Juvenia Białystok) stanie na starcie rozpoczynających się w piątek w Moskwie zawodów Pucharu Świata w short tracku.