luksus

Artykuły - Luksus (139)

 • Bogate wyposażenie i luksusowe wnętrze, czyli Toyota Corolla Sedan

  Bogate wyposażenie i luksusowe wnętrze, czyli Toyota Corolla Sedan

  Najpopularniejszym samochodem świata może być tylko jeden model. A jest nim Toyota Corolla. Japoński kompakt znalazł miejsce w garażach, na parkingach i podjazdach prawie 50 milionów ludzi na całym świecie i od 1966 roku nieustannie kreuje standardy w swoim segmencie. Nowa Toyota Corolla wprowadza jeszcze nowocześniejsze technologie i wyższy komfort jazdy. W najnowszej odsłonie modelu obok nazwy Corolla po raz pierwszy znalazł się też napis Hybrid. Przyglądamy się temu, jak w wersji Sedan zmienił się japoński kompakt.
 • RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  RAV4, Land Cruiser czy Hilux, czyli jakie auto z napędem 4x4 wybrać?

  Samochody z napędem 4x4 pozwalają sprawnie poruszać się niezależnie od pory roku, pogody, rodzaju i stanu nawierzchni. Nic dziwnego, że tak chętnie są wybierane nie tylko przez miłośników off-roadu, ale wszystkich tych, którym zdarza się jeździć po zniszczonym asfalcie i polnych drogach. Prezentujemy mały ranking samochodów z napędem na 4 koła, znajdujących się w ofercie japońskiej marki Toyota. Znajdziemy w niej crossovery, SUV-y, a także rasowe auta 4x4 - pickupy i terenówki.
 • Blichtr i splendor wart 3 mld euro w porcie Herkulesa. Miłośnicy luksusu przybywają na Monaco Yacht Show

  Blichtr i splendor wart 3 mld euro w porcie Herkulesa. Miłośnicy luksusu przybywają na Monaco Yacht Show

  Jak co roku monakijski Port Herkulesa wypełnił się luksusowymi jachtami z okazji Monaco Yaht Show. Tym razem jest ich 125, a ich łączna wartość szacowana jest na ponad 3 mld euro.
 • Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Luksusowe czasomierze o polskim rodowodzie

  Firmę wytwarzającą najdroższe i najbardziej skomplikowane (a według niektórych także najpiękniejsze) zegarki na świecie założył Polak. Wszedł w spółkę z Francuzem. Ich produkty zrobiły furorę na europejskich dworach. Tak powstała marka znana dziś pod nazwą Patek Philippe.
 • Gdzie się udać na świąteczne zakupy?

  Już chyba nic na to nie poradzimy, że kilkutygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie związany jest zazwyczaj z czymś, co niektórzy nazywają zakupowym szaleństwem. Nie ma też rady na to, że centra handlowe - przynajmniej te najbardziej ekskluzywne - coraz mniej przypominają typową galerię handlową, a coraz bardziej elegancki park rozrywki. Nie pozostaje nic innego, jak tylko z tych luksusów skorzystać. Lepszego okresu niż grudzień i przełom roku chyba nie ma.
 • ​Czy luksus jest niemoralny?

  ​Czy luksus jest niemoralny?

  1. Zaprojektuj efektowną butelkę kojarzącą się z luksusem i nowoczesnością. 2. Nalej do niej wody o właściwościach zbliżonych do kranówki. 3. Sprzedawaj po 20 złotych jako luksusową wodę mineralną. 4. Ciesz się wielkim sukcesem biznesowym. 5. Samemu kupuj taką wodę. Otaczanie się atrybutami prestiżu przybiera czasem formy żałosne i groteskowe.
 • Luksusowe meble: Wartość rynku sięgnęła 625 mln zł

  Luksusowe meble: Wartość rynku sięgnęła 625 mln zł

  Coraz chętniej otaczamy się luksusowymi przedmiotami. Symbolem wysokiego statusu materialnego stają się dobrej jakości meble. Jak wynika z raportu KPMG, w ubiegłym roku wartość rynku luksusowych mebli sięgnęła 625 mln zł i ciągle rośnie w tempie 10 proc. rocznie.
 • 7 gadżetów dla obrzydliwie bogatych

  7 gadżetów dla obrzydliwie bogatych

  ​Są tacy, którym nie starcza "do pierwszego", oszczędni i tacy, którzy nie wiedzą... na co jeszcze wydać posiadane pieniądze. Chociaż przez chwilę popatrzmy na świat oczyma tych ostatnich. Co można kupić, kiedy to nie trzeba martwić się o stan konta?
 • Mieszkanie z dużym ogrodem? A może z pięknym widokiem? Za odpowiednią cenę można mieć jedno i drugie

  Mieszkanie z dużym ogrodem? A może z pięknym widokiem? Za odpowiednią cenę można mieć jedno i drugie

  Deweloperzy coraz częściej posiadają w swojej ofercie mieszkania na ostatnich piętrach zaprojektowane jako luksusowe penthouse'y, nie tylko z ogromnym tarasem i pięknym widokiem na panoramę miasta, morze lub góry, ale też z prawdziwym ogrodem. Jest to szczególnie istotne dla osób lubiących przyrodę, którzy jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości mieszkania w centrum miasta.
 • Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  - Normalnie za zrobienie piwnicy kasujemy ok. 400 tys. funtów. Jednak za stumetrową piwnicę w Fullham klient zapłaci dodatkowy milion funtów - wylicza Nicholas Jeffries, partner w Nubuilds, firmie zajmującej się budową luksusowych piwnic. To bardzo popularny trend w bogatych dzielnicach Londynu.

Filmy - Luksus (9)

 • "Polacy za granicą": Majestat, luksus i... konina do jedzenia. Genewa dla wtajemniczonych

  W Genewie znajdziemy luksusowe hotele z najdroższymi samochodami na parkingu. Również tutaj znajdują się światowe instytucje. W restauracjach popularna jest m.in. konina. Zobacz jakie jeszcze sekrety kryje to szwajcarskie miasto!Fragmenty programu "Polacy za granicą", emitowanego na antenie Polsat Play.
 • Współczesny student chce mieszkać w luksusie

  Czasy, kiedy studenci wynajmowali malutkie mieszkania z samą meblościanką, dawno minęły. Dzisiaj wymagania młodzieży akademickiej są o niebo większe. Na szczęście dla studentów dobra sytuacja na rynku wynajmu sprawia, że nie muszą się już oni zadowalać byle czym.
 • Glamping - nowy trend wśród rozkapryszonych bogaczy

  Camping w centrum miasta? Czumu nie! Na dachu jednego z domów towarowych w Melbourne rozstawiono namioty, w których goście mogą liczyć na wszelkie wygody. To tzw. „glamping”, czyli camping w stylu glamour, czyli idealna propozycja dla tych, którym znudziły się tradycyjne hotele.
 • Luksusowe i egzotyczne wyjazdy coraz bardziej popularne

  Luksusowa wycieczka wakacyjna do egzotycznych krajów takich, jak np. Japonia, Meksyk, Mauritius czy Ekwador kosztuje średnio tyle, ile zarabiający średnią krajową pracownik dostaje przez kilka miesięcy. Mimo to amatorów tego typu wypraw jest coraz więcej. W tym roku liczba rezerwacji wakacji premium może być dwa razy większa niż przed rokiem - mówi Jarosław Sadowski, Expander Advisors.