Łukasz Ciepliński

Artykuły - Łukasz Ciepliński (5)

 • 1 marca 1951 r. Mord członków zarządu WiN

  1 marca 1951 r. Mord członków zarządu WiN

  Zaczęło się o godzinie 20. Kolejno prowadzono ich na miejsce kaźni, a później strzelano w tył głowy. Tak 1 marca 1951 roku zginęli "Żołnierze Wyklęci": Łukasz Ciepliński, Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.
 • „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza” - wystawa prac nagrodzonych w konkursie IPN

  „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza” - wystawa prac nagrodzonych w konkursie IPN

  Wystawa „Żołnierze Wyklęci. Historia, która mnie porusza” prezentuje prace nadesłane na konkurs ogłoszony w czerwcu 2012 r. przez Oddział IPN w Krakowie oraz Stowarzyszenie „Passionart”.
 • Kto chce być wolny… Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość

  Kto chce być wolny… Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość

  „Przeszło 5 lat walczyła Polska Podziemna – trzon Narodu – o pełną wolność i niezawisłość opierając się wyniszczającej okupacji niemieckiej. Zbrojne ramię Polskiego Państwa Podziemnego – Armia Krajowa w walce tej szczególnie dotkliwe poniosła ofiary, ofiary, które duchowych jej spadkobierców zobowiązują do dalszej, uporczywej walki nad realizacją ideału, który przyświecał naszym poległym towarzyszom broni” – pisali założyciele Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.
 • W listopadzie pomnik ppłk. Łukasza Cieplińskiego

  W listopadzie planowane jest odsłonięcie w Rzeszowie pomnika prezesa IV Zarządu zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" ppłk. Łukasza Cieplińskiego. Popiersiami upamiętnionych zostanie także sześciu, straconych razem z nim 1 marca 1951 r., działaczy WiN.
 • Historia w komiksie

  Pierwszy komiks historyczny wydany przez Instytut Pamięci Narodowej został zaprezentowany w poniedziałek w Rzeszowie. Dzieło pt. "Wbrew nadziei. Opowieść o Łukaszu Cieplińskim ps. +Pług+" powstało w rzeszowskim oddziale IPN.