Luis Aragones

Artykuły - Luis Aragones (18)

 • Primera Division. Simeone pobił rekord Aragonesa

  Primera Division. Simeone pobił rekord Aragonesa

  Argentyńczyk Diego Simeone odniósł w sobotę późnym wieczorem 195. zwycięstwo ligowe jako trener piłkarzy Atletico Madryt, bijąc rekord klubowy Luisa Aragonesa. Jego podopieczni wygrali u siebie z Alaves 2-1 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.
 • Atletico Madryt. Przed stadionem stanie pomnik Luisa Aragonesa

  Atletico Madryt. Przed stadionem stanie pomnik Luisa Aragonesa

  Przed stadionem czołowego hiszpańskiego klubu piłkarskiego Atletico Madryt stanie pomnik wieloletniego szkoleniowca zespołu Luisa Aragonesa, który doprowadził drużynę do największych w historii sukcesów.
 • Atletico Madryt. Jak Simeone zbudował potęgę

  Atletico Madryt. Jak Simeone zbudował potęgę

  Atletico Madryt jak równy z równym rywalizuje z Barceloną i Realem o prymat w Hiszpanii. Największy wkład w sukces „Los Colchoneros” ma oczywiście Diego Simeone, ale wszystko zaczęło się jeszcze wtedy, kiedy „Cholo” był piłkarzem. Dziś o godz. 16 na Santiago Bernabeu chłopcy Simeone stoczą bój z Realem o 2. miejsce w lidze.
 • Luis Aragones zostanie patronem ulicy lub parku w Madrycie

  Luis Aragones zostanie patronem ulicy lub parku w Madrycie

  Luis Aragones, zmarły 1 lutego trener piłkarski, który z reprezentacją Hiszpanii wywalczył mistrzostwo Europy w 2008 roku, zostanie patronem ulicy lub parku w Madrycie. Wniosek burmistrza Any Botelli w tej sprawie zatwierdziła jednogłośnie rada miejska.
 • Piłkarska Hiszpania pożegnała trenera Luisa Aragonesa

  Piłkarska Hiszpania pożegnała trenera Luisa Aragonesa

  Zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele hiszpańskiego futbolu pożegnali w niedzielę zmarłego dzień wcześniej Luisa Aragonesa. Szkoleniowiec doprowadził "La Roję" do mistrzostwa Europy w 2008 roku. Na pogrzebie zjawiło się wielu jego byłych podopiecznych.
 • Zmarł były trener piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis Aragones

  Zmarł były trener piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis Aragones

  W wieku 75 lat zmarł w sobotę były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii Luis Aragones. Jego największym sukcesem było doprowadzenie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego do tytułu mistrzów Europy w 2008 roku. W finale pokonała Niemcy 1-0.
 • Euforia w hiszpańskich mediach

  Euforia w hiszpańskich mediach

  Po finale Euro 2012 hiszpańskie media wpadły w zrozumiałą euforię. „Gracias, gracias, gracias” – dziękuje Hiszpanii za trzy kolejne złote medale Marca. „Potrójni mistrzowie” – pisze As. „Królowie futbolu, królowie Europy” – zachwyca się Sport.
 • Rafa Benitez broni Vicente del Bosque

  Rafa Benitez broni Vicente del Bosque

  „To ten sam del Bosque, który wspaniale poprowadził Hiszpanię do zwycięstwa na mundialu, jedynego w historii Hiszpanii” – broni Vicente del Bosque trener Rafa Benitez. To kolejny głos w debacie na temat decyzji szkoleniowca „Czerwonej Furii”, która rozgorzała w Hiszpanii po meczu z Włochami. Wcześniej taktykę del Bosque skrytykowali Jose Mourinho i Luis Aragones.
 • Orest Lenczyk - przyszły selekcjoner?

  W grudniu Orest Lenczyk będzie świętował 69. urodziny. Intelektualny mistrz wśród polskich trenerów, ciągle zachowuje fantastyczną sprawność, co udowodnił robiąc przewrót w przód - po zwycięstwie Śląska nad Wisłą. Czy poprowadzi kadrę po Franciszku Smudzie? Luis Aragones i Otto Rehhagel udowodnili, że nie wiek, a myśl odgrywa rolę na posadzie selekcjonera.
 • Luis Aragones nie odmówiłby Realowi

  Luis Aragones nie odmówiłby Realowi

  Mimo 71 lat Luis Aragones nie wybiera się na emeryturę. Szkoleniowiec, który w ubiegłym roku poprowadził Hiszpanię do złotego medalu piłkarskich mistrzostw Europy rozgląda się za nową posadą. Najchętniej podjąłby pracę w Realu Madryt.