Film - lubuskie

Artykuły - Lubuskie (16)

 • 42. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

  42. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

  W niedzielę, 30 czerwca, rozpoczęło się w Łagowie 42. edycja najstarszego w Polsce festiwalu filmów fabularnych - Lubuskiego Lata Filmowego. Na przegląd złożą się projekcje 184 filmów z kilkunastu krajów, głównie z Europy środkowo-wschodniej, z których część będzie walczyła o Złote Grona.
 • Rusza Lubuskie Lato Filmowe

  Rusza Lubuskie Lato Filmowe

  39. Lubuskie Lato Filmowe rozpoczyna się w sobotę, 20 czerwca, w Łagowie. Podczas festiwalu planowany jest m.in. recital przedwojennych filmowych szlagierów, które wykonywał słynny wówczas aktor Aleksander Żabczyński. Odbędzie się również konkurs o Złote, Srebrne i Brązowe Grona.
 • Lubuskie Lato Filmowe rozpoczęte

  Lubuskie Lato Filmowe rozpoczęte

  W niedzielę wieczorem, 24 czerwca, w Łagowie rozpoczęło się 37. Lubuskie Lato Filmowe, festiwal prezentujący kinematografie Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Lato Filmowe w Łagowie

  Lato Filmowe w Łagowie

  37. Lubuskie Lato Filmowe (LLF), międzynarodowy festiwal filmowy prezentujący dokonania twórców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, rozpocznie się w niedzielę, 24 czerwca, w Łagowie (Lubuskie). Na tegorocznej imprezie gościć będą m.in. aktor Artur Barciś, operator Jacek Bławut i węgierski historyk Kovacs Istvan.
 • Najstarszy polski festiwal

  Najstarszy polski festiwal

  W dniach 24-30 czerwca odbędzie się 37. Lubuskie Lato Filmowe - najstarszy w Polsce międzynarodowy festiwal filmowy, prezentujący dokonania twórców z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Ruszyło 36. Lato Filmów w Łagowie

  Ruszyło 36. Lato Filmów w Łagowie

  W niedzielę wieczorem, 2 lipca w Łagowie (Lubuskie) rozpoczęło się 36. Lubuskie Lato Filmowe. Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie znanych osobistości polskiego kina. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Krystyna Janda ("Przesłuchanie") i Marek Koterski ("Wszyscy jesteśmy Chrystusami") wraz z synem.
 • 36. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

  36. Lubuskie Lato Filmowe w Łagowie

  Tegoroczne Lubuskie Lato Filmowe odbędzie się w Łagowie w dniach 2 - 9 lipca. W konkursie filmów fabularnych pokazane zostaną premierowe filmy niemieckie, rosyjskie, węgierskie, czeskie, austriackie, litewskie i polskie (wśród nich: "Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego, "Doskonałe popołudnie" Przemysława Wojcieszka" i "Masz na imię Justine" Franco de Peny.
 • Lubuskie Lato Filmowe: Laureaci

  Lubuskie Lato Filmowe: Laureaci

  Węgierski film "Los utracony" ("Fateless") w reżyserii Lajosa Koltaia otrzymał Złote Grono i 3 tysiące euro - główna nagrodę jury 35. Lubuskiego Lata Filmowego (LLF) w Łagowie. Ogłoszenie wyników konkursu, w którym brało udział 16 filmów, zakończyło w nocy z soboty na niedzielę (2-3 lipca) tegoroczną edycję tego najstarszego festiwalu filmowego w Polsce.
 • Rozpoczęło się 35. Lubuskie Lato Filmowe

  Rozpoczęło się 35. Lubuskie Lato Filmowe

  W tym roku miłośnicy ambitnego kina będą mogli obejrzeć zarówno filmy polskich reżyserów, jak i produkcje z Węgier, Czech, Niemiec, Rosji i krajów bałkańskich. Od 1990 roku festiwal zmienił bowiem formułę. Wcześniej zajmował się jedynie kinem polskim, teraz wszystkich państw dawnego bloku komunistycznego.
 • 35. Lubuskie Lato Filmowe

  35. Lubuskie Lato Filmowe

  10 dni pozostało do rozpoczęcia 35. Lubuskiego Lata Filmowego (LLF) w Łagowie (Lubuskie). W tym roku miłośnicy ambitnego kina będą mogli obejrzeć zarówno filmy polskich reżyserów, jak i produkcje z Węgier, Czech, Niemiec, Rosji i krajów bałkańskich - poinformował w czwartek, 16 czerwca, dyrektor LLF, Andrzej Kawala.