Film - Lublin

Synonimy:
Lublinie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lublin (10)

 • Serial TVP1 pokaże piękny Lublin

  Serial TVP1 pokaże piękny Lublin

  24 września TVP1 rozpocznie się emisja nowego serialu pt. "Wszystko przed nami", którego miejscem akcji jest Lublin. Serial opowiada historię młodych ludzi, którzy po latach pracy we Włoszech decydują się na powrót do Polski.
 • Lublin miejscem akcji nowego serialu

  Lublin miejscem akcji nowego serialu

  Lublin będzie miejscem akcji nowego serialu TVP "Wszystko przed nami", którego emisję zaplanowano jesienią. W piątek, 13 lipca, ekipa filmowa rozpoczęła kręcenie zdjęć do filmu na lubelskiej Starówce.
 • Gessler: "To śmierdzi trupem"

  Gessler: "To śmierdzi trupem"

  Właściciele jednej z restauracji w Lublinie na długo zapamiętają wizytę Magdy Gessler i udział w programie "Kuchenne rewolucje".
 • Zmarła znana aktorka teatralna

  Zmarła znana aktorka teatralna

  Jadwiga Jarmuł, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, zmarła w środę, 5 maja. Miała 60 lat. Artystka zmagała się z ciężką chorobą.
 • Lublin na "Rozstajach Europy"

  Lublin na "Rozstajach Europy"

  Premierowy pokaz filmu Marcela Łozińskiego "Poste restante" rozpocznie w środę, 22 kwietnia, w Lublinie 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Rozstaje Europy". Podczas festiwalu można będzie zobaczyć blisko 100 filmów dokumentalnych z różnych krajów.
 • Polsko-izraelska "Wiosna 1941"

  Polsko-izraelska "Wiosna 1941"

  W Lublinie dobiegają końca zdjęcia do polsko-izraelskiej produkcji o roboczym tytule "Wiosna 1941". Na fotelu reżysera zasiada Uri Barbash, izraelski twórca o polskich korzeniach, którego ojciec wyjechał z Polski do Palestyny przed 1939 rokiem.
 • Skrzyżowanie Włoch i Austrii

  Skrzyżowanie Włoch i Austrii

  "W Polsce pracujemy z fantastycznym zespołem. A Lublin to piękne miasto, pełne historii. Wspaniale jest spacerować w mieście, które miejscami wydaje się być skrzyżowaniem Włoch i Austrii" - mówi Joseph Fiennes, odtwórca głównej roli w międzynarodowej produkcji "Wiosna 1943".
 • Festiwal filmowy "Rozstaje Europy"

  Festiwal filmowy "Rozstaje Europy"

  Ponad sto filmów dokumentalnych z różnych krajów świata zaprezentowanych zostanie na VIII Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy", które rozpoczną się w środę, 28 marca, w Lublinie.
 • Lublin: "Rozstaje Europy"

  Lublin: "Rozstaje Europy"

  Ponad 30 filmów dokumentalnych twórców polskich i zagranicznych będzie można obejrzeć podczas VI Międzynarodowych Dni Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy", które rozpoczynają się w czwartek, 17 marca, w Lublinie.
 • Lublin: "Rozstaje Europy"

  31 filmów dokumentalnych między innymi z Polski, Niemiec, Węgier, Litwy i Macedonii podejmujących tematykę współżycia różnych kultur, narodów i religii będzie można zobaczyć na IV Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego, które odbywają się w Lublinie. Filmy zostały wybrane spośród ponad stu zgłoszonych do konkursu. Główną nagrodą jest 8 tysięcy złotych i statuetka przedstawiająca świętych Cyryla i Metodego - patronów Europy. Ogłoszenie wyników konkursu w niedzielę, 13 kwietnia.