Fakty - Lublin

Synonimy:
Lublinie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Lublin (152)

 • Wybuch butli z gazem w Lublinie. Trzy osoby ciężko poparzone

  Wybuch butli z gazem w Lublinie. Trzy osoby ciężko poparzone

  Siedem osób zostało rannych w wyniku wybuchu butli gazowej przy ulicy Majdanek w Lublinie. Jeden z mieszkańców groził, że wysadzi budynek i prawdopodobnie odkręcił butlę z gazem.
 • Lublin. Oskarżenie ws. bitej i przypalanej papierosem dziewczynki

  Lublin. Oskarżenie ws. bitej i przypalanej papierosem dziewczynki

  Prokuratura Okręgowa w Lublinie oskarżyła 22-letnią matkę i jej konkubenta o znęcanie się nad 2-letnią Amelią. Śledczy zarzucają również opiekunom zaniedbanie dziewczynki.
 • Lublin: Więzień uciekł ze szpitala

  Lublin: Więzień uciekł ze szpitala

  24-latek w czwartek rano wyskoczył z okna lubelskiego szpitala i uciekł. Więzień przed kilkoma dniami trafił z aresztu do szpitala – informuje "Kurier Lubelski".
 • RMF FM: 80-latka z Lublina handlowała narkotykami

  RMF FM: 80-latka z Lublina handlowała narkotykami

  80-letnia kobieta handlowała na dużą skalę amfetaminą i marihuaną w Lublinie - dowiedział się reporter RMF FM. Była członkiem zorganizowanej grupy rozbitej przez Centralne Biuro Śledcze Policji.
 • Lublin: Twórcy piramidy finansowej trafili za kratki

  Lublin: Twórcy piramidy finansowej trafili za kratki

  Mieli pomnażać pieniądze inwestorów, a w rzeczywistości zbudowali piramidą finansową. Za kraty trafiło trzech mężczyzn z Lublina: urzędnik bankowy i dwaj pracownicy firmy windykacyjnej. Ten pierwszy proponował zamożnym klientom banku intratny interes. Dwaj pozostali mieli zarabiać pieniądze na restrukturyzacji zadłużenia różnych firm. W rzeczywistości przywłaszczyli sobie ponad milion złotych.
 • RMF24: To Ukrainiec podciął gardło taksówkarzowi?

  RMF24: To Ukrainiec podciął gardło taksówkarzowi?

  ​Policja zatrzymała drugiego z napastników, którzy w piątek wieczorem brutalnie zaatakowali taksówkarza w Lublinie. Jak dowiedział się reporter RMF FM, zatrzymany to 25-letni obywatel Ukrainy.
 • Lublin: Wypadek podczas święta studentów

  Lublin: Wypadek podczas święta studentów

  W trakcie korowodu studenckiego, który przeszedł przez Lublin, doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jedna z uczestniczek spadła z platformy - informuje "Dziennik Wschodni".
 • Lublin: Chciał się popisać. Wjechał autem do zalewu

  Lublin: Chciał się popisać. Wjechał autem do zalewu

  Dramatycznie zakończyły się popisy nietrzeźwego kierowcy nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim. Mężczyzna wjechał samochodem do zbiornika wodnego.
 • RMF24: Pożar w Lublinie. Mężczyzna zasnął z papierosem w ręku

  RMF24: Pożar w Lublinie. Mężczyzna zasnął z papierosem w ręku

  Śmiertelny pożar przy ulicy Chłodnej w Lublinie. Nie żyje około 50-letni mężczyzna, który mieszkał na poddaszu budynku. Strażacy oddymiają w tej chwili piętrową kamienicę.
 • Lublin: Pijany kierowca przyjechał na komisariat

  Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości odpowie 45-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna wczoraj rano mając w organizmie 1,5 promila alkoholu przyjechał na komisariat, by zgłosić uszkodzenie lusterka w oplu astrze. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz liczyć się musi z zarzutami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara do 2 lat więzienia - podaje lubelska policja.

Filmy - Lublin (2)

 • 16 uczestników blokady parady równości w Lublinie z zarzutami

  16 osób usłyszało prokuratorskie zarzuty po sobotnich zamieszkach w Lublinie. Dotyczą one napaści na policjantów i udziału w bójkach. Grupa uczestników rozwiązanej przez policję kontrmanifestacji towarzyszącej pierwszej w historii Lublina paradzie równości starła się z policjantami. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano łącznie 21 najbardziej agresywnych uczestników zajść. (TVN24/x-news)
 • Prezydent Lublina: Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach

  „Musi być zmienione prawo o zgromadzeniach. Konstytucja mówi o wolności zgromadzenia, natomiast prawo doprecyzowuje. Mówi, że organ gminy wydaje – nie może - zakaz, jeżeli jest zagrożenie zdrowia życia lub mienia” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM prezydent Lublina Krzysztof Żuk.