LTE

Artykuły - LTE (193)

 • HP Pavilion x360 14 - laptop z 4G LTE

  HP Pavilion x360 14 - laptop z 4G LTE

  HP zapowiedziało premierę nowej linii laptopów z rodziny Pavilion - mowa o modelu HP Pavilion x360 14. Co zaoferuje ten komputer?
 • Technologia 5G w rolnictwie będzie rewolucją

  Technologia 5G w rolnictwie będzie rewolucją

  Przed rolnictwem czas wielkich wyzwań, których pokonanie będzie wymagało wprowadzenia nowych technologii, takich jak 5G. Kilkudziesięciokrotnie wyższa prędkość transmisji danych w porównaniu z LTE, ogromna przepustowość łącza i praktycznie brak opóźnień to główne wyróżniki sieci 5G, która jest już dostępna w Polsce.
 • Niemcy: Katastrofalny stan sieci LTE

  Niemcy: Katastrofalny stan sieci LTE

  W Polsce, Holandii czy Albanii obywatele mają lepszy dostęp do sieci 4G (LTE) niż w Niemczech. Te plasują się na szarym końcu Europy.
 • Czym się kierować przy wyborze internetu mobilnego?

  Czym się kierować przy wyborze internetu mobilnego?

  W dzisiejszych czasach na Internet mobilny decyduje się coraz większa liczba osób. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób pracujących zdalnie lub spędzających długie godziny w podróży.
 • Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają nowy Zestaw Internetu Domowego 300

  Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają nowy Zestaw Internetu Domowego 300

  Do oferty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu trafi Zestaw Internetu Domowego 300. Nowy Zestaw Internetu Domowego 300 obsługuje technologię LTE-Advanced i pozwala na pobieranie danych z szybkością nawet do 300 Mb/s.
 • ​Apple Watch Series 3 - nie potrzebuje telefonu do działania

  ​Apple Watch Series 3 - nie potrzebuje telefonu do działania

  Na ostatniej konferencji, firma Apple zaprezentowała nie tylko nowe iPhone'y, ale także trzecie wcielenie swojego smartwatcha. Apple Watch Series 3 teraz ma wbudowany moduł LTE, co oznacza, że do działania nie potrzebuje telefonu.
 • T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

  T-Mobile Polska liczy na ponowne rozdysponowanie częstotliwości z przetargu z 2007 r.

  T-Mobile Polska ocenia, że po tym jak prezes UKE unieważnił przetarg na 1800 MHz z 2007 roku, częstotliwości powinny być ponownie rozdysponowane w drodze aukcji lub przetargu - podała spółka w komunikacie prasowym.
 • Dlaczego warto mieć telefon z LTE?

  Dlaczego warto mieć telefon z LTE?

  Szybki Internet w telefonie to podstawa. Nierzadko nie zdajemy sobie już nawet sprawy, jak często z niego korzystamy. Czy wiesz, jak bardzo może zmienić się twoje codzienne życie po nabyciu praktycznego telefonu obsługującego standard LTE?
 • Duża awaria sieci Orange

  Duża awaria sieci Orange

  Abonenci sieci Orange mieli dzisiaj kłopoty z korzystaniem z usługi mobilnego dostępu do internetu. Przedstawiciele operatora potwierdzili - "utrudnienia w mobilnym internecie". Wczesnym wieczorem Orange poinformował, że "sytuacja wróciła do normy", a swoim klientom poradził, aby - w razie problemów - zrestartowali urządzenia mobilne.
 • Nadciąga technologia 5G - co nas czeka w przyszłości?

  Nadciąga technologia 5G - co nas czeka w przyszłości?

  Podczas zakończonych niedawno targów Mobile World Congress, wiele firm pokazywało rozwiązania przystosowane do obsługi sieci nowych generacji - 5G. Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów był pokazany przez ZTE "Gigabit Phone", który podłączony do testowej sieci pobierał dane z oszałamiającą wprost prędkością 1 Gb/s. Chiński produkt pokazał, że stoimy u progu kolejnej cyfrowej rewolucji. Jednak co tak naprawdę oznacza technologia 5G dla przeciętnego Kowalskiego? Czy wpłynie ona realnie na nasze życie?

Filmy - LTE (3)

 • Przedłuża się aukcja na częstotliwości LTE

  Ponad 6,8 mld zł – tyle wynosi łączna wartość ofert w aukcji na częstotliwości z pasma 800 MHz oraz 2,6 GHz. Aukcja trwa już osiem miesięcy, a jej zakończenie będzie możliwe, kiedy licytujący przestaną podbijać cenę. Operatorzy jednak nie ustępują. Eksperci podkreślają, że szybkie zakończenie aukcji będzie korzystne dla wszystkich stron rynku. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zakończyło konsultacje społeczne projektu rozporządzenia w sprawie aukcji na częstotliwości LTE. Ma ono umożliwić szybkie zakończenie aukcji trwającej od lutego 2015. – Wydaje mi się, że można było bardziej precyzyjnie zapisać w nim niektóre rzeczy. Tak to niestety bywa u nas, że urzędnicy dają szansę do popracowania prawnikom i z pewnością się tak stanie. Ważne jednak, że rozporządzenie jest i jeśli zakończy cały proces aukcyjny, to będzie dobrze – mówi Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
 • Prawie 4 mln gospodarstw domowych w Polsce zyska dostęp do szybkiego internetu

  Z ponad półrocznym opóźnieniem ruszy w Polsce proces rozdysponowania częstotliwości 800 MHz, które idealnie nadają się do rozwoju szybkiego internetu LTE. Dzięki wydanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej decyzji o rozpisaniu aukcji, na rynku przybędzie podmiotów uczestniczących w rozwoju usługi. Konkurencja sprawi, że powinno być taniej, a szybki internet dotrze do niemal wszystkich Polaków. Komentuje Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.
 • Orange zaczyna inwestować w LTE

  Aukcje częstotliwości LTE będą najgorętszym tematem 2014 roku w polskiej branży IT. Bitwa o te strategiczne punkty została ucięta przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która w lutym odwołała dwie aukcje. Walka jednak trwa za kulisami. Orange chce w niej odgrywać główną rolę. Komentuje Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu w firmie Orange.