lotniska w Polsce

Artykuły - Lotniska w Polsce (6)

 • Odszkodowanie za lotnisko?

  Odszkodowanie za lotnisko?

  Uzyskanie odszkodowania za lotnisko to niekończąca się historia. Sąsiedzi takich obiektów od lat walczą o swoje prawa. Sądy natomiast wydają sprzeczne ze sobą rozstrzygnięcia. Czy hałas samolotów zostanie kiedyś zrekompensowany?
 • Lotniska w Polsce są nierentowne. I nic w tym złego...

  Lotniska w Polsce są nierentowne. I nic w tym złego...

  Polskie porty lotnicze w ubiegłym roku odprawiły ponad 30 mln pasażerów. Jest to wzrost o 12 procent w stosunku do roku 2014. Niestety ten wynik nie przekłada się na rentowność lotnisk. Dlatego wiele samorządów dokłada do interesu i być może będzie robiło to zawsze. Czy gra jest warta świeczki?
 • Asfalty z Lotosu trafiają na kolejne modernizowane lotniska

  Spółka Lotos Asfalt dostarcza wysokiej jakości asfalty modyfikowane (MODBIT) na kolejne modernizowane lotniska w Polsce. W tym roku asfalt MODBIT trafił na lotnisko wojskowe w Dęblinie. Niewiele wcześniej ten najwyższej jakości produkt posłużył do modernizacji pasa startowego na lotnisku w Gdańsku. Wcześniej asfalty z LotosU były stosowane również do budowy i modernizacji pasów lotnisk w Rzeszowie, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie.
 • Państwo może dofinansowywać budowę lotnisk

  Państwo może dofinansowywać budowę lotnisk

  Państwo może dofinansowywać budowę lotnisk, ale m.in. pod warunkiem, że odpowiadają na rzeczywiste potrzeby transportowe - przewidują nowe wytyczne KE, określające warunki dopuszczalnej pomocy państwa dla portów i przewoźników.
 • Lotniska mamy gotowe, po Euro będą walczyć o pasażera

  Lotniska mamy gotowe, po Euro będą walczyć o pasażera

  W branży mówi się, że w średniowieczu każde większe europejskie miasto chciało mieć katedrę, a dziś port lotniczy. Dzięki inwestycjom za 2 mld zł lotniska w Polsce będą mogły odprawić znacznie więcej pasażerów, chociaż istnieją obawy, że po Euro 2012 okażą się za duże i przeinwestowane. Wiele z nich już teraz ma straty, a konkurencja się zaostrzy - i między nimi, i z portami zagranicznymi.
 • Apollo 440: Zakochani w Polsce

  Apollo 440: Zakochani w Polsce

  "Kochamy Polskę!" - zapewnia Trevor Gray, założyciel i klawiszowiec zespołu Apollo 440. Muzyk gościł w naszym kraju ostatnio pod koniec czerwca 2003 roku, przy okazji promocji najnowszej płyty zespołu, zatytułowanej "Dude Descending A Staircase".

Filmy - Lotniska w Polsce (2)

 • Bijemy rekord. Ponad 40 mln pasażerów na polskich lotniskach

  Porty lotnicze w Polsce jeszcze nigdy nie rosły tak szybko. W ubiegłym roku przekroczyły razem magiczną granicę 40 mln pasażerów. W porównaniu z ubiegłym rokiem oznacza to, że polskie porty obsłużyły o ponad 6 mln pasażerów więcej, a wzrost w skali roku wyniósł ok. 17,7 procenta – pokazały wyliczenia Fly4free.pl.
 • UE wstrzyma finansowanie dla budowy lotnisk

  Komisja Europejska nie da pieniędzy na nowe lotniska w Polsce do 2020 r. Eksperci oceniają, że to słuszna decyzja, bo samorządy chciały budować zbyt dużo portów lotniczych, które nie miały szans na rentowność. Na nowe lotnisko jest miejsce właściwie tylko na północnym wschodzie, ale zagrożone małym ruchem są też niektóre istniejące porty lotnicze. – Lotniska regionalne są sprawą dobrą i bardzo pożądaną, ale bez przesady. Lotnisko generuje przychody, nowe miejsca pracy, służy otwarciu regionu na świat, ale jest ograniczona liczba osób, która może skorzystać z jego usług. Jeżeli będziemy mieli blisko siebie, w promieniu 50 km, trzy duże lotniska, to one będą stały puste albo będą używane bardzo rzadko – ocenia Bartosz Głowacki ze „Skrzydlatej Polski”.