Lotniska Chopina

Artykuły - Lotniska Chopina (48)

 • Aktualizacja informacji nt. realizacji umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie

  Raport bieżący nr 56/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2018 z 6 maja 2018 roku w sprawie zawarcia z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze [PPL] m.in. umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie jak również porozumienia i ugody, o których zawarciu i aktualizacji Emitent informował raportem 8/2019 w dniu 4 marca 2019 r. oraz raportem bieżącym nr 35/2019 w dniu 28 sierpnia 2019 r. oraz zamiesz
 • Aktualizacja informacji nt. realizacji umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie

  Raport bieżący nr 35/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Nawiązując do raportu bieżącego nr 8/2019 z 4 marca 2019 roku w sprawie m.in. zawarcia porozumienia dotyczącego zaangażowania zewnętrznego podmiotu, który dokona weryfikacji technicznych aspektów dotychczasowej współpracy oraz procesu adaptacji dla wszystkich zawartych umów najmu [Porozumienie], Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. [dalej: Emitent] informuje,
 • Pierwsze dwa lotniska w Polsce z bramkami do automatycznej odprawy granicznej

  Pierwsze dwa lotniska w Polsce z bramkami do automatycznej odprawy granicznej

  Od czwartku pasażerowie wylatujący z Lotniska Chopina i portu lotniczego w Modlinie będą mogli skorzystać z pierwszych w Polsce bramek do automatycznej odprawy granicznej. Urządzenia mają skrócić czas odprawy. Zeby z nich skorzystać trzeba posiadać dokument biometryczny.
 • Z Warszawy do Bejrutu bez przesiadek

  Trzy i pół godziny - tyle trwa bezpośredni lot z warszawskiego Lotniska Chopina do Bejrutu. Stolica Libanu jest 111 destynacją PLL LOT-u i jedenastą otwartą w tym roku.
 • Rozbudowa Okęcia w ograniczonej formie

  Rozbudowa Okęcia w ograniczonej formie

  Ministerstwo Infrastruktury zatrzymuje prace na terenie warszawskiego Lotniska Chopina. Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze musi zlecić dodatkowe analizy i ograniczyć zakres inwestycji.
 • Radom będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina i dla CPK

  Radom będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina i dla CPK

  - Lotnisko w Radomiu będzie portem zapasowym dla Lotniska Chopina na Okęciu i dla Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, który wziął udział w inauguracji budowy radomskiego portu. Jak dodał, inwestycja ma uzasadnienie biznesowe i lokalizacyjne.
 • Aktualizacja informacji nt. realizacji umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie

  Raport bieżący nr 8/2019Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.Nawiązując do raportu bieżącego nr 8/2018 z 6 maja 2018 roku w sprawie m.in. zawarcia z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (dalej: PPL) umów najmu powierzchni na Lotnisku Chopina w Warszawie, jak również nawiązując do informacji nt. faktur za czynsz najmu i not obciążeniowych z tytułu kar za opóźnienia w przeprowadzeniu określonych czynności w procesie adaptacji lokali, opisywanych m
 • Lotnisko Chopina będzie rozbudowywane jako lotnisko przesiadkowe

  Lotnisko Chopina będzie rozbudowywane jako lotnisko przesiadkowe

  - Lotnisko Chopina będzie rozbudowywane jako lotnisko przesiadkowe. Strategia jego rozwoju jest ściśle związana z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego - powiedział w piątek prezes Przedsiębiorstwa Państowego "Porty Lotnicze" Mariusz Szpikowski.
 • Lotniska Chopina źle zbudowane

  Wykorzystano już w zasadzie całą przepustowość Lotniska Chopina; zostało ono źle zbudowane i w konsekwencji teraz nie jest w stanie przejąć funkcji międzynarodowego hubu - ocenił w sobotę szef PLL LOT Rafał Milczarski.
 • Morawiecki uratuje Okęcie i pogrzebie CPK?

  Morawiecki uratuje Okęcie i pogrzebie CPK?

  Decyzja o pozostawieniu Lotniska Chopina wywołała w branży konsternację. I wątpliwości, czy Centralny Port Komunikacyjny powstanie.