Łoś

Artykuły - Łoś (18)

 • Lubelskie: Łoś na drodze. Interewencja policji

  Lubelskie: Łoś na drodze. Interewencja policji

  W środę policjanci świdnickiej drogówki wraz z innymi służbami ratowniczymi interweniowali wobec ważącej około 300 kg samicy łosia.
 • Skąd łosie na autostradzie A2? Lepiej zwolnić?

  Skąd łosie na autostradzie A2? Lepiej zwolnić?

  ​Kierowcy korzystający z autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego zastanawiają się, czy droga ta jest bezpieczna. W niedzielę po raz kolejny pojawił się na niej łoś, w wypadku z jego udziałem zginęła jedna osoba, a druga w ciężkim stanie trafiła do szpitala.
 • Zbyt niskie ogrodzenie na A2? Znów zderzenie z łosiem!

  Zbyt niskie ogrodzenie na A2? Znów zderzenie z łosiem!

  Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w miniony weekend na obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Na drogę, która jest częścią autostrady A2 dostał się łoś.
 • ​Polacy stworzyli legendarną maszynę bojową

  ​Polacy stworzyli legendarną maszynę bojową

  - To będzie wielki dzień - mówi Jerzy Dąbrowski do Piotra Kubickiego. Stoją wspólnie na ogromnym polu lotniskowym w obecności generałów i innych wojskowych, którzy przyszli, aby obejrzeć pokaz lotniczy nowego bombowca. - Mam nadzieję, że Widawski go nie rozbije - śmieje się Kubicki.
 • Policja: W okolicach lasów kierowcy powinni uważać na łosie

  Policja: W okolicach lasów kierowcy powinni uważać na łosie

  Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach w okolicach lasów, na które często wybiegają dzikie zwierzęta, m.in. łosie. Tylko na Mazowszu w ostatnich dniach odnotowano cztery takie wypadki; w jednym z nich zginął 28-latek.
 • Osobówka zderzyła się z łosiem. Kierowca nie przeżył

  Osobówka zderzyła się z łosiem. Kierowca nie przeżył

  Na krajowej "10" na wysokości Stargardu Szczecińskiego samochód osobowy zderzył się z łosiem. Kierowca - mieszkaniec powiatu choszczeńskiego w woj. zachodniopomorskim - zginął na miejscu.
 • Pijane łosie zablokowały wejście do domu

  Pijane łosie zablokowały wejście do domu

  Nie tylko ludzie mają czasem problem z zachowaniem po alkoholu. Pod Sztokholmem niemałe zamieszanie wywołały pijane łosie. Zwierzęta najadły się sfermentowanych jabłek, po czym zablokowały wejście do jednego z domów.
 • Zderzył się z łosiem. Nie dostanie odszkodowania

  Kierowcy, którego samochód na drodze powiatowej zderzył się z łosiem, nie należy się odszkodowanie i zadośćuczynienie od właściciela drogi, mimo iż nie ustawił on tam znaków ostrzegawczych - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Wyrok jest prawomocny.
 • Karetka pogotowia zderzyła się z łosiem

  Karetka pogotowia zderzyła się z łosiem

  Karetka pogotowia jadąc do chorego zderzyła się z łosiem. Na szczęście załodze medycznej nic się nie stało. Zwierzę natomiast padło na miejscu. Wysokomazowieccy policjanci szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.
 • 300-kilogramowy łoś na drodze. Dwie osoby ranne

  W nocy z niedzieli na poniedziałek, na trasie Warszawa-Terespol, na drodze A2 w okolicach Worońca, doszło do zderzenia samochodu osobowego z 300-kilogramowym łosiem.

Filmy - Łoś (21)

 • Niespodziewane spotkanie na drodze

  Szwedzka para wracała samochodem z ryb, gdy napotkała na drodze na przebiegającego łosia. Gdy wydawało się już, że to koniec przygód, po chwili w tym samym kierunku przebiegł niedźwiedź. (STORYFUL/x-news)
 • Zakradł się na podwórko, by... pobawić się piłką

  Łoś wpadł na podwórko jednego z domów i zaintrygowany piłką, zaczął się nią bawić. Finał?
 • Z drogi, bo łoś biegnie! Zwierzę zaskoczyło kierowców poruszających się po drodze w stanie Utah

  Kierowcy jadący drogą w Big Cottonwood Canyon w stanie Utah byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Poruszał się po niej łoś, który niewzruszony przejeżdżającymi samochodami biegł przed siebie. Aby zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczeństwo, łosia eskortowała policja. (STORYFUL/x-news)
 • Agresywny łoś ścigał narciarzy na stoku

  Zaciekawiony łoś zakłócił zjazd narciarzy na stoku w Kolorado. Nagranie pokazuje byka stojącego blisko trasy narciarskiej. Łoś zaczyna szarżować w momencie, kiedy narciarze zaczynają zjeżdżać w dół stoku. Jak przyznaje autorka nagrania Lauren Drogdvold, łoś stał tuż przy stoku i przyglądał się narciarzom. Po chwili zaczął ich gonić. Lauren nie była w stanie uciec przed agresywnym zwierzęciem, więc schowała się za drzewo. Chwilę później łoś zniknął w zaroślach. (STORYFUL/x-news)