lokomotywa

Artykuły - Lokomotywa (57)

 • PKP Intercity wyjeżdżają nowymi Griffinami

  PKP Intercity wyjeżdżają nowymi Griffinami

  PKP Intercity własnie otrzymało 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania tych maszyny. Flota PKP wzbogaciła się o lokomotywy elektryczne produkcji NEWAG S.A. To realizację podstawowej, wartej ponad 367 mln zł części umowy. Nowe lokomotywy będą prowadzić składy z Warszawy do Kijowa, Bydgoszczy, Poznania, Chełma, Szczecina i Kołobrzegu.
 • Pierwsze hybrydowe lokomotywy Vectron Dual Mode

  Pierwsze hybrydowe lokomotywy Vectron Dual Mode

  Przewoźnik Railsystems RP złożył zamówienie na dwie lokomotywy Vectron Dual Mode od spółki Siemens Mobility. Jest to pierwsze zamówienie na nowe lokomotywy, które mogą działać zarówno jako pojazdy spalinowe, jak i elektryczne. Siemens Mobility pokazał to rozwiązanie po raz pierwszy podczas targów InnoTrans 2018.
 • Nowa lokomotywa Vectron trafia do Polski

  Nowa lokomotywa Vectron trafia do Polski

  Firma Cargounit, będąca niezależnym operatorem wynajmu lokomotyw towarowych, powiększyła swoją flotę o nowoczesną, wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron. Lokomotywa została przekazana przez producenta podczas testów na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Lokomotywa Cargounit będzie jeździć w barwach LOTOS Kolej.
 • Nowa lokomotywa Siemens - Vectron Dual Mode

  Nowa lokomotywa Siemens - Vectron Dual Mode

  Vectron Dual Mode to najnowsza lokomotywa Siemens, która już wkrótce może odmienić także polską kolej.
 • Lech Poznań. Lokomotywa stanęła przed stadionem w Poznaniu

  Lech Poznań. Lokomotywa stanęła przed stadionem w Poznaniu

  Ważąca ok. 130 ton lokomotywa, będąca symbolem piłkarskiego klubu Lech, została oficjalnie odsłonięta i ochrzczona w niedzielę przed poznańskim stadionem. Uroczystości, która odbyła się przed meczem z Wisłą Kraków, przyglądało się kilka tysięcy kibiców.
 • Lokomotywa przy Bułgarskiej - Lech Poznań doczekał się pomnika

  Lokomotywa przy Bułgarskiej - Lech Poznań doczekał się pomnika

  Prawdziwy peron, a na nim wyjątkowy, ważący ponad 130 ton parowóz - taki symbol pojawi się za miesiąc tuż obok stadionu przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Uroczyste otwarcie - 16 października tuż przed meczem z Wisłą Kraków.
 • Po 106 latach od katastrofy na dnie jeziora odnaleziono pociąg

  Po 106 latach od katastrofy na dnie jeziora odnaleziono pociąg

  Odkryto ostatnie miejsce spoczynku pociągu towarowego, który wykoleił się ponad 100 lat temu w pobliżu Schreiber w Ontario. Wagony i lokomotywę znalazła grupa pasjonatów na dnie Lake Superior.
 • Zabytkowa angielska lokomotywa, "Latający Szkot", znów wyjechała na tory

  Zabytkowa angielska lokomotywa, "Latający Szkot", znów wyjechała na tory

  Liczący sobie 93 lata pojazd był pierwszym parowozem, który przekroczył prędkość stu mil, czyli 160 kilometrów na godzinę. Był też pokazywany na Wystawie Imperium Brytyjskiego w Londynie w 1924 roku.
 • Lokomotywa jak robot kolejowy

  Lokomotywa jak robot kolejowy

  Ludzie unikną śmiertelnych wypadków, koksownie i huty ograniczą koszty, polska gospodarka wzbogaci się o kolejną innowację - samodzielnie pracującą lokomotywę. Pojazd wykona manewry na bocznicach kolejowych w hutach i koksowniach, przeciągnie wagony z węglem na miejsce rozładunku, a także autonomicznie podłączy się do składu i uformuje go.
 • Newag wygrał dofinansowanie. Zbuduje wielosystemowego Dragona

  Newag wygrał dofinansowanie. Zbuduje wielosystemowego Dragona

  Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", Newag wkrótce rozpocznie produkcję pierwszej wielosystemowej lokomotywy z platformy Dragon. Producent dostanie wielomilionową dotację na ten cel z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.