Biznes - Łódźkie

Artykuły - Łódźkie (19)

 • Łódzkie eldorado dla inwestorów

  Łódzkie eldorado dla inwestorów

  Według najnowszych danych Metrohouse i Expandera w Łodzi za mieszkania z rynku wtórnego zapłaciliśmy w styczniu średnio o 4,7 proc. więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.
 • Łódzkie nowe mieszkania stają się coraz droższe

  Łódzkie nowe mieszkania stają się coraz droższe

  Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, średnia ofertowa cena nowych lokali w Łodzi wzrosła o 2,8% w porównaniu do III kwartału 2017 r. Za 1 m kw. łódzkiego lokum z rynku pierwotnego, deweloperzy oczekiwali aż 5317 zł.
 • Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  Łódzka ustawa antysmogowa dziurawa jak szwajcarski ser

  W województwie łódzki trwają prace nad uchwałą antysmogową. Jej zapisy sugerują jednak, że chodzi w niej przede wszystkim o to, by pokazać, że politycy "coś" robią, a nie o to, by rozwiązać problem. Uważamy, że takie podejście do sprawy jest oszukiwaniem ludzi czekających na rozwiązanie palącej kwestii, którą jest stan powietrza w województwie, w którym znajduje się pięć z 50 najbardziej zanieczyszczonych pyłem miast Unii Europejskiej.
 • Blisko 400 nowych miejsc pracy w łódzkiej SSE

  Blisko 400 nowych miejsc pracy w łódzkiej SSE

  W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przybędzie ok. 400 miejsc pracy - stworzy je dziewięć firm z branży m.in. budowlanej, AGD i przetwórstwa tworzyw sztucznych, które w czwartek odebrały zezwolenia na prowadzenie działalności w strefie.
 • Łódzkie: Inauguracja nowej perspektywy unijnej z alokacją 9 mld zł

  Łódzkie: Inauguracja nowej perspektywy unijnej z alokacją 9 mld zł

  Ponad 9 mld zł - o 2,6 mld więcej niż w poprzedniej perspektywie - znalazło się w Regionalnym Programie Operacyjnym Łódzkiego na lata 2014-2020. W środę w Łodzi odbyła się inauguracja RPO i ogłoszenie harmonogramu konkursów w ramach nowej perspektywy UE.
 • 19 zezwoleń dla inwestorów wydała w 2013 r. Łódzka SSE

  19 zezwoleń dla inwestorów wydała w 2013 r. Łódzka SSE

  Trzy kolejne zezwolenia na działalność przyznała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W sumie w całym 2013 roku ŁSSE wydała 19 nowych zezwoleń dla firm, które zadeklarowały zainwestowanie ponad 420 mln zł i utworzenie prawie 940 miejsc pracy.
 • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród najlepszych na świecie

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wśród najlepszych na świecie

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie w rankingu Digital Marketing Awards 2012 "fDi Magazine". W rankingu brano po uwagę m.in. wykorzystanie stron internetowych w celu przyciągania inwestorów.
 • ES-SYSTEM oświetli kolejne łódzkie obiekty

  ES-SYSTEM (GPW: ESS), polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, podpisała kolejne umowy na realizację oświetlenia dla łódzkich budynków. Zlecenia o łącznej wartości około 550 tys. zł netto dotyczą: sali koncertowej Akademii Muzycznej oraz budynku hotelowo-biurowego Double Tree by Hilton.
 • Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Łódzka Manufaktura sprzedana za 390 mln euro

  Francuskie firmy Apsys i Euris/Rallye Group sprzedały za 390 mln euro centrum Manufaktura w Łodzi. Nabywcą jest niemiecki Union Investment Real Estate GmbH, który kupił łódzkie nieruchomości na rzecz otwartego funduszu nieruchomości Unilmmo Deutschland.
 • Łódzka Strefa Ekonomiczna chce powiększyć powierzchnię

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna złoży do ministra gospodarki wniosek o powiększenie obszaru swojej działalności o blisko 55 ha. Na tych terenach kilka firm ma zainwestować w sumie ok. 180 mln zł i stworzyć ponad 500 nowych miejsc pracy.