Lódź

Artykuły - Lódź (186)

 • Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Ratują Pałac Steinertów w Łodzi

  Trwa remont zabytkowego Pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.
 • Nieznane oblicze wojny

  Nieznane oblicze wojny

  Ulica Przemysłowa w Łodzi - ten adres powinniśmy dobrze zapamiętać. Czas bowiem najwyższy uświadomić sobie, co się pod nim kryło: obóz prewencyjny dla młodych Polaków istniejący w latach 1942-1945. Zginęły w nim setki polskich dzieci, o czym jeszcze do dziś mało kto wie. Najwyższy czas poznać i upamiętnić ich losy.
 • Aerosmith w Polsce! Trzecia edycja Impact Festival przeniesiona do Łodzi

  Aerosmith w Polsce! Trzecia edycja Impact Festival przeniesiona do Łodzi

  Przyszłoroczna edycja Impact Festival odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi. Drugą główną gwiazdą imprezy (obok ogłoszonego wcześniej Black Sabbath) będzie amerykański Aerosmith!
 • Peter Gabriel w Łodzi: Koncert potwierdzony

  Peter Gabriel w Łodzi: Koncert potwierdzony

  12 maja 2014 roku w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się zapowiadany już przez nas koncert Petera Gabriela. Były wokalista Genesis przyjedzie do Polski w ramach trasy "Back To Front: So Live 2012-2014" z okazji 25-lecia premiery swojej płyty "So".
 • W Łodzi ma powstać centrum gier komputerowych

  W Łodzi ma powstać centrum gier komputerowych

  Centrum gier "Gaminkubator", które ma wspierać twórców gier komputerowych, ma powstać w Łodzi. Projekt zakłada m.in. utworzenie kierunku studiów dedykowanego tej branży, a także wsparcie finansowe i techniczne firm tworzących gry komputerowe i wideo.
 • Se-ma-for Film Festival w Łodzi

  Se-ma-for Film Festival w Łodzi

  Prawie 250 animacji stop motion z kilkudziesięciu krajów pokazanych zostanie podczas 4. Se-Ma-For Film Festival, który w środę, 9 października, rozpoczyna się w Łodzi. W programie imprezy obok projekcji znajdą się spotkania z twórcami z całego świata, warsztaty i wydarzenia dla najmłodszych.
 • W październiku w Łodzi 3D Image Festival

  W październiku w Łodzi 3D Image Festival

  Międzynarodowy festiwal filmów realizowanych w technologii 3D odbędzie się w październiku w Łodzi. Jego pierwsza edycja dedykowana będzie Alainowi Derobe - jednemu z największych specjalistów europejskich w pracy nad efektami 3D - poinformowała PAP Katarzyna Łuczak z biura prasowego imprezy.
 • W Łodzi kręcą "Małe stłuczki"

  W Łodzi kręcą "Małe stłuczki"

  W Łodzi trwają zdjęcia do "Małych stłuczek" - filmu fabularnego reżyserowanego przez duet absolwentów łódzkiej "filmówki": Ireneusza Grzyba i Aleksandrę Gowin. W głównych rolach występują: Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz i Szymon Czacki.
 • System Of A Down w Atlas Arenie w Łodzi

  System Of A Down w Atlas Arenie w Łodzi

  15 lat po pamiętnym występie przed Slayerem w Katowicach do Polski powraca grupa System Of A Down. Amerykanie dziś (wtorek, 13 sierpnia) zagrają w Atlas Arenie w Łodzi.
 • Dlaczego nie powstało Nowe Centrum Łodzi?

  Dlaczego nie powstało Nowe Centrum Łodzi?

  Warszawska publiczność zobaczy film dokumentalny Leszka Ciechońskiego "Tumult nad Łodzią", opowiadający o niezrealizowanych planach budowy Nowego Centrum Łodzi. Pokaz z udziałem m.in. Davida Lyncha i Franka Gehry'ego odbędzie się w poniedziałek w kinie Atlantic.