InteriaTV - lodowiec

Filmy - Lodowiec (4)

 • 40-metrowa góra lodowa oddzieliła się od lodowca na Antarktydziee

  Ogromna góra lodowa wielkości 10-piętrowego bloku oddzieliła się od lodowca Williama na Antarktyce. Cielenie się lodowca zarejestrowali naukowcy znajdujący się na statku badawczym James Clark Ross. Ich zdaniem oderwany kawałek lodowca mógł mieć ok. 40 metrów długości i ważyć tysiące ton. (STORYFUL/x-news)
 • Mariusz Potocki bada piaski na pustyniach i lodowce. Jak wygląda jego praca?

  Mariusz Potocki to polski geograf, glacjolog i fotograf, który bada pustynie i lodowce. Dlaczego naukowiec wspiął się na Mount Everest i po co przywiózł do polski piasek z pustyni Gobi? Jak wygląda jego praca? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ewakuacja na Grenlandii. Odpadł kawał góry lodowej

  Przeprowadzono ewakuacje mieszkańców z miejscowości Innaarsuit na wybrzeżu Grenlandii, po tym, jak odłamał się ponad 90-metrowy fragment góry lodowej. Do zdarzenia doszło 12 lipca ok. 100 metrów od brzegu. (STORYFUL/x-news)
 • Ten widok powala! To zdarza się bardzo rzadko!

  Uważa się, że 90 proc. masy lodowca znajduje się pod wodą. Tym bardziej zadziwiające i zaskakujące jest to zjawisko, którego świadkami byli ludzie, którzy przebywali w Chugach National Forest, na Alasce. Oto wierzchołek góry lodowej, który zaczyna się przewracać, ujawniając prawie trzy razy większą powierzchnię. Przy okazji wywołuje też olbrzymie fale.