• Polski dokument wygrywa w Lipsku

Polski dokument wygrywa w Lipsku

Film dokumentalny "Fabryka wódki" polskiego reżysera Jerzego Śladkowskiego, wspólna produkcja trzech krajów - Polski, Szwecji i Niemiec, zdobył nagrodę Złotego Gołębia na 53. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku.
  • ME: Drużyna szpadzistów na ósmym miejscu

Polscy szpadziści zajęli ósme miejsce w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw Europy w Lipsku. To ich najgorszy występ w tej imprezie od 2003 roku.
  • Polskie szpadzistki drużynowymi mistrzyniami Europy

Polskie szpadzistki po raz pierwszy w historii zostały mistrzyniami Europy. W finale turnieju drużynowego w Lipsku pokonały Włoszki 35:30.
  • Zawrotniak na podium ME w szermierce

Zawrotniak na podium ME w szermierce

Radosław Zawrotniak zdobył brązowy medal szermierczych mistrzostw Europy w Lipsku w turnieju indywidualnym szpadzistów. W półfinale przegrał z Francuzem Jeanem-Michelem Lucenayem 11:15.
  • Rekordowa obsada ME w szermierce w Lipsku

Dwudziestu pięciu polskich szermierzy wystąpi w mistrzostwach Europy, które w sobotę rozpoczną się w Lipsku. Impreza będzie mieć rekordową obsadę - zgłoszono 425 zawodników z 40 krajów.
  • Mityng w Lipsku: Leszczyńska czwarta na 800 m

Agnieszka Leszczyńska (KB Sporting Międzyzdroje) wynikiem 2.05,01 zajęła czwarte miejsce w biegu na 800 m w mityngu Erdgas w Lipsku. Zwyciężyła Ukrainka Tatiana Pietliuk - 2.02,01.
  • INEA dwukrotnie przegrała w Lipsku

Koszykarki INEI AZS Poznań w ostatni weekend spędziły w Lipsku, gdzie rozegrały dwa mecze z miejscowym BBV Leipzig. Poznanianki przegrały oba - w sobotę 65:80 (49:39), a dzień później 72:78 (40:40). Akademiczki grały bez kontuzjowanej już wcześniej Elizy Gołumbiewskiej.
  • Niemcy: Odsłonięto pomnik polskich ofiar wojny w Lipsku

Pomnik poświęcony polskim ofiarom II wojny światowej uroczyście odsłonięto dziś po południu w Lipsku, w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu wojny.
  • Przed ME w pięcioboju nowoczesnym

Od 25 do 30 czerwca o medale mistrzostw Europy rywalizować będą w Lipsku pięcioboiści nowocześni. Po słabszym występie przed rokiem w Moskwie sztab trenerski ze Stanisławem Pytlem na czele liczy na poprawę wyników.
  • "Depesze" wrócili na trasę

"Depesze" wrócili na trasę

Po miesięcznej przerwie na trasę "The Tour Of Universe" powróciła grupa Depeche Mode. Podczas koncertu w Lipsku wokalista Dave Gahan podziękował fanom za wsparcie podczas jego kłopotów ze zdrowiem.