Fakty - linie lotnicze

Artykuły - Linie lotnicze (67)

 • Pasażerowie linii Ryanair porzuceni na niemieckim lotnisku

  Pasażerowie linii Ryanair porzuceni na niemieckim lotnisku

  "Wróćcie do domu na własną rękę" - takie słowa usłyszeli od przewoźnika pasażerowie lotu z Dublina do Wrocławia, który został przekierowany do Berlina - podaje "The Independent". Samolot lądował na niemieckim lotnisku z powodu złej pogody.
 • ​Muzułmanka oskarża linie lotnicze o dyskryminację

  ​Muzułmanka oskarża linie lotnicze o dyskryminację

  Tahera Ahmad z uniwersytetu w Chicago opisała na Facebooku przykrość, jaka spotkała ją na pokładzie samolotu linii United Airlines. Jej post rozszedł się po sieci wirusowo, a użytkownicy zapowiadają bojkot linii.
 • PE: Ułatwienia dla pasażerów linii lotniczych

  Parlament Europejski chce, żeby pasażerowie linii lotniczych otrzymywali odszkodowania za odmówienie przyjęcia na pokład lub opóźnienia samolotów. Wszelkie reklamacje miałyby być załatwiane w specjalnym centrum obsługi klienta. Europosłowie przyjęli projekt regulacji w tej sprawie.
 • Chiny - światowy lider lotniczych opóźnień

  Chiny - światowy lider lotniczych opóźnień

  Bardzo dynamicznie rozwijający się chiński rynek lotniczy jest już drugi co do wielkości na świecie, jednak w kategorii opóźnień przypada mu zaszczytne pierwsze miejsce. Duża w tym zasługa restrykcyjnych przepisów i kontrolowania przestrzeni powietrznej przez wojsko.
 • "European Voice": Bitwa UE z Rosją w powietrzu

  Unii Europejskiej grozi kolejna wojna w obronie danych pasażerów linii lotniczych. Najpierw Wspólnota stoczyła ją ze Stanami Zjednoczonymi, teraz będzie musiała zrobić to samo z Rosją. O sprawie donosi na pierwszej stronie tygodnik "European Voice".
 • ​W. Brytania: Zarzuty dla dwóch pasażerów pakistańskiego samolotu

  ​W. Brytania: Zarzuty dla dwóch pasażerów pakistańskiego samolotu

  Zarzuty zagrożenia bezpieczeństwu samolotu postawiono w Wielkiej Brytanii dwóm pasażerom w związku z incydentem na pokładzie lecącej z Lahaur pakistańskiej maszyny, którą w piątek zawrócono znad Manchesteru i zmuszono do lądowania na londyńskim Stansted.
 • Tanie linie lotnicze wprowadzą połączenie między Polską a Izraelem

  Tanie linie lotnicze wprowadzą połączenie między Polską a Izraelem

  Ryanair chce wprowadzić połączenie lotnicze między Polską a Izraelem, by umożliwić izraelskim dzieciom wizytę w KL Auschwitz.
 • Rosjanie apelują, aby nie latać nad Syrią

  Rosjanie apelują, aby nie latać nad Syrią

  Rosyjska Agencja Lotnicza skrytykowała linię lotniczą, której samolot został wczoraj ostrzelany nad Syrią. Przedstawiciele Rosawiacji przypomnieli, że już 28 lutego opublikowali dyrektywę rekomendującą zrezygnowanie z tego korytarza powietrznego.
 • American Airlines zawieszają loty

  Linie lotnicze American Airlines zawiesiły wszystkie loty z powodu kłopotów z komputerowym systemem rezerwacji. Firma oświadczyła, że pracuje nad tym, by rozwiązać te problemy tak szybko, jak to możliwe. American Airlines zapewniają też, że pasażerowie, którzy chcą zmienić rezerwację, mogą to zrobić bezpłatnie. Odwołano ponad 520 lotów.
 • 12-latek bez biletu wsiadł do samolotu i poleciał do Malagi

  12-latek bez biletu wsiadł do samolotu i poleciał do Malagi

  Belgijskie linie lotnicze Jetairfly zapowiedziały, że przeprowadzą dochodzenie w sprawie 12-letniego chłopca, który wsiadł do ich samolotu bez biletu i dokumentów. Firma chce też ukarania obsługi lotniska w Zaventem, która mimo przeprowadzenia dwóch kontroli wpuściła dziecko na pokład maszyny odlatującej do Malagi.