liderzy

Artykuły - Liderzy (11)

 • Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Równowaga w małym przedsiębiorstwie, czyli o roli lidera

  Połączenie wiedzy merytorycznej z zakresu zarządzania z rozwojem osobistym staje się podstawą kierowania małymi przedsiębiorstwami. Ciągły rozwój pozwala natomiast na rozgraniczenie kwestii osobistych i zawodowych, czyniąc liderów bardziej efektywnymi.
 • Czy warto kształtować liderów?

  Czy warto kształtować liderów?

  Przy okazji rozważań na temat dróg przywództwa pojawia się odwieczny dylemat - czy przywódcą trzeba się urodzić, czy można się nim stać, świadomie rozwijając pewne zachowania i umiejętności?
 • Pracodawcy RP: Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w sprawie działań liderów związków w JSW. Oni demolują kraj

  Pracodawcy RP: Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w sprawie działań liderów związków w JSW. Oni demolują kraj

  Organizacja Pracodawcy RP złożyła zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach w sprawie złamania ustawy o związkach zawodowych podczas ostatnich wydarzeń wokół Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zarówno przebieg sporu zbiorowego, referendum, jak i ogłoszenie strajku oraz postawione żądania - według organizacji - odbyły się z naruszeniem prawa. Pracodawcy podkreślają, że liderzy związków demolują kraj, broniąc wyłącznie własnych interesów, nie rzadko nie mając poparcia innych pracowników.
 • Kraków Airport Liderem Małopolski

  Kraków Airport Liderem Małopolski

  Krakowskie lotnisko zostało uhonorowane nagrodami Grand Prix i Lidera Inwestycji w plebiscycie Lidera Małopolski zorganizowanym przez "Dziennik Polski". W plebiscycie zostały wyróżnione najlepsze firmy z Małopolski. Statuetki zostały wręczone podczas I Forum Przedsiębiorców, poświęconego wykorzystaniu środków unijnych.
 • BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  BCC nagrodził liderów polskiego biznesu

  Podczas gali Business Centre Club (BCC) w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie, 11 firm otrzymało tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Nagrody specjalne otrzymali b. szef MON Janusz Onyszkiewicz, b. wicepremier Janusz Steinhoff oraz b. premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.
 • Polska wezwana do pełnienia roli lidera regionu

  Polska wezwana do pełnienia roli lidera regionu

  Toomas Hendrik Ilves, prezydent Estonii, podczas krakowskiej konferencji organizowanej przez Instytut Studiow Strategicznych, wezwał Polskę do pełnienia roli lidera w Europie Środkowej.
 • M. Goliszewski: Nie wierzę w rozpad strefy euro

  M. Goliszewski: Nie wierzę w rozpad strefy euro

  Większe bezrobocie i zadłużenie, a nawet konflikty między państwami - to możliwe skutki rozpadu strefy euro. Zdaniem Marka Goliszewskiego, prezesa BCC, żadne państwo nie jest na to przygotowane. - Turbulencje będą, ale wytrzymajmy jeszcze trochę - radzi ekonomista.
 • Liderzy The Rolling Stones pogodzili się!

  Liderzy The Rolling Stones pogodzili się!

  Jeszcze do niedawna ze sobą nie rozmawiali. Jednak Mick Jagger i Keith Richards z The Rolling Stones po raz kolejny zakopali topór wojenny.
 • "Ssss" liderów Depeche Mode

  "Ssss" liderów Depeche Mode

  Vince Clarke i Martin Gore ujawnili szczegóły wspólnie nagranego albumu.
 • Polak, dobry lider na czas kryzysu

  Polak, dobry lider na czas kryzysu

  Sytuacja na rynku mocno weryfikuje postawy i oczekiwania top menedżmentu. W oddziale międzynarodowej korporacji szef "z importu" już nie jest wcale lepszy niż Polak. Z kolei nasi menedżerowie częściej wygrywają w konkursach o zagraniczne wysokie stanowiska. Udowodnili, że w kryzysie są zdeterminowani, mają dobre pomysły i dobre wyniki.