liban

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Liban (Film (2009)[Lebanon] Reż.Samuel Maoz) ,

Artykuły - Liban (128)

 • MSZ ostrzega przed podróżami do Libanu

  MSZ ostrzega przed podróżami do Libanu

  Z powodu wysokiego ryzyka ataków terrorystycznych w miejscach odwiedzanych przez turystów MSZ zaleca polskim obywatelom powstrzymanie się od podróży do Libanu, m.in. na pogranicze libańsko-syryjskie, libańsko-izraelskie, na przedmieścia Bejrutu oraz w region doliny Bekaa.
 • Liban: Zmarł miejscowy szef Al-Kaidy

  Liban: Zmarł miejscowy szef Al-Kaidy

  Nie żyje szef odłamu Al-Kaidy w Libanie. Jak poinformowały wojskowe władze, Saudyjczyk Madżid al-Madżid zmarł w więzieniu w Bejrucie z powodu niewydolności nerek. Za kratki trafił zaledwie kilka dni temu w związku z zamachami bombowymi w libańskiej stolicy.
 • Liban: Eksplozja na południu Bejrutu; pięć ofiar śmiertelnych

  Liban: Eksplozja na południu Bejrutu; pięć ofiar śmiertelnych

  W południowej dzielnicy Bejrutu doszło w czwartek do silnej eksplozji, w wyniku której zginęło co najmniej pięć osób - poinformowało libańskie ministerstwo zdrowia. Miejsce, w którym nastąpił wybuch, uznawane jest za twierdzę szyickiej organizacji Hezbollah.
 • Wymiana ognia między Izraelem a Libanem

  Wymiana ognia między Izraelem a Libanem

  Wymiana ognia na granicy izraelsko-libańskiej. Najpierw rakiety katiusza z Libanu zostały wystrzelone w kierunku Izraela i wylądowały w polu. Izrael również odpowiedział ostrzałem.
 • Na terytorium Izraela spadły rakiety wystrzelone z Libanu

  Dwie rakiety wystrzelone z Libanu spadły w niedzielę w północnym Izraelu - poinformowała armia izraelska dodając, że odpowiedziała na rakiety ostrzałem. Jest to drugi w grudniu incydent na granicy izraelsko-libańskiej.
 • Liban: Potężna eksplozja w Bejrucie. Rośnie liczba ofiar

  Liban: Potężna eksplozja w Bejrucie. Rośnie liczba ofiar

  Były libański minister finansów Mohammed Szatah, przeciwnik syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, zginął w piątek w eksplozji w centrum libańskiej stolicy, Bejrucie. Poza nim zginęło również co najmniej czterech innych ludzi.
 • HRW: Uchodźczynie z Syrii wykorzystywane seksualnie w Libanie

  HRW: Uchodźczynie z Syrii wykorzystywane seksualnie w Libanie

  Kobiety, które uciekły z Syrii przed trwającym tam konfliktem zbrojnym do sąsiedniego Libanu, były tam seksualnie wykorzystywane przez pracodawców, gospodarzy, a nawet pracownika lokalnej organizacji pomocowej - poinformowali w środę obrońcy praw człowieka.
 • Liban: Eksplozje przy ambasadzie Iranu w Bejrucie, są zabici

  Liban: Eksplozje przy ambasadzie Iranu w Bejrucie, są zabici

  Irański attache kulturalny zmarł wskutek ran odniesionych podczas wtorkowego podwójnego zamachu˙bombowego na ambasadę Iranu w Bejrucie - podał ambasador Gazanfar Roknabadi. W ataku zginęły 23 osoby, a 146 zostało rannych.
 • Libia: Trzydniowy strajk generalny w Trypolisie

  Władze miejskie Trypolisu ogłosiły w sobotę wieczorem trzydniowy strajk generalny w tym mieście na znak żałoby i solidarności z rodzinami ofiar piątkowych starć, jakie wybuchły po protestach mieszkańców Trypolisu przeciw stacjonującej w mieście zbrojnej milicji.
 • "Szykują się do wojny". Zaostrzono środki bezpieczeństwa

  "Szykują się do wojny". Zaostrzono środki bezpieczeństwa

  Syria, Iran i libański Hezbollah rozpoczęły wspólne przygotowania do odparcia amerykańskiego ataku - informują media w Libanie. Z kolei władze Libanu dodatkowo zaostrzyły środki bezpieczeństwa w kraju, zwłaszcza w rejonie ministerstw i placówek dyplomatycznych.

Filmy - Liban (2)

 • Ten kraj stał się narkotykową potęgą!

  W cieniu wojny, jaka toczy się w Syrii, w sąsiednim Libanie kwitnie narkotykowy biznes. Jego siłę napędową stanowią syryjscy uchodźcy, którzy w ojczyźnie przymierali głodem. Produkcja marihuany i haszyszu - choć nielegalna - jest bardzo dochodowa... Co bardziej przedsiębiorczy handlarze są w stanie zarobić nawet półtora miliona dolarów rocznie!
 • Przemoc fizyczna i seksualna. Tak wygląda ich dzieciństwo

  Mali syryjscy uchodźcy bezpowrotnie stracili dzieciństwo. W Libanie przebywa już blisko pół miliona dzieci, które zbiegły ze swojej ojczyzny, ogarniętej krwawym konfliktem. Wiele z nich pracuje ponad siły, by utrzymać swoich bliskich. W miejscu pracy i na ulicy często są narażone na przemoc seksualną. - Właściciel sklepu, w którym pracowałam, chciał, żebym została jego żoną. Musiałam stamtąd uciekać - żali się kilkunastoletnia Reem.