Lew

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Lew ,

Artykuły - Lew (176)

 • Bułgarski lew i chorwacka kuna włączone do ERM II

  Bułgarski lew i chorwacka kuna włączone do ERM II

  Bułgaria i Chorwacja bliżej strefy euro. Dziś oba kraje zostały włączone do mechanizmu kursu walutowego ERM II. To pierwszy etap przyjęcia euro. Zdaniem ekspertów finale przyjecie ma się dokonać w 2023 roku.
 • W. Brytania: Lew na wolności? Widziano go i słyszano ryk

  Brytyjska policja sprawdza informacje o pojawieniu się lwa w hrabstwie Essex we wschodniej Anglii.
 • Pies jak lew

  Pies jak lew

  Pochodzenie leonbergera nie jest do końca poznane. Na przełomie lat 30. i 40. XIX w. w Niemczech, w miasteczku Leonberg położonym nieopodal Stuttgartu, ówczesny rajca miejski Henrich Essig rozpoczął prace nad stworzeniem nowej rasy psów, które wyglądem przypominałyby lwa - herb Leonbergu.
 • Zwierzaki przeciwko ludziom w 3D

  Zwierzaki przeciwko ludziom w 3D

  Surykatka, lew oraz inne zwierzaki świata wyruszają do walki o wodę... Sprawcami suszy są ludzie. Czy zwierzakom uda się przywrócić spokój w naturze? Tego dowiemy się oglądając zabawny animowany film "Safari 3D".
 • Marcin Gortat walczył jak lew

  Marcin Gortat walczył jak lew

  Wychodzący na Florydzie dziennik "Orlando Sentinel" porównał akcje Marcina Gortata w zwycięskim meczu Orlando Magic z Atlanta Hawks (93:89) do parady bramkarskiej. Magic odnieśli piątą wygraną w koszykarskiej lidze NBA, w czym Polak miał duży udział.
 • Lew salonowy

  Lew salonowy

  W profesjonalnym salonie fryzjerskim co jakiś czas farbujesz, ścinasz czy stylizujesz włosy. Jednak Twoje włosy wymagają także stałej starannej pielęgnacji. Teraz eksperci Syoss zapewniają ci profesjonalną pielęgnację włosów w domu.
 • Nie poskramiajcie Samuela Eto'o

  Nie poskramiajcie Samuela Eto'o

  Wciąż prowokowany i kwestionowany, choć jest jednym z najwybitniejszych graczy, jakich wydała Afryka. Nieposkromiony lew Samuel Eto'o znów wkracza na wojenną ścieżkę, a to znaczy, że rywale powinni się bać.
 • 12 kolejnych osób z zarzutami w śledztwie w sprawie Lwa R.

  12 osób usłyszało bądź usłyszy w najbliższych dniach zarzuty korupcyjne w sprawie, w której podejrzany jest m.in. producent filmowy Lew R., czyli śledztwie dotyczącym korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej. Zarzuty nie dotyczą jednak odraczania wykonania kar dla przestępców.
 • Trybunał w Strasburgu zajmie się sprawą Rywina

  Trybunał w Strasburgu zajmie się sprawą Rywina

  Trybunał w Strasburgu chce wiedzieć jakie warunki miał Lew Rywin w więzieniu i czy otrzymywał należytą pomoc medyczną, a także - ze względu na rozgłos medialny i powołanie komisji parlamentarnej - czy jego sprawa była rozpatrywana przez niezależny sąd.
 • Skręcał w lewo i...

  Skręcał w lewo i...

  W końcu sierpnia 2009 r. miałem wypadek drogowy, w którym, na całe szczęście, nikt nie ucierpiał. Ucierpiały pojazdy. Cierpię moralnie teraz ja a i na pewno ucierpi reputacja wymiaru sprawiedliwości. (*)

Filmy - Lew (15)

 • Czy to lew-miniaturka? Spodoba ci się

  To prawdziwy król zwierząt i władca rozległej sawanny. Potężny lew o bujnej grzywie! Zaraz, zaraz... Coś tu chyba nie gra.
 • Młody lew przestraszył psa. Zrobił to jak zawodowiec!

  Jest jedno miejsce, gdzie dzikie koty i zwierzęta domowe żyją w harmonii. Mowa o ośrodku treningowym dla zwierząt Cornellskop w Republice Południowej Afryki. Ośrodek zajmuje się opieką i treningiem dzikich zwierząt do udziału m.in. w filmach. Czasem jednak i tam zdarzają się przyjacielskie kuksańce. Niezłego stracha większemu koledze napędził młody lew. Zwierzak skradał się cichutko i podszedł niczego niespodziewającego się psa. Jego reakcja zaskakuje!
 • Podszedł zbyt blisko klatki. To był błąd

  Turysta podszedł zbyt blisko klatki lwa, który był w trakcie obiadu. Po chwili, zwierzę skoczyło prosto do siatki. Nagrywający może mówić o niezwykłym szczęściu.
 • Z tym lwem lepiej nie zadzierać

  Dzisiaj lew ma zdecydowanie gorszy humor. Lepiej z nim nie zadzierać.