Leszek Miller

Synonimy:
Miller Leszek,
Inne znaczenia:
Leszek Miller ,

Artykuły - Leszek Miller (514)

Filmy - Leszek Miller (67)

 • Miller w Porannej rozmowie RMF (13.06.18)

  „Byłem tylko raz w Korei Północnej. Spotkałem się z Kim Ir Senem w 1989 roku. To była krótka, ale istotna rozmowa. Był w dobrej formie, tryskał humorem, energią. Teraz stała się rzecz istotna i ważna, choć dalszy ciąg jest pod znakiem zapytania. Trzeba podziwiać zarówno odwagę Donalda Trumpa, jak i Kim Dzong Una, bo pewnie jeden i drugi będą mieli z tego powodu różne wewnętrzne problemy” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Leszek Miller, komentując szczyt w Singapurze z udziałem przywódców USA i Korei Północnej. Były premier skomentował także kwestię tzw. listy Tuska w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Ja na razie się nigdzie nie wybieram, jestem związany z SLD, ale bardzo mnie interesuje czy premier Donald Tusk bierze tę ewentualność pod uwagę, więc z napięciem oczekuję na oświadczenie w tej sprawie” – podkreślił. „Nie zamierzam brać udziału w tym referendum. Ja znam te pytania. Jedno z nich uważam za istotne (…) – to jest pytanie, gdzie prezydent pyta, czy naród uważa, czy jego kompetencje dotyczące zwierzchnictwa nad armią i polityki zagranicznej powinny zostać zwiększone” – w ten sposób Leszek Miller odniósł się z kolei do zaprezentowanych wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę 15 pytań referendalnych. „Poważni ludzie nie powinni zajmować się pytaniami referendalnymi prezydenta Dudy (.). Mam nadzieję, że to referendum się w ogóle nie odbędzie” – dodał.
 • Miller o "5" Morawieckiego: Jak słyszę, że każde dziecko ma dostać 300 zł, czemu mam nie klaskać

  "Jeśli słyszę, że każde dziecko ma otrzymać 300 złotych w momencie rozpoczynania roku szkolnego, to dlaczego miałbym nie klaskać?" - mówi Leszek Miller w Popołudniowej rozmowie w RMF FM pytany o ocenę obietnic złożonych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy. Stwierdza jednak, że „w wystąpieniu pana premiera był groch z kapustą. Były rzeczy ciekawe, były rzeczy zbędne i były rzeczy tak populistyczne, że żaden człowiek nie powinien ich mówić". Gość Marcina Zaborskiego dodaje: „Ten festiwal obietnic, to wołanie: "Sezamie otwórz się", jest podyktowane strachem PiS-u przed spadającymi sondażami”.
 • Leszek Miller: Gdzie polityka wchodzi na salę sądową, sprawiedliwość wychodzi tylnymi drzwiami

  „Z doświadczenia wiem, że tam, gdzie polityka wchodzi na salę sądową, sprawiedliwość wychodzi tylnymi drzwiami” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były premier Leszek Miller. W internetowej części gość Marcina Zaborskiego był pytany o zatrzymanie sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego i o sprawę postawionych temu politykowi korupcyjnych zarzutów. „Nie chciałbym brać racji żadnej ze stron (…). Wydaje mi się, że nie po to PiS tak polityzuje wymiar sprawiedliwości, żeby było mniej polityki w sądach. Będzie w sądach więcej polityki” – stwierdza Leszek Miller.
 • Miller w Porannej rozmowie RMF (27.03.18)

  Mamy wzrost napięcia w stosunkach z Rosją, z czego nie należy się cieszyć – podkreśla w Porannej rozmowie w RMF FM Leszek Miller. „Jeżeli nie współpraca, to jaka jest alternatywa? Powrót do zimnej wojny? Wolałbym, żebyśmy dążyli do odprężenia” – mówi gość Roberta Mazurka. Były premier przyznaje, że Europa musiała zareagować na otrucie Siergieja Skripala. „Dobrze się stało, że Europa zareagowała wspólnie” – zauważa Miller. Przypomina, że 15 lat temu, w przypadku interwencji w Iraku, Europa „popękała”. Według niego w ostatnich latach polskie władze – niezależnie czy te zdominowane przez PO, czy przez PiS – raczej eksponowały swoją niechęć do Rosji. „ Smoleńsk jest swego rodzaju cezurą, potem było już tylko gorzej. Dzisiaj nie ma żadnego dialogu między władzami Polski i Rosji” – uważa Miller.