Leszek Miller

Synonimy:
Miller Leszek,
Inne znaczenia:
Leszek Miller ,

Artykuły - Leszek Miller (516)

Filmy - Leszek Miller (94)

 • Miller: Propozycja okrągłego stołu oświatowego jest co najmniej humorystyczna

  „Propozycja okrągłego stołu (oświatowego) jest co najmniej humorystyczna” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM były premier Leszek Miller. „Gdyby rząd chciał zachowywać się poważnie, to nie wymyślałby niepotrzebnych dekoracji w postaci okrągłego stołu, tylko wykorzystałby istniejące możliwości dialogu. Jest np. Rada Dialogu Społecznego, umocowana ustawą i niech wreszcie ta rada zacznie funkcjonować, bo ona została do tego zbudowana, żeby rozwiązywać tego rodzaju konflikty” – podkreślił. „Ja uważam, że postulaty strajkujących są słuszne i strajk jest słuszny. Natomiast cieszę się, że nauczyciele też starają się zmniejszyć dolegliwości, które dotyczą chociażby maturzystów. To jest bardzo poważna, obywatelska postawa” – mówił rozmówca RMF FM. "Gdyby PiS naprawdę chciał, a myślę, że o tym myśli - by wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej - to potrzebne są tylko tylko trzy decyzje: Pierwsza - uchwała Rady Ministrów. Dwa: zatwierdzenie tej uchwały przez Sejm i Senat. Trzy: Podpis pana prezydenta" - mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Leszek Miller. Jak przekonywał były premier i kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, taki proces nie musiałby być długotrwały. "Wola naczelnika państwa jest egzemplifikowana przez prezydenta w ciągu 48 godzin" - ocenił. Robert Mazurek pytał swojego gościa również o europejskie aspiracje Ukrainy. Czy ten kraj ma szanse wejść do Unii Europejskiej? "My, żeby to uczynić, musieliśmy ciężko pracować przez wiele lat. Musieliśmy zmienić prawo, pozbyć się podejrzeń, że nie jesteśmy krajem do końca demokratycznym. Musieliśmy udowodnić, że zasługujemy po prostu na wejście do UE" - mówił Miller. Podkreślał, że ten proces czeka też naszych wschodnich sąsiadów. "(Muszą udowodnić, że - red.) zasługują - w tym sensie, że nie mają korupcji, oligarchów, którzy rządzą krajem i są w stanie zaadaptować pełne prawodawstwo UE" - uznał gość RMF FM.
 • Miller: Dinozaury wyginęły, ale jaskiniowcy zostali

  Leszek Miller odniósł się do żartów na temat wypowiedzi Ewy Kopacz o rzucaniu kamieniami w dinozaurów. Dodał również, że "młodzi biegną szybciej, ale ci starsi wiedzą dokąd".
 • Miller: "Debate in a foreing language is a stupid idea"

  Leszek Miller odpowiada na zaproszenie Zdzisława Krasnodębskiego do debaty w obcym języku. Zdaniem byłego premiera taki pomysł jest niedorzeczny i dodaje, że w innych krajach taki rodzaj debaty byłby politycznym końcem kandydata.
 • Leszek Miller o "Piątce Kaczyńskiego": Rozróżniam politykę rozdawnictwa od polityki socjalnej

  Nie popieram "Piątki Kaczyńskiego" – powiedział Leszek Miller, gość Porannej rozmowy w RMF FM. "Lewicowość oznacza, że pomagamy przede wszystkim najbiedniejszym" – wyjaśniał były premier. "Ja rozróżniam politykę rozdawnictwa od polityki socjalnej. Polityka rozdawnictwa polega na tym, że pieniądze budżetowe przekazujemy wszystkim po równo, niezależnie od tego czy ktoś jest milionerem, czy ktoś jest biednym. Lewicowa polityka socjalna polega na tym, że przekazujemy pieniądze najbiedniejszym, tym którzy ich najbardziej potrzebują" – mówił. Leszek Miller jednocześnie przyznał, że jest zwolennikiem 500 Plus na pierwsze dziecko. "Jestem, chociaż uważam, że należałoby modyfikować ten system w kierunku transferu pieniędzy dla rodzin najbardziej potrzebujących" - oświadczył. Dodał, że jeśli w budżecie są dodatkowe pieniądze, to powinno się je przekazać na podwyższenie płac minimalnych. "Pracownicy w Polsce za mało zarabiają" - mówił. Związki partnerskie? "Oczywiście, że to akceptuję" - powiedział. Przypomniał, że w poprzedniej kadencji Sejmu w imieniu SLD zgłosił projekt ustawy o związkach partnerskich. Na pytanie, czy akceptuje małżeństwa homoseksualne, Leszek Miller odpowiedział: "Tak, oczywiście". Nie chciał jednak wchodzi w dyskusję na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Pozwoli pan, że nie będę kontynuował tego tematu, bo Grzegorz Schetyna ma rację. To jest temat, którego nie będzie w programie Koalicji Europejskiej" - wyjaśniał. Tematem Porannej rozmowy w RMF FM były także pieniądze samego Leszka Millera. 5 tys. złotych - tyle wynosi emerytura byłego premiera. "Nie ma specjalnych emerytur dla Prezesów Rady Ministrów, nad czym ubolewam, oczywiście" - mówił nasz gość - "Nie ma żadnych dodatków. To jest normalna emerytura z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych". Miller zapewnił jednak, że nie startuje do europarlamentu dla pieniędzy.