Leopard

Artykuły - Leopard (15)

 • Polskie czołgi wjechały na minę. Nie ma szans na wyremontowanie Leopardów do końca 2020 r.

  Polskie czołgi wjechały na minę. Nie ma szans na wyremontowanie Leopardów do końca 2020 r.

  Od miesięcy kilkadziesiąt rozłożonych na części Leopardów czeka na modernizację. Do końca 2020 r. prawie 150 maszyn miało być już po remoncie. Ten plan jest już niewykonalny.
 • Manewry w Świętoszowie: "Czołgi Leopard dobrze się sprawdzają"

  Dobiegają końca manewry na poligonie w Świętoszowie. To tam ćwiczą Siły Natychmiastowego Reagowania NATO w ramach "Brilliant Jump".
 • Pancerna rewolucja dla polskich Leopardów

  Pancerna rewolucja dla polskich Leopardów

  Polskie czołgi Leopard 2A4 zostaną zmodernizowane przez spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, we współpracy z niemiecką firmą Rheinmetall. Koncern opracował wcześniej pakiet modernizacyjny, skierowany głównie do użytkowników czołgu w wariancie Leopard 2A4, w postaci demonstratora technologii nazwanego roboczo MBT Revolution. Jego koncepcja będzie stanowić podstawę w procesie modernizacji polskich czołgów Leopard 2A4, aczkolwiek dokładna konfiguracja zostanie określona przez zamawiającego i obejmować ma np. polskie systemy obserwacji.
 • Mielecki Leopard ogłosił upadłość

  Mielecki Leopard ogłosił upadłość

  Niestety, pojawiające się od dłuższego czasu pogłoski okazały się prawdą. Leopard Automotive-Mielec Sp. z o.o. postawiona została w stan upadłości.
 • Polsko-polska rywalizacja o Leopardy

  Polsko-polska rywalizacja o Leopardy

  Walka o kontrakt na modernizację czołgów rozegra się między trzema kontrolowanymi przez państwo firmami zbrojeniowymi - informuje "Puls Biznesu".
 • Piotr Radwański: Agnieszka zmierzy się z polsko-niemieckim "czołgiem"

  - Moją córkę czeka ciężki bój w półfinale. Sabina Lisicki ma bodaj najszybszy serwis na świecie. Jeszcze rok temu serwowała piłkę z prędkością 208 km/h, to w ogóle jedna z najsolidniej uderzających dziewczyn. Lisicki to polsko- niemiecki "czołg". Porównałbym ją do "Leopardów" - czołgów, które nasza armia otrzymała od Bundeswehry. Są niemieckie, a zarazem polskie - powiedział w rozmowie z INTERIA.PL ojciec i zarazem pierwszy trener Agnieszki Radwańskiej - Piotr Robert.
 • Polska wyzbyła się militarnych kompleksów

  Polska wyzbyła się militarnych kompleksów

  Nie będzie już tak, jak do tej pory, że firmy nie wywiązywały się z zobowiązań, a były przekonane, że i tak armia kupi ich sprzęt, nawet po terminie. Czas przerwać to koło niechlujstwa – mówi Waldemar Skrzypczak, wiceminister obrony narodowej.
 • Chce rodzić w kostiumie w cętki leoparda

  Chce rodzić w kostiumie w cętki leoparda

  Amerykańska piosenkarka i aktorka Jessica Simpson szuka właśnie ubrania, w którym chciałaby urodzić oczekiwane dziecko. 31-letnia gwiazda jedno wie na pewno - strój musi być w cętki leoparda.
 • Zatrzymani szefowie firmy deweloperskiej

  Zatrzymani szefowie firmy deweloperskiej

  - Pod zarzutami oszukania klientów na ponad 55 mln zł i działania na szkodę firmy deweloperskiej Leopard na polecenie krakowskiej prokuratury zatrzymani zostali byli szefowie firmy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.
 • 20 filmów walczy o Złotego Leoparda

  20 filmów walczy o Złotego Leoparda

  20 produkcji, w tym polsko-rumuński "Crulic - droga na drugą stronę", walczy o nagrodę Złotego Leoparda na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno w Szwajcarii. W filmie holenderskiego reżysera Marco van Geffena "Among us", grają Dagmara Bąk i Natalia Rybicka.

Filmy - Leopard (1)

 • Leopard - niezawodne, pancerne cacko

  W Polsce w Leopardy wyposażona jest 11. Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej z Żagania. Dysponuje ona czterema batalionami czołgów. Dwoma w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej (Leopard 2A4, które będą modernizowane) i dwoma w 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej (Leopard 2A5).