Leonardo da Vinci

Artykuły - Leonardo da Vinci (32)

 • Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  W listopadzie jedyny obraz Leonarda da Vinci znajdujący się w rękach prywatnych, "Zbawiciel świata" - trafi na aukcję powiadomiły rosyjskie media. Cenny obraz przedstawiający Chrystusa należało dotąd do rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa.
 • Leonardo DiCaprio zagra Leonarda Da Vinci

  Leonardo DiCaprio zagra Leonarda Da Vinci

  ​Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika Leonarda Da Vinci w nowym filmie biograficznym.
 • Powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim

  Powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim

  We Włoszech powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim jako 14-letnim genialnym wynalazcy. Jego twórcy ujawnili, że przy projekcie współpracują z jedną z polskich firm producenckich.
 • Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet, tworząc rezerwę, z której można będzie sfinansować m.in. Zakup kolekcji książąt Czartoryskich, w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci.
 • Franco Zeffirelli potomkiem Leonarda da Vinci

  Franco Zeffirelli potomkiem Leonarda da Vinci

  Światowej reżyser filmowy 93-letni Franco Zeffirelli jest potomkiem Leonarda da Vinci - ogłosili w czwartek, 14 kwietnia, twórcy drzewa genealogicznego, którzy odkryli 35 żyjących krewnych geniusza renesansu. Prezentacja odbyła się w miejscowości Vinci koło Florencji.
 • Dobrze zachowany Stradivarius kosztuje grubo ponad 10 mln dolarów

  - Cenne skrzypce to takie, które trudno zdobyć i które brzmią wyjątkowo dobrze. Ale też pięknie wyglądają - opowiada zajmujący się kolekcjonowaniem i handlem skrzypcami Florian Leonhard.
 • Holenderscy studenci chcą zbudować most z lodu

  Holenderscy studenci chcą zbudować most z lodu

  Grupa studentów z Holandii chce zbudować replikę mostu Leonarda da Vinci, tyle że z lodu. Jeżeli im się to powiedzie, będzie to najdłuższy wzniesiony kiedykolwiek obiekt z tego materiału.
 • Dama Leonarda da Vinci bez łasiczki?

  Dama Leonarda da Vinci bez łasiczki?

  Francuski naukowiec Pascal Cotte dowodzi, że słynny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem" pierwotnie znacznie odbiegał od formy, w jakiej znamy go obecnie – informuje BBC.
 • Polska otrzyma miliard euro na program Erasmus+

  Polska otrzyma miliard euro na program Erasmus+

  Polska otrzyma około miliard euro na program Erasmus+. Siedmioletni program Unii Europejskiej działa od stycznia i zastąpił kilka dotychczasowych programów edukacyjnych m.in. "Uczenie się przez całe życie" (Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig) czy "Młodzież w działaniu".
 • Jak wyobrażano sobie wojnę przyszłości?

  Jak wyobrażano sobie wojnę przyszłości?

  Futuryści, inżynierowie, a także zwykli ludzie zastanawiali się, jak będzie wyglądała wojna przyszłości. Ile z ich przepowiedni się spełniło?

Filmy - Leonardo da Vinci (3)

 • Oto prawdziwy kod da Vinci!

  Spuścizna Leonarda da Vinci od wieków budzi silne emocje. W tych dniach geniusz renesansu znów jest przedmiotem ożywionych dyskusji prowadzonych przez historyków i znawców sztuki. Powód? Właśnie dobiega końca renowacja niedokończonego arcydzieła Leonarda – obrazu „Pokłon Trzech Króli”. Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki i sztuki konserwatorskiej specjalistom udało się nie tylko usunąć z obrazu warstwę sadzy, która zalegała na nim od stuleci - ale też odsłonić zachwycające szczegóły warsztatu mistrza. "Pokłon Trzech Króli" skrywa jednak coś jeszcze - obsesję Leonarda, która dla odbiorców dzieła miała na zawsze pozostać tajemnicą...
 • "Demony da Vinci": Niezwykły świat geniusza

  Zniewalająca opowieść o burzliwym życiu i wybrykach przyszłego mistrza Leonarda Da Vinci. Zanim najbardziej błyskotliwy umysł okresu odrodzenia stał się słynnym florenckim malarzem, znalazł się w środku konfliktu między prawdą a kłamstwem, religią a rozumem...
 • "Demony da Vinci": Burzliwe życie geniusza

  Genialnego Leonarda da Vinci gra Tom Riley. Serial to zniewalająca opowieść o burzliwym życiu i wybrykach przyszłego mistrza. Zanim najbardziej błyskotliwy umysł okresu odrodzenia stał się słynnym florenckim malarzem, znalazł się w środku konfliktu między prawdą a kłamstwem, religią a rozumem...