Leonardo da Vinci

Artykuły - Leonardo da Vinci (25)

 • 80 tys. euro za bliski kontakt z Moną Lisą

  80 tys. euro za bliski kontakt z Moną Lisą

  80 tys. euro (355 tys. zł) - to kwota, za którą wylicytowano udział w corocznym badaniu Mona Lisy, a tym samym możliwość obejrzenia z bliska arcydzieła Leonarda da Vinci. Pod młotek poszły również prywatna wycieczka z dyrektorem Luwru i nocna wycieczka po muzeum. Te atrakcje wylicytowano za 38 tys. euro (prawie 170 tys. zł).
 • Rembrandt i da Vinci wcale nie mieli zeza

  Rembrandt i da Vinci wcale nie mieli zeza

  Rembrandt i da Vinci, chociaż tworzyli w różnych stuleciach, mieli jedną wspólną cechę: sposób, w jaki widzieli siebie w lustrze był inny od tego, jak postrzega się większość osób.
 • Zapomniany projekt Leonarda Da Vinci potwierdza jego geniusz

  Zapomniany projekt Leonarda Da Vinci potwierdza jego geniusz

  Naukowcy MIT wydrukowali zapomniany projekt najdłuższego mostu na świecie autorstwa Leonarda Da Vinci. Udowadnia on geniusz mistrza renesansu.
 • "Dama z gronostajem" - tajemnice najcenniejszego obrazu

  "Dama z gronostajem" - tajemnice najcenniejszego obrazu

  "Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem" to pierwsza książka opisująca całościowo historię najcenniejszego dzieła w zbiorach Polski - "Damy z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci. Jej autorka, Katarzyna Bik, to ekspertka przez lata związana z Muzeum Narodowym. Poniżej publikujemy fragmenty publikacji.
 • Leonardo da Vinci miał zeza?

  Leonardo da Vinci miał zeza?

  Czy to zez stoi za tajemnicą wielkiego talentu Leonarda da Vinci?
 • Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  Rosyjski miliarder sprzedaje Leonarda da Vinci

  W listopadzie jedyny obraz Leonarda da Vinci znajdujący się w rękach prywatnych, "Zbawiciel świata" - trafi na aukcję powiadomiły rosyjskie media. Cenny obraz przedstawiający Chrystusa należało dotąd do rosyjskiego miliardera Dmitrija Rybołowlewa.
 • Leonardo DiCaprio zagra Leonarda Da Vinci

  Leonardo DiCaprio zagra Leonarda Da Vinci

  ​Leonardo DiCaprio zagra swojego imiennika Leonarda Da Vinci w nowym filmie biograficznym.
 • Powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim

  Powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim

  We Włoszech powstaje film animowany o Leonardzie da Vincim jako 14-letnim genialnym wynalazcy. Jego twórcy ujawnili, że przy projekcie współpracują z jedną z polskich firm producenckich.
 • Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Zakup kolekcji książąt Czartoryskich

  Sejm znowelizował tegoroczny budżet, tworząc rezerwę, z której można będzie sfinansować m.in. Zakup kolekcji książąt Czartoryskich, w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci.
 • Franco Zeffirelli potomkiem Leonarda da Vinci

  Franco Zeffirelli potomkiem Leonarda da Vinci

  Światowej reżyser filmowy 93-letni Franco Zeffirelli jest potomkiem Leonarda da Vinci - ogłosili w czwartek, 14 kwietnia, twórcy drzewa genealogicznego, którzy odkryli 35 żyjących krewnych geniusza renesansu. Prezentacja odbyła się w miejscowości Vinci koło Florencji.

Filmy - Leonardo da Vinci (3)

 • Oto prawdziwy kod da Vinci!

  Spuścizna Leonarda da Vinci od wieków budzi silne emocje. W tych dniach geniusz renesansu znów jest przedmiotem ożywionych dyskusji prowadzonych przez historyków i znawców sztuki. Powód? Właśnie dobiega końca renowacja niedokończonego arcydzieła Leonarda – obrazu „Pokłon Trzech Króli”. Dzięki najnowocześniejszym zdobyczom techniki i sztuki konserwatorskiej specjalistom udało się nie tylko usunąć z obrazu warstwę sadzy, która zalegała na nim od stuleci - ale też odsłonić zachwycające szczegóły warsztatu mistrza. "Pokłon Trzech Króli" skrywa jednak coś jeszcze - obsesję Leonarda, która dla odbiorców dzieła miała na zawsze pozostać tajemnicą...
 • "Demony da Vinci": Niezwykły świat geniusza

  Zniewalająca opowieść o burzliwym życiu i wybrykach przyszłego mistrza Leonarda Da Vinci. Zanim najbardziej błyskotliwy umysł okresu odrodzenia stał się słynnym florenckim malarzem, znalazł się w środku konfliktu między prawdą a kłamstwem, religią a rozumem...
 • "Demony da Vinci": Burzliwe życie geniusza

  Genialnego Leonarda da Vinci gra Tom Riley. Serial to zniewalająca opowieść o burzliwym życiu i wybrykach przyszłego mistrza. Zanim najbardziej błyskotliwy umysł okresu odrodzenia stał się słynnym florenckim malarzem, znalazł się w środku konfliktu między prawdą a kłamstwem, religią a rozumem...