Leon

Artykuły - Leon (36)

 • Powstanie Warszawskie: Aktorzy też walczyli

  Powstanie Warszawskie: Aktorzy też walczyli

  Danuta Szaflarska, Alina Janowska, Irena Kwiatkowska, Leon Niemczyk, Andrzej Łapicki, Zdzisław Maklakiewicz. Znamy ich jako odtwórców niezapomnianych ról. Warto przypomnieć, że w Powstaniu Warszawskim zasłynęli czymś więcej niż aktorskim talentem.
 • San Leon: Dyskusja o podatkach od gazu z łupków odstraszyła inwestorów

  San Leon: Dyskusja o podatkach od gazu z łupków odstraszyła inwestorów

  - Dyskusja o podatkach od gazu łupkowego rozpoczęła się za wcześnie i odstraszyła inwestorów - uważa dyrektor San Leon Energy Paweł Chałupka. Część inwestorów domagała się informacji o podatkach, by wiedzieć, jak planować inwestycje - mówi minister środowiska. W poniedziałek w PAP trwa debata poświęcona poszukiwaniom gazu z łupków w Polsce.
 • Dobry wyniki testów na odwiercie gazu łupkowego k. Gdańska

  Dobry wyniki testów na odwiercie gazu łupkowego k. Gdańska

  San Leon Energy pomyślnie zakończył testy przepływu gazu łupkowego w odwiercie Lewino 1G2 w ramach koncesji Gdańsk W. Zdaniem ekspertów pomyślne wyniki nie są przełomowe dla poszukiwań gazu z łupków, ale dają szansę na osiągnięcie sukcesu w przyszłości.
 • Leon Niemczyk: Lew ekranu

  Leon Niemczyk: Lew ekranu

  Wystawę poświęconą jednemu z najwybitniejszych polskich aktorów, Leonowi Niemczykowi będzie można oglądać od wtorku w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Ekspozycja "Lew ekranu" powstała dla uczczenia 90. rocznicy urodzin artysty.
 • Mija 7. rocznica śmierci Leona Niemczyka

  Mija 7. rocznica śmierci Leona Niemczyka

  W piątek, 29 listopada, mija 7 lat od dnia śmierci Leona Niemczyka - aktora, który zagrał w ponad 70 serialach, a w sumie na małym i dużym ekranie pojawił się w ciągu swej 50-letniej kariery w blisko 500 produkcjach!
 • Nie tylko Kanadyjczycy wycofują się z Polski!

  Nie tylko Kanadyjczycy wycofują się z Polski!

  Kanadyjska spółka Talisman wycofuje się z Polski z powodów strategicznych. Polskie aktywa spółki i jej koncesje na poszukiwanie gazu z łupków w basenie Morza Bałtyckiego przejmie San Leon - podał San Leon w komunikacie prasowym.
 • Niespodzianki w "Lekarzach"

  Niespodzianki w "Lekarzach"

  Leon (Jacek Koman) ma kłopoty. Sam jeszcze nie wie, jak poważne. Ma też sekret, który może zmienić życie... Alicji (Magdalena Różczka). W serialu "Lekarze" widzów czeka sporo niespodzianek.
 • Luc Besson w Krakowie

  Luc Besson w Krakowie

  Francuski reżyser i producent Luc Besson ("Leon zawodowiec", "Piąty element", "Taxi") będzie gościem festiwalu Off Plus Camera. Podczas festiwalu zaplanowano także premierę jego najnowszego filmu "Lady".
 • Spółki Talisman Energy i San Leon znalazły w Polsce gaz łupkowy

  Spółki Talisman Energy i San Leon znalazły w Polsce gaz łupkowy

  - Spółki Talisman Energy i San Leon, które wspólnie poszukują w Polsce niekonwencjonalnych złóż węglowodorów znalazły gaz łupkowy na koncesji Braniewo - poinformowała w piątkowym komunikacie spółka San Leon.
 • Uwierz w ducha

  Uwierz w ducha

  "Pod prąd" ("Contracorriente"), reż. Javier Fuentes-Leon, Peru/Kulumbia 2009, dystrybutor Mayfly, premiera kinowa 15 kwietnia 2011 roku.