lektura

Artykuły - Lektura (21)

 • Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Igrzyska śmierci — pełna emocji książka na wakacje!

  Ta popularna powieść młodzieżowa z pewnością zaskoczy także starszych czytelników. Lekki język, niesamowity świat przedstawiony i wartka akcja sprawiają, że Igrzyska śmierci Susanne Collins po prostu trzeba przeczytać!
 • Polkowskiego rozmowa z Polakami

  Polkowskiego rozmowa z Polakami

  Poniżej prezentujemy fragment powieści napisanej przez znakomitego polskiego poetę Jana Polkowskiego. "Ślady krwi" to sensacyjnie rozwijająca się opowieść o czterech pokoleniach rodziny, której dzieje poznajemy wraz z głównym bohaterem odzyskującym i odkłamującym pamięć. Premiera książki 25 kwietnia 2013 r.
 • Pep Guardiola oczami innych

  Pep Guardiola oczami innych

  Jak widzą Pepa Guardiolę inni? Co myślą o nim jego podopieczni? Jak postrzegają prezesi Barcelony? Jakie anegdoty wyjawią dawni koledzy ze szkółki La Masia i boiskowi rywale? Tego wszystkiego dowiecie się z książki Jordiego Ponsa - "Pep Guardiola oczami innych". Książki, która odkrywa wiele sekretów jednego z najlepszych piłkarskich trenerów XXI wieku.
 • Cena kredytów spadnie

  Do takich wniosków skłania nas lektura raportów kwartalnych banków. Współczynniki wypłacalności są wyższe niż rok temu, natomiast wysokie rezerwy nie pozwolą na luzowanie kryteriów dostępności kredytów. Średnio współczynniki wypłacalności dla notowanych na giełdzie banków (bez DZ i Fortis Banku - nie podały wyników na dzień sporządzania zestawienia) wyniosły 12,75 proc. wobec 12,06 proc. przed rokiem i 13,56 proc. na koniec I kwartału. Czym wyższy jest ten wskaźnik, tym banki dysponują większą
 • Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

  Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem

  Długie letnie dni, Wierzbowe Jezioro, przytulny pensjonat... Takie jest tło akcji powieści "Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem" Susan Wiggs. Czytelnik znajdzie w niej miłość i konflikt, płacz i śmiech oraz obowiązkowo szczęśliwe zakończenie. To idealna lektura na lato dla kobiet w każdym wieku.
 • Lektura Koranu i dowcipy o Marksie ze światowym głodem w tle

  Lektura Koranu i dowcipy o Marksie ze światowym głodem w tle

  Listopadowy szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa miał być przełomem w walce świata z coraz powszechniejszym głodem. Sęk w tym, że część obecnych na tym zgromadzeniu przywódców nie przypominała mężów stanu zatroskanych o losy ludzkości, ale bohaterów taniej burleski.
 • Mrożek spotkał się z czytelnikami w Warszawie

  Pierwsze spotkanie Sławomira Mrożka z polskimi czytelnikami po tym, jak rok temu pisarz osiedlił się w Nicei, wypełniła głośna lektura korespondencji dramaturga z Adamem Tarnem. W czwartek w warszawskim Teatrze Współczesnym Mrożek zabrał głos tylko na chwilę, aby powiedzieć, że przeziębienie, które dopadło go na lotnisku, uniemożliwia mu dłuższe przemówienie.
 • Napieralski: Za późno na ustawy zdrowotne

  Napieralski: Za późno na ustawy zdrowotne

  Z PO możemy rozmawiać o każdej ustawie. Ale na te zdrowotne już za późno - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Napieralski. Nie potwierdził też, kto będzie kandydatem Lewicy na prezydenta.
 • Uchodźcy i wygnańcy

  Uchodźcy i wygnańcy

  "Uchodźcy i wygnańcy" (Fugitives and Refugees) Chucka Palahniuka to jedyny w swoim rodzaju, niezawodny, a przede wszystkim autobiograficzny przewodnik po Portland w stanie Oregon - mieście otwartym na wszelkie ludzkie zachcianki i słabości.
 • O pewnej przygodzie amerykańskiego kina

  O pewnej przygodzie amerykańskiego kina

  "Kino bezpośrednie" Mirosława Przylipiaka jest z rodzaju książek o kinie, do których podchodzi się zwykle z ogromną rezerwą. Opowiada bowiem o mało znanej przygodzie amerykańskiego kina - nurcie direct cinema. Czytamy więc w niej o filmach, których nie widzieliśmy. Dlaczego mimo wszystko jest to pasjonująca lektura?

Filmy - Lektura (3)

 • Jak zrobić zakładkę na róg książki?

  Ręcznie zdobione zakładki do książek to świetny pomysł na drobny upominek dla każdego bibliofila! Przygotowanie takiej zakładki nie jest trudne - w parę minut można zrobić zakładkę, która zachwyci swoim pięknem i przyciągnie wzrok każdego. Przede wszystkim jest jednak praktyczna - dzięki temu każdy czytelnik nie zgubi miejsca, w którym skończył ostatnio swoją lekturę. Zobaczcie nasz pomysł!
 • Potęga prasy

  Troje ludzi w trzech samochodach. Za kierownicą każdego z nich siedzi szofer, dzięki czemu pasażerowie mogą w spokoju oddać się lekturze gazety. Czy coś będzie w stanie ich od tego odciągnąć? Czy to możliwe, że kiedy jesteśmy zaczytani, nie zauważamy nawet najbardziej szokujących rzeczy? Zobaczcie efekty niezwykłej prowokacji...
 • Rockowa lektura szkolna

  Czarno-biała rockowa stylistyka, współczesne kostiumy, nowoczesna choreografia, zespół rockowy na żywo - taka jest rock-opera "Krzyżacy".